کوهنوردان کشورمان عازم قله کازبگ گرجستان شدند
4 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان آمل از اعزام کوهنوردان زنان و مردان کشورمان به قله کازبگ گرجستان برای صعود تابستانه خارجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، بانوان کوهنورد آملی عازم صعود به قله 5 هزار متری کاربگ گرجستان شدند.

این ورزشکاران با حضور ورزشکاران و مسؤولان از خانه کوه این شهرستان برای عزیمت به گرجستان بدرقه شدند.

رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی آمل در این باره اظهار کرد: بیش از 40 گروه کوهنوردی و صعودهای ورزشی در این شهرستان فعالیت دارند که به صورت مستمر به قلل مرتفع داخلی و خارجی صعود می‌کنند.

امیر احسانی‌آملی افزود: گروه کوهنوردی بانوان آمل که کارنامه ورزشی پرباری در صعود به قلل مرتفع و دماوند دارند بیش از پنج مرحله اردوی منسجم و فشرده را پشت سر گذاشتند و با آمادگی کامل جسمانی و روحی عازم خارج از کشور می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه 9 بانوی کوهنورد آملی به همراه یک تیم همراه 9 نفره شامل مردان کوهنورد در این صعود شرکت دارند، یادآور شد: قله مرتفع کازبگ 5 هزار و 47 متر ارتفاع دارد و در شرق رشته کوه قفقاز مرکزی واقع شده است که صعود به این کوه همراه با پشت سر گذاشتن همزمان یخ، برف و صخره است.

رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی آمل ادامه داد: این قله از لحاظ صعود فنی بوده و یک تیم صعودکننده بانوی و یک تیم همراه قصد صعود به آن را دارند.

احسانی‌آملی با اشاره به اینکه صعود به قله کاربگ سه روز به طول می‌انجامد، گفت: ورزشکاران پس از عزیمت به کشور گرجستان امر صعود را از چهارم مرداد امسال در دستور کار دارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0