آمادگی برگزاری اولين همايش بين المللی یوسرن توسط دانشگاه دولتی تخصصی فناوری های نوین آمل
9 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل : این همایش با حضور ۳۳ دانشمند برتر دنیا در روزهای ۱۴ تا ۱۶ شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : جلسه هماهنگی پيرامون برگزاری اولين همايش بين المللی علمی یوسرن توسط دانشگاه دولتی تخصصی فناوری های نوين آمل با حضور فرماندار ویژه  آمل، رئیس دانشگاه دولتی تخصصی فناوری های نوین آمل و ساير مسئولين در فرمانداری آمل تشکيل شد.

پروفسور داود دوميری گنجي رئیس دانشگاه دولتی تخصصی فناوری های نوین آمل ضمن تقدير از نگاه روشن و افق بلند و ستودنی فرماندار ویژه  آمل در جهت کمک به تعالی سطح علمی و پژوهشی شهرستان آمل و با اشاره به اينکه اخذ موافقت برای انجام اين همايش نزديک به شش ماه به طول انجاميد گفت: این همایش با حضور ۳۳ دانشمند برتر دنیا در روزهای ۱۴ تا ۱۶ شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل برگزار می شود.

رئیس دانشگاه دولتی تخصصی فناوری های نوین آمل با اعلام اين موضوع که مدعوين اصلی اين همايش  دانشمندان يک درصد برتر دنيا می باشند، افزود: در بين اين دانشمندان افرادی چون پروفسور شمسی پور حضور دارند که مقام معظم رهبری در خصوص ايشان فرمودند پروفسور شمسی پور دانشمند جهان اسلام است و اسلام به ايشان افتخار می کند که حضور دارند.

دومیری گنجی عنوان داشت: در اين همايش حدود 200 نفر از دانش آموختگان و دانشجويان سطوح عالی علمی و اساتيد دانشگاه های برتر کشور و نخبگان رتبه زير 100 دانشگاه ها حضور خواهند داشت. 

وی با اشاره به اینکه رسالت این دانشگاه، آموزش به دانشجویان نسل سوم است، ادامه داد: در این همایش از افراد برجسته دعوت شد و هدف از برگزاری همایش این است که دانشمندان افرادی مثل خود را تربیت کنند تا دانشجویان ما برای ادامه تحصیل به خارج از کشور نروند.

وی با بیان اینکه آمل یک شهر تاریخی، علمی و دانشمند پرور است، افزود: ۸۰۰ سال قبل آمل به عنوان تنها شهری در منطقه بود که دانشگاهی بنام نظامیه  داشت اما در حال حاضر یک دانشگاه دولتی دارد.

سيد جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل با قدردانی از تلاشها و زحمات رياست و مجموعه دانشگاه فناوری های نوين در ايجاد بستر لازم برای شکوفايی نخبگان اين شهرستان به اهميت بالای اين همايش اشاره کرد و گفت: برگزاری چنین همایشی درسطح بین المللی درشهر آمل که به شهر عالم پرور و نخبه پرور معروف می باشد باعث افتخار است که همه باید همت وتلاش کنیم این همایش درسطح عالی برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه حضور پروفسور دومیری گنجی در این شهر که به عنوان یک برند ملی و جهانی مطرح می باشد را باید به فال نیک بگیریم اظهارداشت: قطعا برگزاری چنین همایش هایی نگاه مسئولین کشوری را به شهر آمل معطوف می کند و امکاناتی را دانشگاه نیاز داشته باشد تامین کنیم.

فرماندار ویژه آمل آزآمادگی این شهر ستان برای برگزاری چنین همایشی گفت: باید از این فرصت برای شناساندن ظرفیت های شهرستان استفاده کنیم و با برنامه ریزی بتوانیم علاوه بر معرفی جاذبه های گردشگری، موزه تاریخ آمل را ازنزدیک مورد بازدید خود قرار دهند.

لازم بذکر است که همایش 3 روزه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی آیت الله آملی برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0