نماینده مردم آمل درمجلس خبرداد:
28 مرداد 1396 ، دیدگاه 1
لوله گذاری گاز بخش لاریجان تا پایان سال به اتمام می رسد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی درجلسه شورای ادارای بخش لاریجان که با حضور فرماندار و معاونین فرمانداری ویژه آمل، بخشدار لاریجان، مسئولین ادارات و مردم در مسجد جامع روستای ایرا لاریجان برگزار شد با قدردانی از تلاش مسئولین در جهت رفع مشکل مردم منطقه گفت: خدا را شاکر هستیم که لیاقت داد بتوانیم به مردم نجیب خدمت کنیم و امروز در روستای ایرا که حضرت آیت الله حسن زاده آملی در آن سکونت دارند حضور داریم.

وی با اشاره به سرعت گرفتن عملیات جاده هراز افزود: عملیات جاده هراز بطور جدی از 20 ماه قبل شروع شد و پیمانکاران شبانه روز مشغول کار هستند و لحظه ای تعطیلی ندارند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه دولت پیگیر اتمام چهاربانده کردن جاده هراز می باشد عنوان داشت: به یاری خدا تا پایان امسال کار عملیات جاده هراز توسط قرارگاه خاتم الانبیا به اتمام می رسد.

وی اشاره کرد: قسمت اعظم کار جاده هراز به اتمام رسید که بزودی راههای اصلی تعریض شده به تونل ها ساخته شده متصل خواهد شد.

وی اظهارداشت: وزیر راه قراردادی را با قرارگاه خاتم الانبیا برای 8 بانده کردن از پردیس رودهن تا آبشار پلور منعقده نموده که آزادراه است و پس ازاتمام پروژه از مردم عوارض دریافت می کنند و ربطی به جاده هراز ندارد

یوسفیان ملا تاکید کرد: همه پروژه ها از قبیل سد، بیمارستان، طرح هادی جاده هراز و غیره به لطف الهی جلو رفتیم و هیچ روستای بدون گازدرآمل نداریم و برای گازرسانی منطقه لاریجان با بودجه دولتی به جایی نمی رسیدیم که دولت برای گازرسانی برای هر خانوار روستایی درآمل  3 میلیون تومان هزینه کرد.

وی اظهارداشت: برای هر کنتور گاز در لاریجان 5/27 میلیون تومان دولت بایدهزینه می کرد که دولت توان پرداخت ر انشد وبا وزیر نفت صحبت کردیم که برای گازرسانی به منطقه لاریجان ما حاضر هستیم پول آنرا پرداخت کنیم که مورد موافقت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری هایی که صورت گرفت برای شرکت گاز وام دهها میلیاردی با بهره بسیار کم را گرفتیم که در مرحله اول 44 میلیارد تومان بانک ملی و20میلیارد تومان توسط بانک تجارت واریز شد.

نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به موافقت وزیر نفت و مدیرعامل شرکت گازکشور قرار شد که جهت گازرسانی از لوله 16 گیلاوند استفاده شود و ما قبول نکردیم که با مساعدت و قول های دیگری که دادند قبول کردیم.

یوسفیان گفت: کار گازرسانی از گیلاوند به احمد آباد شروع شد جلوی ما را گرفتند که محیط زیست را تخریب می کنید که خوشبختانه متوجه شدیم بعضی ها منافع دارند و جلوی کار را گرفتند.

وی اضافه کرد: کار توقف در زمان انتخابات مجلس صورت گرفت که بعد از انتخابات و باگرفتن حکم کار را شروع کردیم که این لوله نزدیک امام زاده هاشم می باشد و متصل  می شود به رینه، پلور،  آب اسک، ایرا، نوا و نیاک  آن روستاهای که دور دست هستند می رود و در شهریورماه درهفته دولت گازشهر رینه با سی ان جی روشن خواهد شد و زمانی که لوله اصلی بیاید مخزن سی ان جی به روستاهایی که امکان لوله گذاری نمی باشد برده می شود. 

نماینده مردم آمل درمجلس عنوان داشت: با قراری که گذاشته شد الان منطقه لاریجان به عنوان منطقه سردسیر شناخته شده و فیش گاز نسبت به شهر آمل متفاوت می باشد یعنی یک پنجم دریافت می شود. 

یوسفیان اشاره کرد: تا پایان سال لوله گذاری گاز در منطقه لاریجان به اتمام می رسد و دیروز وزیر نفت دستورات لازم را در این خصوص صادر کردند.

وی درخصوص تعریض خیابان امام رضا آمل که جزو خواسته های بحق مردم منطقه می باشد عنوان داشت: با موافقت دکتر نوبت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ 400 میلیارد ریال برای تعریض خیابان اختصاص پیدا کرد و شورای شهر جدید که افراد فرهیخته ای هستند پیگیر مطالبات مردمی در این خیابان باشند.

 .یوسفیان ملا درخصوص رفع مشکل آب روستا ی ایرا اعلام آمادگی کرد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. ابوالفضل بادپا

    ابوالفضل بادپا

    بیمارستان لاریجان چه زمانی راه اندازی میشود؟ خواسته کوچک بیش از یکصدهزار نفر از مردم "بخش لاریجان " آمل : چرا کلید تدبیر و امید قفل بیمارستان15تختخوابی لاریجان را باز نمی کند؟ تنها بیمارستان 15 تختخوابی لاریجان شهرستان آمل که با همت اهالی منطقه و مساعدت دولت به پایان رسید براي راه اندازي چشم انتظار اقدام مسئولین است. متأسفانه وعده راه اندازي این بیمارستان بارها و بارها از سوي مسئولین داده شده که هنوز به بهره برداري نرسید از ابتداي دولت یازدهم در اکثر شهرهاي کشور شاهد ساخت و یا بهره بردا