اولین جلسه هم اندیشی گروه تولید و بازرگانی انجمن برنج ایران درآمل برگزار شد
27 تیر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس انجمن برنج ایران : وظایف این کارگروه براساس وظایفی که انجمن دارد از قبیل اجرایی، مشورتی ، علمی و فنی می باشد که برای پیشبرد اهداف از دیدگاه کارشناسان استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : اولین جلسه هم اندیشی گروه تولید و بازرگانی انجمن برنج ایران با حضور رئیس و اعضای انجمن برنج ایران، مدیرعامل و هیئت مدیره مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، کارشناسان، تولید کنندکان و بازرگانان برنج از شهرهای مازندران در مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران برگزار شد.

 مهندس جمیل علیزاده شایق رئیس انجمن برنج ایران گفت: دفتر انجمن برنج ایران دفاتر تخصصی و کارگروههای مختلف دارد و یکی از کارگروههایی که اخیرا شروع به فعالیت نموده کارگروه تولید و بازرگانی می باشد.

وی افزود: وظایف این کارگروه براساس وظایفی که انجمن دارد از قبیل اجرایی، مشورتی ، علمی و فنی می باشد که برای پیشبرد اهداف از دیدگاه کارشناسان استفاده می‌کنند.

 رئیس انجمن برنج ایران تصریح کرد : یکی از وظایف عهده این کارگروه بررسی مشکلات بین تولید تا بازرگانی است و تاکنون هرچه انجام شد مشکلات و مسائل قبل از تولید بود و مسائل بعد تولید دیده نشده بود  که این کارگروه مشکلات این فاصله را بررسی  می‌کند.

مهندس علیزاده اشاره کرد: به همین دلیل و با وجود مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران مسئولیت کارگروه برعهده مهندس سید اسماعیل یزدان پناه واگذار شد.

 وی اشاره کرد: مهندس یزدان پناه گروهی را تشکیل دادند که ترکیبی از تولید کنندکان و بازرگانان برنج هستند و در آینده نزدیک نمایندگان مصرف کنندگان هم دراین گروه خواهند بود.

وی عنوان داشت: در حال حاضر فاصله بین تولید و بازرگانی معضلاتی وجود دارد که  باید برای حل این معضلات چاره اندیشی شود و راهکارها و پیشنهادات را به سازمانهای مربوطه اعلام خواهیم کرد.

 رئیس انجمن برنج ایران گفت: اخیرا هم وزارت جهادکشاورزی رسما از انجمن برنج ایران درخواست نمود که در این مورد همکاری کنیم و امروز اولین جلسه آن می باشد که با دبیری مهندس یزدان پناه جلسات کارگروه مرتبط برگزارخواهد شد و دبیرخانه این کارگروه در همین مرکز می باشد.

وی در پایان تصریح کرد: تصمیم دولت بر این است که  کشت برنج  در استانهای شمالی کشور متمرکز شود و به دلیل مسئله خشکسالی و کم آبی، در استانهای دیگر برنج کشت نشود که این مسئله  وظیفه ما را در استانهای گیلان و مازندران بسیار سنگین می کند.

مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران و دبیر گروه تولید و بازرگانی انجمن برنج ایران گفت: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران تعامل خوبی با انجمن برنج ایران دارد و بواسطه پتانسیل و ظرفیت هایی که دارد و دلسوزی هایی که انجمن برنج در رابطه با خودکفائی ( خود اتکائی ) برنج دارد کارگروه برای همکاری های بیشتر تشکیل شد.

 وی افزود: امیدواریم که این کارگروه حلقه گمشده بازرگانی  در چرخه تولید را احیاء کند تا در تدوین قوانین و آئین نامه ها و تخصیص بودجه رویکرد و نگاهی  به بخش بازرگانی انجام گیرد.

وی افزود: ما معتقدیم برای رسیدن به تولید پایدار و خودکفائی صرفا نباید بخش تولید را نگاه کنیم بلکه باید برای بعد تولید نیز توجه داشته باشیم و در این بین بخش بازرگانی مغفول واقع شده بود که امیدواریم با ایجاد این کارگروه و همکاری که انجمن برنج ایران و مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران دارد خروجی خوبی را داشته باشیم.

 دبیر گروه تولید و بازرگانی انجمن برنج ایران تاکید کرد: لازمه رسیدن به خودکفایی و خود اتکایی برنج، تجارت و بازاریابی است که در دنیا هیچ تولیدی بدون تجارت و بازرگانی موفق نیست بلکه با تجارت و بازرگانی سالم سبب تولید موفق است و اگر کارخانه ای کالای خود را مستقیم به بازار عرضه می کند حتما یک بخش تجاری را در خود می بیند و بازرگانی بسیار حائز اهمیت است و اگر درست ساماندهی کنیم فاصله بین تولید و مصرف کننده را کم می کنیم.

در این جلسه اسفندیار قاسم زاده به عنوان رئیس شعبه جدید انجمن برنج ایران در مازندران معرفی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0