نحوه ارائه وام مسکن نسخه شفابخش رفع مشکل متقاضیان خرید خانه نیست/تاکید بر ارائه طرح جدید برای خانه دار شدن مردم
10 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :عدم توانایی مالی مردم در خرید خانه و رکود در بازار به سوق متقاضیان به بازار اجاره بهای مسکن منجر شده است.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم جایگزینی طرحی به جای مسکن مهر گفت:عدم توانایی مالی مردم در خرید خانه و رکود در بازار به سوق متقاضیان به بازار اجاره بهای مسکن منجر شده است.

عزت الله یوسفیان ملا  با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای ساماندهی بازار اجاره بها گفت: در قانون اساسی بر لزوم تسهیل شرایط برای خانه دار شدن مردم تاکیده شده، این در حالی است که در این رابطه با وجود تقاضای روزافزون برای بخش مسکن، اقدام تاثیرگذاری نشده است.   

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قدرت خرید پایین برای خرید مسکن، ادامه داد: در حال حاضر اقتصاد کشور با رکود روبرو بوده، این در حالی است که تورم در بخش مسکن با رشد روبرو بوده و این موضوع در بازار اجاره بهای مسکن قابل توجه تر است.

وی افزود:بطور مثال در حال حاضر یک سازنده مسکن 50 واحد مسکونی ساخته و قیمت بالای برای فروش واحدها تعیین کرده و بطور طبیعی با توجه به رکود در بازار خرید و فروش مسکن باید قیمت ها روند کاهشی را طی کنند اما بخش مسکن، با افزایش نرخ نیز روبرو بوده است.

وی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ادامه داد:زمانی که قیمت مسکن بالا برود یا نرخ ها در بازار نسبت به درآمد اکثریت خانوارها؛ گران محسوب شوند بطور طبیعی بازار اجاره بها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

عزت الله یوسفیان ملا گفت:عدم توانایی مالی مردم در خرید خانه و رکود در بازار مسکن باعث می شود متقاضیان به سمت بازار اجاره بهای مسکن سوق داده شوند و بدیهی است با توجه به نیاز جامعه به مسکن، تعادل در بازار اجاره بها با مشکل روبرو شده است.

وی ادامه داد:دولت در تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم اقدام قابل قبولی نداشته است و وام مسکن نیز بخش کوچکی از هزینه خرید را تامین می کند و می توان عنوان کرد این میزان وام مسکن با شرایط دشوار ارائه، نسخه شفا بخشی برای رفع مشکل متقاضیان خرید خانهنیست.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامییادآور شد: جانمایی ها برای ساخت مسکن مهر، با مسئله روبرو بوده و در برخی مناطق مسکن ساخته شده اما به زیرساخت ها توجه نشده البته با وجود اشکالات در طرح مسکن مهر، برای این طرح جایگزینی ارائه نشده است که در آشفتگی بازار اجاره بها نقش دارد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0