منطقه دفن زباله آمل یک بمب ساعتی در حال انفجار است
21 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل ؛ نفوذ شیرابه های ناشی از زباله به آب رودخانه هراز نفوذ و به زمین های کشاورزی اطراف خسارات جبران ناپذیری وارد کرده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ بهمن صادق نژاد رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل در جمع خبرنگاران با قدردانی از حمایت ویژه خبرنگاران نسبت به محیط زیست گفت: خدمت به مردم هیچ وقت از ذهن مردم دور نمی ماند و کاری که شما می کنید خدمت به مردم است.

وی با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی است عنوان داشت: همه مردم اگر آلودگی را دیدند به عنوان یک مطالبه ملی پیگیر باشند و هرگونه فعالیت های اقتصادی و غیر اقتصادی که ضربه به محیط زیست می زند ممنوعیت دارد و اولویت ما حفاظت از محیط زیست است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل اشاره کرد: هیچ وقت برای من حفاظت از محیط زیست معامله نیست و عقب نشینی نخواهیم کرد و حاضرم برای آن از سمت خود کناره گیری کنم.

صادق نژاد با اشاره به این که معضل بزرگ زیست محیطی شهرستان دفن زباله در منطقه عمارت می باشد اظهارداشت: خوشبختانه مسئولین شهری و در راس امام جمعه و فرماندار ویژه شهرستان با درایت پیگیر موضوع هستند که خوشبختانه با حمایت های شورای تامین اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی تصریح کرد: منطقه جدید دفن زباله به وسعت 15 هزارهکتار درمنطقه پاساکش می باشد که چون زمین وقفی است درحال رایزنی هستند که با موافقت اوقاف وامور خیریه مازندران پس از مراحل قانونی به شهرداری واگذار شود.

 صادق نژاد اشاره کرد: به هیچ عنوان این زمین محل دفن زباله نخواهد بود بلکه محل ساخت کارخانه های مرتبط با تفکیک زباله است و شهرداری درحال رایزنی با یکی از شرکت های ژاپنی می باشد که از زباله برق تولید کنند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل با اشاره به ساخت سد هراز گفت: نفوذ شیرابه های ناشی از زباله به آب رودخانه هراز نفوذ و به زمین های کشاورزی اطراف خسارات جبران ناپذیری وارد کرده است به نحوی که خطر آلوده شدن آب شرب شهروندان نیز وجود دارد چراکه پساب ناشی از دپوی زباله و تخلیه فاضلاب در سال های اخیر تا عمق 150 متری زمین نفوذ کرده و متاسفانه شیرابه های آن اکنون به سمت رودخانه هراز و بستر سد در حال ساخت این منطقه در حرکت است که برای جمع آوری زباله دراین منطقه نیازمند عزم ملی می باشد.

صادق نژاد با اشاره به بازدیدهای روزانه و شبانه از محل دفن زباله عنوان داشت: منطقه عمارت در حال انفجارمی باشد که باید همه کمک کنیم تا قبل از انفجار خنثی شود که اگر خدایی ناکرده اتفاق ناگواری بیافتد قطعا میلیون ها موش قوی الجثه  به رودخانه هراز سرازیر می شود و سلامت مردم آمل  وشهرهای همجوار به خطر خواهد افتاد.

وی با ابراز نگرانی از راه اندازی بستر رودخانه هراز جهت برپایی بازار روز هفتگی یادآورشد: این موضوع را چندین بار در جلسات شورای بهداشت شهرستان متذکر شدم.

لازم بذکراست خطر زیست محیطی جاری شدن شیرابه های از محل خندق زباله عمارت به سمت جاده هراز ونزدیکی آن به رودخانه پرآب هراز و همجواری آن با محل ساخت سدمخزنی هراز در سال های اخیر نگرانی زیادی را درمیان دوستداران محیط زیست وشهروندان آملی برای پیشگیری از خسارتهای جبران ناپذیراین فاجعه تبدیل کرده است.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0