آمریکا یک قدرت پوشالی است/ ایران خار چشم آمریکا
5 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل در مجلس : ایران تنها کشوری در دنیا است که می‌گوید ما بدون آمریکا و اروپا می‌توانیم زندگی کنیم و هرکشوری با هر امکاناتی می‌تواند روی پای خود بایستد و این مساله خار چشم آمریکا است.
کمال انلاین : عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با بلاغ با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا با ایران، اظهار کرد: تا زمانی که جمهوری اسلامی ایران با ولایت، رهبری و قانون اساسی موقعیت آمریکا را در منطقه به خطر می‌اندازد، قطعا آمریکایی‌ها با ما خوب نخواهند شد.

 

وی با اشاره به اینکه در مبارزات انتخاباتی آمریکا، کاندیداها سعی می‌کردند خودشان را ضدایرانی نشان دهند چرا که فکر می‌کردند هرچه بیشتر ضد ایران باشند رای بیشتر و بهتری دارند، ادامه داد: چراکه ایران تنها کشوری در دنیا است که می‌گوید ما بدون آمریکا و اروپا می‌توانیم زندگی کنیم و هرکشوری با هر امکاناتی می‌تواند روی پای خود بایستد و این مساله خار چشم آمریکا است.

 

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌خواهند کشوری روی حرف آنها حرف نزند، تصریح کرد: اما در این میان یک کشور برمی‌خیزد و به‌عنوان اعتراض می‌گوید اگر لازم شود با آمریکا مقابله می‌کنیم و ایران با این رفتار ستون فقرات آمریکایی‌ها را در دنیا به لرزه در آورده است.

 

یوسفیان با تاکید بر اینکه ما باید با سیاست و درایت عمل کنیم و مانند ترامپ تعادل خود را از دست ندهیم، تصریح کرد: ما منطقی برخورد می‌کنیم و آمریکا هر چه بگوید ما با آن مقابله می‌کنیم، شاید امکانات ما در دنیا به اندازه امپریالیسیم خبری نباشد اما با ایستادگی در برابر آمریکا تاکنون خیلی چیزها در دنیا تغییر کرد.

 

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای آزادی‌خواه فهمیدند که آمریکا یک قدرت پوشالی است که می‌توان با آن مبارزه کرد و جمهوری اسلامی ایران 38 سال در حال مقابله است و آنها هیچ غلطی نتوانستند بکنند.

 

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه ما نمی‌گوییم بدعهدی آمریکا زیانی برای ما ندارد، یادآور شد: ممکن است برخی از شرکت‌ها و بانک‌ها از آمریکا بترسند و از آنها تبعیت کنند و اتفاقتی بیافتد اما اینکه بتوانند برجام را از بین ببرند شدنی نیست و ضرر آمریکا در این مساله به مراتب نسبت به جمهوری اسلامی ایران بیشتر و بدتر است.

 

یوسفیان اظهار کرد: در حال حاضر آمریکایی‌ها در مقابل کره شمالی حتی نمی‌توانند برای تحریم آنها تصمیم بگیرند و تحریم‌ها را به سنا و کنگره و سازمان ملل و ... می‌دهند.

 

وی درباره بدعهدی‌های آمریکا مقابل ایران، گفت: قرداد برجام چندجانبه است و میان ایران و آمریکا به تنهایی نیست که یک نفر بتواند آن را به هم بزند و اگر یک نفر خللی در این قرارداد ایجاد کند کل قرارداد از بین نمی‌رود.

 

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها نظرات خود را صراحتا اعلام می‌کنند و شرکت توتال هم با وزارت نفت قرارداد امضا کرده است، افزود: این گونه نیست که آمریکا همه کاره باشد، بلکه تنها یک مورد از پایه قرداد است و تمام مذاکرات در اروپا انجام شد.

 

یوسفیان با عنوان اینکه ما با آمریکا نه قرداد اقتصادی و نه مراودات سیاسی داریم و تحریم آمریکا نمی‌تواند تاثیر زیادی در مساله برجام بگذارد، تصریح کرد: قطعا اروپایی‌ها با این مساله موافقت نمی‌کنند و این نقطه آغاز اختلافی میان اروپا و آمریکا است و می‌تواند بازار رقابت نیز ایجاد کند.

 

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در بخش محیط زیست خلف وعده کردند و اروپایی‌ها از این مساله بسیار ناراحت هستند و آلمان نیز در مساله زیست محیطی پرچمدار مقابله با آمریکا است.

 

نماینده مردم آمل در مجلس درباره برجام گفت: ما نمی‌توانستیم بگوییم سازش و مذاکره نمی‌کنیم و حداقل دنیا فهمید جمهوری اسلامی ایران اهل مذاکره و منطق و پای امضا و تعهد خود است، این حداقل نتیجه برجام بود که رخ داد.

 

یوسفیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلا ب از ابتدا تمام این موارد را پیش‌بینی کردند و فرمودند اینها قابل اعتماد نیستند، یادآور شد: مطمئن باشید ما زیان نکردیم و این مذاکرات با حمایت رهبری بود و ایشان بر مذاکرات آنها صحه گذاشتند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما باید دست‌مان را بالا بگیریم، اگر آنها یک قدم برداشتند ما نیز در مقابله با آنها یک  گام برداریم و نباید عقب‌نشینی کنیم و مطمئن باشید برجام توسط اروپایی‌ها بلای جان آمریکا می‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0