همایش بزرگداشت امام زادگان شهرستان آمل برگزار شد + عکس
12 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
مدیرکل و معاونین اداره اوقاف و امورخیریه مازندران : این خدمت بی منتی را که شما خدمتگذاران در بقاع انجام می دهید اجر و پاداش گرانقدری دارد و خداوند متعال این افتخار را نصیب هر کسی نمی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : با حضور مدیرکل و معاونین اداره اوقاف و امورخیریه مازندران، رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل، رئیبس دفتر آیت الله جوادی درمازندران ، ائمه جمعه ، روحانیون ، مدیران، هیات امناء، مدیران فرهنگی امام زادگان و دیگر مدعوین، همایش بزرگداشت امامزادگان شهرستان آمل در حسینیه اعظم میربزرگ برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری، مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با اشاره به اینکه مردم ایران در وجودشان دو گوهر حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) را جای دادند، گفت: این خدمت بی منتی را که شما خدمتگذاران در بقاع انجام می دهید اجر و پاداش گرانقدری دارد و خداوند متعال این افتخار را نصیب هر کسی نمی کند.

وی با اشاره به اینکه خدمت گذاری به علما ومراجع تقلید سفره بزرگی است که خداوند پهن کرده است، اظهارداشت: امروز لبیک گفتن به امام رضا(ع) لبیک گفتن به رهبر معظم انقلاب است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با بیان اینکه شناخت بقاع متبرکه و قبور پربرکت امام زادگان واجب التعظیم تفسیر سوره کوثر است، اظهارداشت: مفسر کبیر قرآن آیت الله جوادی آملی بارها درفرمایشات خود فرمودند خادمان امامزادگان قطعا در دنیا و آخرت به اجر و مزد بسیار گرانهایی خواهند دست یافت که دیگران به آن غبطه می خورند.

حجت الاسلام حیدری با تاکید بر اینکه مکتب تشیع به برکت فرزندان اهل بیت(ع) نصیب مردم ایران شد، گفت: اگر ما امروز بر سفره اهل بیت(ع) و امام زادگان عزیز نشستیم از وجود امثال ناصرالحق، امام زادگان ابراهیم و عبدالله(ع) است که ما را دعوت به اسلام کردند.

وی با اشاره به اینکه خوش به حال کسانی که خادمان واقعی امامزادگان هستند، ادامه داد: هرکسی که با صداقت درسطح بقاع متبرکه کارکند در بهترین مکان بهشت جای دارد.

حجت الاسلام محمد هادی بهرامی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل با اشاره به اینکه برای شناساندن امام زادگان هر چند وقت چنین مراسماتی را در یکی از بقاع و امام زادگان خواهیم داشت، گفت: مردم ایران از دیرباز یکتاپرست بودند و زمانی که مذهب تشیع در ایران شکل گرفت مردم دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت شدند.

وی با اشاره به اینکه نباید تنها به خادم بودن بسنده کنیم، گفت: جایگاه خادمان را بدانیم که برای چه کسانی زحمت می کشیم و شاید در این راه حرف و حدیث هایی را هم بشنوید.

حجت الاسلام بهرامی تصریح کرد: خوشبختانه با همت و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان آمل تمام بقاع و مساجد در حال سنددار کردن است تا دست اندازی به  آن کمتر شود.

گفتنی است؛ در ادامه مراسم استقبال از کاروان خدام و پرچم متبرک حرم امام رضا (ع) صورت گرفت و در پایان به رییس و کارشناس اداره ثبت اسناد و املاک آمل و مدیران فرهنگی نمونه بقاع لوح تقدیر اهدا شد.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه مازندران همچنین ضمن بازدید از بقاع شاخص شهرستان دیداری با امام جمعه ، فرماندار آمل ، دادستان ودرمراسم استقبال از خادمین وپرچم تبریک بارگاه ملکوتی امام رضا  حضور داشتند .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0