در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی آمل مطرح شد؛
9 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
از حضور وزیر بهداشت تا انتقاد فرماندار ویژه آمل از بی توجهی مسئولین نسبت به سلامت شهروندان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان آمل با حضور فرماندار ویژه آمل و روسای ادارات و نمایندگان دستگاههای اجرائی شهرستان برگزار شد. سید جعفر رسولی فرماندار ویژه شهرستان آمل با اشاره به فصل گرما وشایعه بیماری گفت م: توجه به سلامتی و بهداشت شهروندان امری مهم و لازم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ارتقای سطح سلامت بهداشت عمومی از مهمترین اقدامات شورای سلامت شهرستان باشد و برای رفع مشکلات بهداشتی موجود و فراهم کردن شرایط مطلوب و مناسب تلاش بیشتری نشان دهند.

فرماندار ویژه آمل  ضمن تأکید بر پیگیری جدی مصوبات توسط اعضا، خواستار تعامل و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای حفظ سلامت شهروندان شد و افزود: در کنار اقدامات عملی برای ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهروندان، آموزش و اطلاع‌رسانی نیز باید موردتوجه قرار گیرد.

رسولی با انتقاد از دستگاههای متولی سلامت که مصوبات کارگروه را اجرائی نمی کنند عنوان داشت: امروز سلامت آب برای همه باید در سرلوحه کاری باشد که با کوتاهی در این امر شاهد بروز بیمارهای ناگواری خواهیم بود.

وی با اشاره به عدم پیگیری درخصوص وضعیت آب آشامیدنی آستانه مقدس امام زاده عبدالله اظهارداشت: این نمی شود که اگر مسئولی جابجا شد کار بماند تا مسئول دیگر بیاید و زائران امام زاده عبدالله چه گناهی کردند که باید تاوان ندانم کاری ما را بدهند.

 وی با تاکید بر برخورد قانونی از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان در اینخصوص گفت: اگر مشکل آب آشامیدنی ظرف یک هفته حل نشود با مسببین برخورد خواهد شد.

 فرماندار ویژه آمل با انتقاد از عدم حضور نمایندگان شورا و شهرداری آمل در جلسات کارگروه سلامت شهرستان ادامه داد: مردم شما را انتخاب کردند که بیائید مشکلات راحل کنید نه اینکه دراتاق خود باشید و بمردم بگوئید ما پیگیر هستیم اگر پیگیر هستید چرادر جلسات حضور ندارید؟

رسولی با تاکید بر اینکه بخشداران برای تامین سلامت روستائیان ورود پیدا کنند گفت: بخشداران با همکاری آبفای روستائی نسبت به حل مشکلات آب آشامیدنی روستاها پیگیر باشند و قصور قابل بخشش نمی باشد.

 وی اشاره کرد: اگر همه مسئولین همت وتلاش کنند در حوزه سلامت شهروندان هیچ دغدغه ای نداریم بهداشت و سلامت مردم باید برای همه مهم باشد.

دکتر حمزه قاسمی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با قدردانی از حضور فرماندار ویژه آمل درتمام جلسات کارگروه سلامت شهرستان گفت: خوشبختانه تلاش ها و پیگیری های مسئولین استانی و شهرستانی درخصوص تجهیزکردن اورژانس بیمارستانهای شهرستان محقق شد که با حضور وزیر بهداشت در روز 19 مرداد اورژانس بیمارستانهای امام رضا ، 17 شهریور ، امام علی و مرکز غربالگری سرطان بیمارستان امام علی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

 وی افزود: 12 خانه بهداشت را درشهرستان در حال ساخت داریم که با پیشرفت فیزیکی 75 تا 90 درصد می باشد که تا دوماه آینده افتتاح وبه بهره برداری خواهد رسید.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با تاکید بر اینکه کلیه مخازن آب شهرستان آمل در کنترل آزمایشگاه این شبکه قراردارد عنوان داشت: در هرهفته کلیه آب مخازن آب شهری و روستائی توسط کارشناسان مورد بازدید قرار می گیرد و بیشترین مشکل ما روستاهایی هستند که آب آشامیدنی را مصرف می کنند ولی تحت پوشش آبفای روستائی قرار ندارند.

 قاسمی اشاره کرد: تمام واحدها درحوزه سلامت نسبت به سلامت مردم حساسیت داشته باشند تا شاهد تشویش اذهان عمومی در این امر نباشیم.

وی اشاره به اینکه بیشتر شهروندان آملی درفصل تابستان در ییلاق ها بسر می برند اظهارداشت: متاسفانه بخاطر استفاده از چشمه های روباز وعدم توجه به سلامت ما هر ساله در فصل تابستان شاهد بیماری شایعه اسهال در منطقه لاریجان هستیم.

 وی همچنین از جذب 17 نفر ازکارشناسان بهداشت محیط درسال گذشته خبرداد.

وی با اشاره به جایگاه آستان مقدس امام‌زاده عبدالله(ع) گفت: آستان مقدس امام‌زاده عبدالله(ع) شاهد حضور مسافران زیادی از سراسر کشور است اما از بهداشت محیط این این مکان زیارتی رضایت نداریم و فضای آن خوب نگهداری نمی‌شود.

وی تأمین آب شرب را یکی از موضوعات مهم برای این مکان زیارتی دانست و اظهار کرد: باید آب شرب این آستانه به آب شهری وصل شود که متاسفانه علیرغم پیگیری ها هنوز محقق نشده است

قاسمی در پایان با اشاره به حضور سگ‌های ولگرد در سطح شهر گفت: چه کسی درباره این معضل باید پاسخگو باشد؟ اگر یک نفر سالمند یا یک خانم باردار مورد حمله سگ‌های ولگرد قرار گیرند عوارض جبران ناپذیری به وجود می‌آید به ویژه برای افراد مسن شکستگی لگن خطر مرگ نیز آنها را تهدید می‌کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0