نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران خبرداد:
25 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
کلنگ ساخت دفتر اتاق بازرگانی آمل زده می شود / بسته رونق تولید صرف پرداخت بدهی به دولت شد

کمال آنلاین: امیر میران آملی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران آمل درمحل اتاق بازرگانی این شهرستان افزود: این تدبیر دولت یازدهم، همچنین باعث افزایش قیمت واقعی برنج برای تولید کنندگان و اشتغال پایدار برای کشاورزان شده است
وی با بیان اینکه زمان ممنوعیت واردات برنج تا سه ماه پس از آخرین برداشت برنج در کشور تمدید وتصویب شده است، اضافه کرد، در سال های اخیر فرایند تغییرکاربری زمین هایی که به باغات تبدیل شده بود متوقف و درسال جاری دوباره به چرخه کشت برنج برگشت واین فرایند مثبت در افزایش تولید واشتغال کشور نیز تاثیرمستقیم دارد.
وی اضافه کرد، که هرچند اعتقاد راسخ داریم که در فرایند تولید مشکلات زیادی برای شالیکاران وجود دارد که ازجمله مهمترین آن تامین آب مطمئن ودر دسترس است که نیاز است دولت دراین بخش نیز کمک ویژه تری به کشاورزان داشته باشد.
** گسترش همکاریهای تجاری وبازرگانی با کشورهای همسایه دریای خزر
نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه با روی کارآمدن دولت تدبیر وامید سطح همکاریهای دوجانبه تجار وبازرگانان استان با شرکای آسیای میانه وحضور در بازار این کشور رو به افزایش است، گفت: درچند سال اخیر وبا حضور سفرا ورایزن های کشورهای آسیای میانه به مازندران ونیز سفر متقابل مسئولان ،سرمایه گذاران وتجار مازندرانی به این کشورها، افق روشنی در سطح مناسبات این مناطق به وجود آمده است.
میران آملی به سفر ماه گذشته سفیر جمهوری ارمنستان در ایران به مازندران وبازدید از ظرفیت ها وتوانمندیهای کشاورزی وصنعتی استان ونشست با مدیران گفت: جمهوری ارمنستان از زمان های دور با ایران اسلامی رابطه خوبی داشته و این کشور از سال 2000 میلادی جزو اتحادیه اوراسیا است که این مهم می تواند دروازه ورود استان مازندران به کشور های اروپا باشد.
وی افزود: سفیر جمهوری ارمنستان آمادگی همکاری خود را با مازندران اعلام کرد و شروع همکاری باید با تلاش دولت شروع شود که ما منتظر خبرهای خوش هستیم.
وی اضافه کرد، که اعتقاد دارم با توسعه خطوط پروازی و تقویت سفرهای دریایی وگردشگری دراین حوزه می توان به افزایش حضور گردشگران، تجار وسرمایه گذاران بیشتر از سوی دو کشور در منطقه باشیم.
نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه این استان در سال گذشته در پرداخت تسهیلات حمایتی دولت درقالب بسته رونق تولید در کشور رتبه نخست را داشته است، گفت: بیش از 470میلیارد تومان تسهیلات دراین بخش به واحدهای تولیدی وصنعتی بخش کشاورزی وصنعتی استان پرداخت شد، اما معوقات این واحدها به سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی درکنار بانک ها باعث شد تا بخش زیادی از این تسهیلات دریافتی واحدها صرف پرداخت بدهی ها شود.
میران آملی همچنین از دریافت پروانه ساختمان برای ساخت دفتر مستقل نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در آمل خبر داد و افزود: این دفتر در زمینی به مساحت هزار و 500 متر مربع در بلوار منفرد نفرد نیاکی آمل با تلاش نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تهیه شد و کلنگ ساخت این مهم در هفته دولت به زمین زده خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0