مهندس علی قبادی به سمت مدیر آب و فاضلاب شهری آمل معرفی شد+ عکس
23 مرداد 1396 ، دیدگاه 2
مدیرعامل آبفای شهری مازندران : طرح فاضلاب در پنج شهر مازندران با تسهیلات 285 میلیون یورویی مصوب بانک توسعه اسلامی اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : با حضور مدیر عامل و معاونین آبفای شهری مازندران، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه آمل ، مسئولین ادارات و کارکنان ستادی، مهندس علی قبادی به سمت مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان آمل معرفی شد.

مهندس ذبیح الله  ذاکری مدیرعامل آبفای شهری مازندران ضمن قدردانی از تلاشهای مهندس زروکی در سمت مدیر قبلی آبفای شهری شهرستان آمل با اشاره به ورود مسافر و افزایش دو تا سه برابری جمعیت استان در ایام تعطیل، افزود: زیرساختهای این استان برای جمعیت ثابت آن در نظر گرفته شد لذا با ورود مسافر و گردشگر به این استان تاسیسات موجود جوابگوی نیاز مشترکین نخواهد بود.

وی با تاکید بر ارایه خدمات در سطح ملی و تخصیص اعتبارات استانی ، خواستار اختصاص اعتبارات ویژه ای شد.

مدیرعامل آبفای شهری مازندران برای تسریع در اجرای طرحهای آبرسانی و فاضلاب استان گفت: در دولت یازدهم استفاده بهینه از آبهای سطحی در دستور کار قرار گرفت.

مهندس ذاکری با بیان اینکه بارش 2 هزار میلی متری به 700 میلی متر رسیده است گفت: یکی از سفره های غنی د رمازندران، شهر آمل می باشد که بهترین سفره زیر زمینی را دارا است.

وی با اشاره به کاهش سطح سفره های زیر زمینی بعد از مهندسی مجدد افزود: برای رهائی از گرما از برق می توان استفاده کرد و هیچ جایگزینی برای  آب  نداریم که مقدار مصرف آب در استان مازندران بیشتر از سایر استانها می باشد.

 وی با تاکید بر اینکه مدیریت مصرف آب را باید سرلوحه کارمان قرار بدهیم اظهارداشت: در این راه صداوسیما، خبرنگاران و خود مردم بهترین حامیان می باشند و متاسفانه کمبود آب داریم و در دراز مدت فرهنگ سازی شود تا آب را برای آیندگان ذخیره کنیم.

 مدیرعامل آبفای شهری مازندران به برخورداری ۱۱ درصدی جمعیت این استان از طرحهای فاضلاب گفت: طرح فاضلاب در پنج شهر مازندران با تسهیلات 285 میلیون یورویی مصوب بانک توسعه اسلامی اجرا می شود.

مهندس ذاکری افزود: این مبلغ که معادل یکهزار و 120 میلیارد تومان است در تیر ماه امسال تصویب شده است.

وی گفت: هم اکنون مراحل اداری و تشریفات قانونی برای دریافت این تسهیلات در حال انجام است و پس از دریافت برای اجرای طرح جمع آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب شهرهای قائمشهر، آمل، تنکابن، محمودآباد و رامسر هزینه خواهد شد.

وی افزود که با بهره برداری از این طرح بیش از 457 هزار نفر از جمعیت شهری آمل ، قائمشهر ، تنکابن ، رامسر و محمودآباد زیر پوشش فاضلاب شهری قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران همچنین میزان برخوردار مازندران از اجرای طرح های فاضلاب شهری را کمتر از 12 درصد اعلام کرد و گفت که این استان 33 درصد از میانگین کشور عقب تر است و میانگین کشوری برخورداری از فاضلاب شهری را 45 درصد اعلام کرد.

مهندس ذاکری یکی از مهم ترین دلایل تاخیر در اجرای طرح های فاضلاب شهری در مازندران را کمبود منابع اعتباری ملی عنوان کرد و گفت که پارسال حدود 68 میلیارد تومان اعتبار برای بخش فاضلاب مازندران اختصاص داده شده که فقط 37 میلیارد تومان آن برای 11 شهر جذب و هزینه شده است.

مهندس علی قبادی مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان آمل ضمن قدردانی از توجهات مدیرعامل و معاونین شرکت آبفای شهری مازندران نسبت به ایشان گفت: امیدواریم که بتوانیم با تعامل با نماینده مردم آمل در مجلس ، فرماندار ویژه آمل، امام جمعه و همکاران ساعی و پرتلاش، ادامه دهنده راه گذشتگان باشیم و در جهت رفع کمبود آب شرب و تسریع در اجرای فاضلاب گام موثری برداریم.

شعبان زروکی رییس سابق آبفای شهری آمل هم دراین مراسم، از بهسازی 8 حلقه چاه در مناطق مختلف این شهر اشاره کرد وگفت، با این اقدام جهادی ومدیریت صحیح، علاوه بر افزایش 220لیتری آب به ظرفیت توزیع آب شهری، از حفر چهارحلقه چاه جدید جلوگیری شد.

شعبان زروکی با بیان اینکه در سه سال گذشته 28 کیلومتر از شبکه های فرسوده توزیع آب اصلاح ونیز توسعه شبکه ها انجام شده است، افزود،با تامین واختصاص 150میلیون تومان اعتبار مشکلات کم آبی وافت فشار آب مشترکان در شهرامامزاده عبداله آمل نیز در سال گذشته به طور کامل برطرف شد.

علی قبادی رییس جدید امورآبفای شهری آمل هم دراین مراسم، تسریع در اجرای طرح های فاضلاب شهری که در این شهر درحال اجرا است، را یکی از برنامه های مهم مدیریت جدید این اداره بیان کردو گفت: تاکنون 13 کیلومتر از طرح فاضلاب شهری آمل اجرا و تصفیه خانه شش هکتاری نیز خریداری شد.

علی قبادی افزود: مرحله دوم اجرای طرح فاضلاب شهری آمل با اعتبار 3میلیارد تومان در دوبلوار شهید بهشتی وجانبازان آغاز شده و با تامین اعتبار مورد نیاز از بانک توسعه اسلامی، روند اجرای این طرح مهم زیربنایی شتاب بیشتری خواهد گرفت.

دراین مراسم با حکم مدیرعامل شرکت آبفای شهرمازندران، " علی قبادی" به عنوان رییس جدید امورآبفای آمل معارفه واز خدمات سه ساله" شعبان زروکی " رییس سابق قدردانی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   2

  1. سلمانپور

    سلمانپور

    جناب آقای قبادی سمت مدیریت آب و فاضلاب شهرستان آمل به حضرتعالی تبریک عرض می نمائیم امیدواریم خدمت برزگ به محرومان کرده و انشاء الله مدیر مؤفق و لایق بوده و توفیقات شما را از خدای متعالی مسئلت داریم با تشکر ارادتمند سلمانپور

  2. ممنون اطلاعات خوبی بود