در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل چه گذشت؟
21 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
انتقال دانشگاه فرهنگیان منتفی شد /استفاده از ظرفیت های نماینده مردم آمل درمجلس /فعالیت های قرآنی باید مدنظر باشد/اجرای کنسرت زنده به هر بهانه ای در رستوران ها پذیرفتنی نیست

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل در اداره آموزش و پرورش آمل برگزار شد که حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با قدردانی از حضور مردم در مراسم تشییع پیکر جانباز شهید ولایی، گفت: این شهدا فرزندانمان هستند که باید برای تکریم و تجلیل از آنها همه همت و همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به معضل چند روز گذشته در خصوص تعطیلی دانشگاه فرهنگیان شهرستان آمل، افزود: همه برای حل این موضوع پای کار آمدند که خوشبختانه با پیگیری های نماینده مردم آمل در مجلس، انتقال دانشگاه فرهنگیان منتفی شد واین دانشگاه همچنان به عنوان یکی ازمرکزمهم آموزش دولتی در آمل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

امام جمعه آمل با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان درشهرستان که از ظرفیت نماینده شهرمان استفاده نمی کنیم، اظهارداشت: دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل درمجلس به عنوان یک نماینده فراملی هستند که در مجلس جزو نمایندگان  اثرگذار و ارتباطات خوبی با بدنه دولت و وزرا دارند که با درایت و شجاعت کارها را پیگیری می کنند و قابل احترام هستند.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به شروع عملیات احداث پل روگذر میدان هزارسنگر اظهارداشت : متاسفانه  مردم مطالباتی دارند که باید پیگیر شود که وزارت راه وشهرسازی مشکلی در رو گذر یا زیر گذر ندارد وتنها مشکل زیر گذر شدن نیاز است که 2 کیلومتر برای هدایت آب سطحی با کمک مسئولین اقدام شود .

وی با اشاره به اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان قابلیت اجرایی دارد، گفت: مدیرشهرستانی باید خود را با سیاست های شهرستان همراه کند تا کارها براساس همکاری پیش رود.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: در جلسات شورای فرهنگ عمومی از کارشناسان دعوت کنیم تا بتوانیم با برنامه ریزی و پس از دسته بندی فعالیت های خوب و ارزنده ای را اجرایی کنیم.

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه جلسات شورای امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف با جدیت پیگیری شود، ادامه داد: همه تلاش ما این است که بتوانیم سبک زندگی مردم را براساس سبک زندگی اسلامی تغییر دهیم و نباید در اینگونه موارد به مصوبات بسنده کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: همه زندگی ما باید براساس آموزه های قرآنی و سیره نورانی اهل بیت(ع) باشد و کوتاهی در ترویج فرهنگ قرآنی درجامعه اسلامی گناهی نابخشدنی است که باید در آخرت پاسخگو باشیم.

امام جمعه آمل به اثرات سوء پدیده اجتماعی طلاق دراین شهرستان اشاره کرد وگفت، متاسفانه اینکه اکنون برابر آمارهای ارائه شده اعلام کنیم که آمل با معضل طلاق به عنوان یک پدیده شوم اجتماعی و گسست خانواده ها موجه شده، خبر ناخوشایند وناامید کننده ای است.

سید جعفر رسولی، فرماندار ویژه شهرستان آمل با انتقاد از کسانی که درجلسات فقط مشکلات را بیان می کنند، گفت: بیان مشکلات کاری حل نمی کند همه باید آستین بالا بزنیم و فعالیت های عملیاتی داشته باشیم.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان یادآورشد: دشمن کارش در این راستا است که با ما دشمنی می کند و نباید بی تقاوت باشیم و جواب هر اقدامی را با اقدام مناسب و شایسته جواب دهیم.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه فعالیت های قرآنی باید مدنظر باشد، افزود: در فرمانداری کارگروههای فراوانی داریم که نیاز است کارگروه قرآنی را فعال کنیم و تمام مشکلاتی را که در جامعه وجود دارد به سبب این است ما از قرآن کریم و مفاهیم والای آن فاصله گرفتیم.

رسولی  تصریح کرد: در جلسات شورای فرهنگ عمومی باید به دنبال راهکار باشیم و کارها براساس اولویت بندی باشد تا بتواند اثرگذاری مفید و شایسته ای داشته باشد.

وی با اشاره به ابراز نگرانی خانواده های شهدا از وضعیت بد حجابی در جامعه گفت: کسانی که حرمت جامعه را نگه نمی دارند باید برخورد صورت گیرد و نباید همه نگاهها به سمت نیروی انتظامی باشد .

رسولی، همچنین دربخش دیگری افزود، که برگزاری اجرای کنسرت زنده به هر بهانه ای در رستوران ها پذیرفتنی نیست و نیروی انتظامی درصورت مشاهده این گونه برنامه ها با صاحبان این واحدها برخورد وتا آُتانه پلمپ آن نیز پیش برود.

همچنین دراین جلسه برخورد قاطع نیروی انتظامی با حرمت شکنان حجاب وپوشش اسلامی، برپایی نمازجماعت صبح در مساجد شهری، ونیز برچیده ونصب چادر وخیمه ها در ایام محرم که باعث خالی شدن مساجد وتکایا می شود، تاکید وتصمیم گیری شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0