نشست هم اندیشی بصیرت عاشورایی ویژه ماه های محرم و صفر برگزارشد
8 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : عزاداری های ماه های محرم و صفر باید در مقام والای خاندان عصمت و طهارت باشد که به این منظور دقت و توجه شایسته ای صورت گیرد که یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه در نشست هم اندیشی بصیرت عاشورایی ویژه ماه های محرم و صفر که در اداره اوقاف و امور خیریه آمل برگزار شد اظهار داشت: از همه فرصتها برای برگزاری باشکوه برنامه های عزاداری در ماه های محرم و صفر استفاده شود.

وی تصریح کرد: نیاز است ظرفیت سازی شایسته ای صورت گیرد تا ماه های محرم و صفر زمینه ای برای ترویج معرفت افزایی و آشنایی آحاد مردم نسبت به اهل بیت معصومین(ع) باشد.

امام جمعه آمل با بیان این که نیاز است سیره نورانی خاندان عصمت و طهارت را به آحاد مردم و به ویژه نسل جوان جامعه معرفی کنیم، افزود: در ماه های محرم و صفر ظرفیت خوبی برای تبیین ابعاد زندگی اهل بیت معصومین(ع) وجود دارد.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: عزاداری های ماه های محرم و صفر باید در مقام والای خاندان عصمت و طهارت باشد که به این منظور دقت و توجه شایسته ای صورت گیرد که یک ضرورت است.

وی اظهار داشت: نیاز است از نگاه های معقول و همراه با تجربه در راستای برگزاری باشکوه عزاداری های ماه های محرم و صفر بهره گیری شود تا بتوانیم برنامه های خوبی را به مرحله اجرا درآوریم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: امسال نیز همانند سال گذشته، گردهمایی بزرگ عاشوراییان شهرستان آمل همزمان با روز هفتم ماه محرم در میدان 17 شهریور برگزار می شود که نیاز است به شایستگی هرچه تمام تر صورت گیرد.

سید جعفر رسولی، فرماندار ویژه آمل در این جلسه با بیان این که ترویج فرهنگ قرآنی و اخلاق اسلامی ضرورت دارد، افزود: نیاز است بستر لازم برای نهادينه سازی هدف والای شهادت امام حسين (ع) و شهدای ايران اسلامی که همان امر به معروف بوده به شکل عملی در جامعه فراهم شود تا بتوانيم از بروز انحرافات اخلاقی و معضلات اجتماعی جلوگيری کنیم.

رسولی در ادامه نقاط ضعف گردهمایی بزرگ عاشوراییان هفتم محرم سال گذشته را برشمرد و به ارائه پيشنهاد برای کاهش آن پرداخت و با اشاره به نقاط قوت مراسم خواستار تقويت آن شد.

معاون استاندار مازندران تصریح کرد: مراسمات اين چنينی که ريشه در اعتقادات و باورهای دينی و مذهبی مردم دارد را بايد به خودشان واگذار کنیم و از مدیران ادارات می خواهیم تا ارتباط نهادهای خودشان را با اقشار مردمی مربوط به خود، قوی تر کرده و از پتانسيل موجود در جوامعی مانند اصناف و بازاريان که در همه دوران جزء متدين ترين و پيشگام ترين اقشار در اينگونه مناسبتها بوده اند و همچنين جامعه روحانيان، کارمندان، بسيجيان، دانش آموزان و دانشجويان استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد همه ما از شور حسینی که در ماه های محرم و صفر ایجاد می شود به نحوی شایسته استفاده کنیم تا بصيرت عاشورايی در جامعه ما به يک اصل و ارزش تبديل شود

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0