سه هکتار جنگل آمل در آتش سوخت +عکس
22 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره منابع طبیعی آمل افزود: آتش سوزی بیش از سه هکتار از عرصه های جنگلی دست کاشت واقع در ' آلش رود ' را تبدیل به خاکستر کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ نعمت الله کوهستانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل با اشاره به آتش سوزی گسترده در جنگل های واقع در بخش امامزاده عبدالله این شهرستان مهار شد افزود: آتش سوزی بیش از سه هکتار از عرصه های جنگلی دست کاشت واقع در ' آلش رود ' را تبدیل به خاکستر کرد.
وی با اعلام این که آتش سوزی توسط نیروهای آتش‌ نشانی، منابع طبیعی، اهالی منطقه، تیپ مالک اشتر و هلال احمر شهرستان آمل مهار شد ، گفت: وزش باد گرم در گسترش آتش سوزی به سمت جنگل تاثیر زیادی داشته است.
کوهستانی در عین حال از علت وقوع آتش سوزی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: موضوع در دست بررسی است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل از افرد بومی منطقه بویژه کشاورزان و حاشیه نشینان جنگل خواست به علت گرمای بیش از حد هوا و وزش باد گرم که باعث شعله ور شدن آتش به دیگر نقاط و گسترده شدن وسعت آتش سوزی می شود ، از آتش زدن کاه و کلوش باقی مانده در اراضی بویژه شالیزارها خودداری کنند.
لازم بذکر است که در اولین ساعات آتش سوزی فرماندار ویژه آمل، شهردار امام زاده عبدالله و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل در محل حادثه حضور پیدا کردند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0