آبادانی همراه با شور و نشاط شهروندان در بازسازی پارکهای محلات شهر آمل پررنگ تر می شود
11 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل : موضوع ترمیم و ارتقای کیفی فضاهای سبز و پارکهای موجود در سطح شهر جزء مواردی است که با جدیت در دستور کار این سازمان قرار گرفته و سعی شده تا در این خصوص به بهترین نحو اقدام شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : فضاهای سبز شهری نماد آبادانی، مظهر زندگی و عامل تلطیف هوا، ایجاد آسایش، رفاه، صفا و پاکی طبیعت هستند و حتی می توان سرانه فضای سبز هر شهر را به عنوان نمادی از سرزندگی و نشاط اجتماعی آن جامعه دانست.

مهمترین اثرات توسعه فضای سبز شهری را تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی، تلطیف هوا و جذب گرد و غبار، کاهش آلودگی صوتی و هوا، کنترل وزش باد، تاثیر روانی، ذخیره انرژی و کاهش میزان سرب عنوان کرد.

مهندس احمد امیرسلیمانی شهردار آمل درجریان بازدید از روند بازسازی پارکها در محلات شهر آمل و با قدردانی از تلاش مدیرعامل و پرسنل خدوم وزحمتکش سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل در احیا و بازپیرایی پارکهای محلات شهر گفت: نگهداری فضای سبز یکی از اصول اساسی در مدیریت فضای سبز محسوب می شود و مهمترین اثرات فضای سبز در شهرها، کارکردهای زیست محیطی آنها است که ایجاد تعادل بخشی در متابولیسم شهر از یک سو و بالا بردن سطح زیبایی از سوی دیگر، سبب افزایش کیفیت زیستی شهرها می شوند.

وی افزود: ایجاد زیبایی سازی محیطی از ویژگی های بارزی است که موجبات جذب شهروندان را فراهم می کند و در این زمینه اقدامات موثری در پارک های مختلف با توجه به رویکردهای مختلف آن شده است.

شهردار آمل ادامه داد: دستیابی مردم به فضاهای سبز برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت باعث بالا رفتن کیفیت زندگی آن ها می شود و حضور خانواده ها در این گونه فضاها، امنیت اجتماعی را افزایش خواهد داد.

مهندس محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل گفت: موضوع ترمیم و ارتقای کیفی فضاهای سبز و پارکهای موجود در سطح شهر جزء مواردی است که با جدیت در دستور کار این سازمان قرار گرفته و سعی شده تا در این خصوص به بهترین نحو اقدام شود.

وی با اشاره به گسترش روزافزون فضاهای مختلف شهری و لزوم توجه به اماکن تفریحی و فرح بخش گفت: در تلاش هستیم تا درکنار افزایش کمی اینگونه فضاها، به ترمیم و ارتقای کیفی فضاهای موجود نیز به شکل ویژه‌ای توجه شود و در همین راستا موفق شدیم با حمایتهای شهردار و حمایت های شورای اسلامی شهر، شورا و هیئت مدیره سازمان و پرسنل این سازمان پارکها را در محلات مختلف بازسازی کنیم.

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبزشهرداری آمل تصریح کرد: با توجه به اینکه موضوع بازسازی فضاهای سبز و سایر اماکن تفریحی موجود همچنان در دستور کار سازمان قرار دارد لذا از شهروندان عزیز تقاضا داریم تا در این مسیر نهایت تعامل و همکاری خود را با مجموعه داشته باشند.

علیزاده در ادامه عملیات بازسازی پارک های محلات بعد از بازسازی پارک های ارغوان، شقایق و دانشجو ادامه داد: سه پارک دیگر با نام های بنفشه به مساحت6281 ، اقاقیا به مساحت 438  و آزالیا به مساحت  758 متر مربع  و در  مجموع به مساحت 7481 متر مربع  در دستور کار سازمان قرار گرفت.

وی اشاره کرد: در احیای فضای سبز پارک ها ، مناسب سازی پارک کودک با نصب  وسایل بازی از جنس فایبرگلاس و مفروش کردن محوطه بازی کودک با کف پوش گرانولی ، تعویض و نصب سطل های زباله  ونیمکت و...  صورت میگیرد.

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل با اشاره به احداث فضای سبز در مجاور پل شهدای جنگل اظهارداشت: از اوایل تیر ماه سالجاری احداث فضای سبز در لچكی های جنب پل شهدای جنگل به مساحت 8261 متر مربع  از سوی شهرداری و شورا در دستور كار سازمان قرار گرفت که بلافاصله اين عمليات که شامل  نخاله برداريگی، نقشه برداری، حمل وپخش خاك ،تسطيح ، طراحی، كاشت و آبرسانی و... بود آغاز گرديد.

علیزاده تصریح کرد: در اين پروسه تعداد 50 دستگاه نخاله از محل مورد نظر خارج  گرديد و همچنين تعداد 200 دستگاه كاميون خاك مرغوب به محل حمل وتوسط لدر و  مينی لدر  و دستی توسط نيروی انسانی  پخش وتسطيح گرديد.

وی گفت: كاشت  تعداد 200  اصله انواع درخت و درختچه زينتی شامل چنار ،اقاقيا و همچنين تعداد 2000  بوته انواع گل وگياه چند ساله شامل زرشك ، ياس هلندی، شمشاد طلايي و...  وتعداد 500 جعبه انواع نشای فصلی كاشته شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0