خطر مرگ از بیخ گوش کوهنورد 57 ساله وزن 24 ساله در بخش لاریجان آمل گذشت
21 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان آمل ؛ در پی وخامت حال مصدوم از سازمان جمعیت هلال احمر درخواست اعزام بالگرد شد که بلافاصله بالگرد هوایی این سازمان به بارگاه سوم قله دماوند اعزام و کوهنورد ناکام به بیمارستان میلاد تهران منتقل شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان آمل گفت، که کوهنورد 57 ساله لرستانی که روزجمعه درمسیرصعود به قله دماوند در ارتفاعات این قله دچار مصدومیت شدید شد، با تلاش امدادگران این جمعیت از مرگ حتمی نجات یافت.

جمشید نیک‌زاد رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان آمل افزود: "عباس بختیاری" به همراه یک گروه پنج نفره از لرستان قصد صعود به قله دماوند را داشت که پس از جا ماندن از گروه، در ارتفاع 4هزار و200متری این قله درمنطقه " آبشار یخی " سقوط کرد و دچار پارگی از ناحیه سر، صورت و فک و خونریزی شدید شد.

وی اضافه کرد، ساعتی پس از این حادثه و با درخواست کمک از جمعیت هلال احمرشهرستان آمل، تیم امدادونجات کوهستان این جمعیت به سمت آبشار یخی اعزام و اقدام های اولیه درمانی این بیمار توسط نجاتگر " محمد صادقی فر " انجام شد.

نیک زاد ادامه داد: در پی وخامت حال مصدوم از سازمان جمعیت هلال احمر درخواست اعزام بالگرد شد که بلافاصله بالگرد هوایی این سازمان به بارگاه سوم قله دماوند اعزام و کوهنورد ناکام به بیمارستان میلاد تهران منتقل شد.

وی همچنین از  سقوط  حادثه ساز زن ۲۴ ساله در مسیر رسیدن به آبشار شاهاندشت آمل خبرداد وگفت : در پی تماس تلفنی با مرکز ۱۱۲ این جمعیت مبنی بر سقوط زن ۲۴ ساله از ارتفاعات آبشار شاهاندشت، بلافاصلا تیم امدادی پایگاه امداد ونجات گزنک جمعیت هلال احمر شهرستان آمل به منطقه اعلام شده اعزام شدند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان #آمل با اشاره به اینکه این حادثه حوالی ساعت ۱۵ امروز رخ داده؛ گفت: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه تیم امدادی پایگاه گزنک به منطقه اعزام شدند و پس از دسترسی به مصدوم، اقدام به اعزام مصدوم نمودند.

نیک زاد در همین زمینه ادامه داد: این شخص که از ناحیه دست دچار شکستگی شده بود؛ بلافاصله توسط تیم امدادی جمعیت هلال احمر آمل به درمانگاه گزنک اعزام شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل همچنین به سقوط حادثه ساز برای  یک زن ۲۴ ساله ساکن این شهرستان عصرجمعه درمسیر رسیدن به اتفاعات صعب العبور آبشار شاهاندشت اشاره کرد وگفت، در پی تماس تلفنی با مرکز ۱۱۲ این جمعیت مبنی بر سقوط زن ۲۴ ساله از ارتفاعات آبشار شاهاندشت، بلافاصله  تیم امدادی پایگاه امداد ونجات گزنک به محل حادثه اعزام شدند.

نیک زاد افزود: این زن، از ناحیه دست دچار شکستگی شد  و بلافاصله توسط تیم امدادی جمعیت هلال احمر آمل به درمانگاه شهر گزنک دربخش لاریجان اعزام شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0