انعقاد تفاهم نامه بهزیستی با مرکز انیستو پاستور شمال کشور برای کاهش معلولیت ها
24 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل : در راستای کاهش معلولیتها کلیه آزمایشهای مشخص شده ژنتیک با تعرفه دولتی با معرفی بهزیستی در کل استان توسط این مرکز انجام و پژوهشهای لازم صورت گیرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل گفت: در راستای پیشگیری از معلولیتها و استفاده از توانمندیهای نخستین مرکز انیستو پاستور شمال  کشور که دارای آزمایشگاه های متعدد مولکولی و ژنتیک دارای تعرفه  دولتی میباشد بازدید میدانی توسط معاون پیشگیری وکارشناسان پیشگیری و ژنتیک بهزیستی استان بعمل آمد.

وی اشاره کرد: در راستای کاهش معلولیتها کلیه آزمایشهای مشخص شده ژنتیک با تعرفه دولتی با معرفی بهزیستی در کل استان توسط این مرکز انجام و پژوهشهای لازم صورت بگیرد تاسازمان بهزیستی بتواند در پیشگیری ازمعلولیتهای ناشی ژنتیک موفق عمل کند و معلولیتها را شناسایی وکاهش دهد.

وی با اشاره به بازدید از طرح غربالگری شنوایی نوزادان ادامه داد: در این بازدید معاون پیشگیری استان مبلغ 25میلیون تومان اعتبار برای خرید دستگاه تست غربالگری شنوایی نوزادان در اختیار این شهرستان قرارداد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل اظهارداشت: باخرید این دستگاه کلیه نوزادان شهرستان آمل توسط این دستگاه مورد تست وارزیابی شنوایی قرار می گیرند تابتوانیم در پیشگیری از معلولیتهای شنوایی موفق عمل کرده ومانع معلولیت شنوایی شویم.

حسین زاده از بازدید دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران و معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری از مرکز اقامتی کلبه رهایی و بازدید معاونت امورپیشگیری بهزیستی مازندران و کارشناسان استانی و شهرستانی امور پیشگیری بهزیستی از بخش شنوایی سنجی نوزادان بیمارستان امام علی (ع) خبرداد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0