با آتش زدن زمین های کشاورزی برخورد قانونی می شود
9 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس محیط زیست آمل : این آتش سوزی‌ ها علاوه بر اینکه چهره نازیبایی از طبیعت نشان می‌ دهند باعث بروز مشکلات زیست محیطی زیادی برای مردم و اکوسیستم منطقه و همپنین وارد آمدن خسارات اقتصادی می‌ شود.

بهمن صادق نژاد رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل  درگفتگو با کمال آنلاین : با اشاره به آتش زدن زمین های کشاورزی درشهرستان آمل که خطر انداختن سلامت مردم را در پی داشته است گفت: چند روزی است که فصل برداشت برنج تقریبا شروع و در نقاطی به پایان رسیده و برخی کشاورزان برای زودتر آماده شدن زمین خود برای کشت محصولات دیگر، مبادرت به آتش زدن ته مانده های خوشه های برنج  خود می کنند.

وی ادامه داد: از آنجایی كه ته مانده محصول برنج  بسیار خشك و سریع الاشتعال است و وزش باد نیز موجب تسریع و شدت آتش سوزی آن می شود بعلت نبود آگاهی و علم به ضرر و زیان این کار، انجام آن باعث خسارات مالی  و زیست محیطی فراوانی به طبیعت، جامعه و اقتصاد کشور می شود.

رئیس محیط زیست شهرستان آمل اشاره کرد: این آتش سوزی‌ ها علاوه بر اینکه چهره نازیبایی از طبیعت نشان می‌ دهند باعث بروز مشکلات زیست محیطی زیادی برای مردم و اکوسیستم منطقه و همپنین وارد آمدن خسارات اقتصادی می‌ شود.

صادق نژاد با اشاره به اینکه سوزاندن بقایای گیاهی موجب تخریب بافت و ساختمان خاک می شود، افزود: این کار همچنین موجب افزایش فرسایش خاک و بالا رفتن مصرف کودهای شیمیایی خواهد شد.

وی یادآورشد: افزایش میزان گرمایش و میزان دی‌اکسید کربن سطح کره‌‌ زمین یکی از مشکلات اساسی بشر است و این آتش‌ سوزی ‌ها می ‌تواند از عوامل اصلی این گرمایش و تغییر وضع آب و هوایی منطقه باشد.

رئیس محیط زیست شهرستان آمل عنوان داشت: همکاران محیط زیست شهرستان جهت جلوگیری از آتش زدن زمین های کشاورزی وارد میدان خواهند شد و کسانی که بخواهند با آتش زدن زمین های کشاورزی مسائل زیست محیطی را به مخاطره بیندازند برخورد قانونی خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0