دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن شبکه‌های اجتماعی در آمل
7 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس پلیس فتا استان مازندران : با توجه به رصد و پایش کارشناسان پلیس فتا شهرستان آمل در فضای مجازی، صفحه‌ای با نام کاربری مشخص که اقدام به اشاعه انحرافات جنسي در شبکه‌هاي اجتماعی می‌نمود توسط کارشناسان این پلیس شناسایی شد.

شخصی که جهت دست یافتن به مقاصد شوم خویش اقدام به انتشار تصاویر مستهجن در شبکه‌های اجتماعی می‌نمود، توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا شهرستان آمل شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اعلام کرد : با توجه به رصد و پایش کارشناسان پلیس فتا شهرستان آمل در فضای مجازی،  صفحه‌ای با نام کاربری مشخص که اقدام به اشاعه انحرافات جنسي در شبکه‌هاي اجتماعی می‌نمود توسط کارشناسان این پلیس شناسایی شد.

 

سرهنگ محمدنژاد افزود: در ادامه حسب دستور مقام محترم قضایی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا شهرستان آمل قرار گرفت و با بررسی‌های فنی و اطلاعاتی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس متهم به هویت معلوم شناسایی گشت.

 

وی گفت: کارشناسان این پلیس در ادامه با هماهنگي مقام محترم قضایي متهم را به پلیس فتا شهرستان آمل احضار کردند. وی با حضور در اين پليس و مواجهه با مستندات پرونده لب به سخن گشود و ضمن اقرار به بزه انتسابي عنوان داشت؛ بنده با شماره تلفن  متعلق به خودم در فضاي مجازي فعال مي‌باشم.

 

ایشان افزود: متهم در ادامه عنوان داشت که از سال‌ها قبل اقدام به ساخت صفحه‌اي مشخص نموده و از 6 ماه قبل نیز اين صفحه را به نام فعلی که در حال فعالیت می‌باشد تغيير داده‌است و گاهاً به آن سر مي‌زد و به واسطه‌ي چت از طريق اين صفحه با دختران جوان در ارتباط بوده تا از این طریق بتواند با آنها قرار ملاقات حضوری داشته باشد.

 

سرهنگ محمدنژاد در پایان گفت: متهم در خصوص تصاوير مستهجن موجود در صفحه خویش نيز بيان داشت که این تصاویر را خود او انتشار داده‌است و نیز انگيزه‌‌اش از ايجاد چنين صفحه‌اي را نياز جنسي و سرگرمي عنوان داشته‌است.

 

رئیس پلیس فتا استان مازندران در خاتمه گفت: کارشناسان اين پلیس ضمن در اختيار گرفتن صفحه‌ي مورد نظر، اين حساب کاربري و ايميل متصل به آن را غير فعال و مسدود نمودند و سرانجام با تکميل تحقيقات، پرونده متشکله به همراه متهم جهت سير مراحل قضايي روانه‌ي دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان آمل گرديد. 

 

به گفته این مقام انتظامی: در صورت حضور و عضویت در شبكه های اجتماعی از برقراری ارتباط با افراد غریبه اجتناب نمایید و به فرزندان خود بیاموزید به درخواست کاربرانی که نمی‌شناسند، پاسخ ندهند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0