ارسال روزانه 10 پرونده طلاق به بهزیستی/ انجام هزار تماس با اورژانس اجتماعی / افزایش 3 برابری اعتبارات اشتغال
25 تیر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل : آسیب های برنامه های ماهواره بیشتر پیکره خانواده را هدف قرار داده اند و در این رسانه ها سریال هایی پخش می شوند که در صدد عقلانیت بخشیدن به خیانت زن و شوهر که در نهایت دگرگون شدن سبک زندگی زنان و مردان ایران و روابط بین آنها را به وجود می آورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل در نشست خبری با خبرنگاران همزمان با هفته بهزیستی با اشاره به اینکه بهزیستی 150 نوع خدمات به مردم ارائه می دهد گفت: نزدیک به یک سوم از جمعیت شهرستان آمل از این خدمات بهره می برند.

 وی غربالگری ژنتیکی ، غربالگری در مهد کودک ، مهارت های زندگی ، سالمندی ، آسیب های اجتماعی ، درمان اعتیاد ، مداخلات در بحران اجتماعی و دیگر امور را از جمله خدمات بهزیستی نام برد.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با بیان اینکه بیش از 6 هزار معلول  بصورت مستقیم و غیر مستقیم از خدمات مستمر بهزیستی برخوردار هستند افزود: 800 زن سرپرست خانوار تحت پوشش این اداره قرار دارند.

 حسین با بیان اینکه بیشترین پرونده ها معلولین جسمی حرکتی هستند عنوان داشت: 3200 نفر معلولین ذهنی حرکتی تحت پوشش قرار دارند که بخاطر سوانح و حوادث جاده ای رو به افزایش می باشد.

وی همچنین از افزایش معلولین اعصاب و روان در شهرستان آمل خبرداد.

حسین زاده با تاکید بر اینکه 150 مرکز تحت نظارت اداره بهزیستی مشغول به فعالیت هستند ادامه داد: در همین راستا 110 مهدکودک ، 7 مرکز توانبخشی ، یک مرکز نگهداری از بچه های بی سرپرست ، 4 موسسه خیریه ، 5 کمپ ترک اعتیاد ، 7 مرکز مشاوره ای ، یک مرکز آسیب شناسی در امت آباد ، 2 مرکز ژنتیک و غیره تحت نظارت بهزیستی آمل قرار دارند.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به سه خط اورژانس و مداخلات اجتماعی در شهرستان آمل گفت: در سه ماهه سالجاری هزار تماس گرفته شد که فقط 372 زنگ مرتبط بوده است.

حسین زاده اشاره کرد: اختلافات خانوادگی 16 درصد ، همسر آزاری 31 درصد ، کودک آزاری 16 درصد و خودکشی که کارشناسان مرکز اعزام شدند.

 وی با اشاره به افزایش خودکشی درسالجاری ادامه داد: در سه ماهه اول سالجاری 8 مورد خودکشی اعلام شد که با ورود بموقع کارشناسان منجر به سازش و حل شد.

 وی با بیان اینکه تمام تلاش اورژانس اجتماعی جلوگیری از طلاق در جامعه می باشد عنوان داشت: در سه ماه سالجاری روزانه حداقل 10 پرونده از سوی دادگستری شهرستان به مرکز اورژانس فرستاده می شود و باتوجه به مسلط بودن کارشناسان شاهد کاهش طلاق در شهرستان هستیم که 14 درصد منجر به سازش می شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به اینکه خیانت مهمترین علل طلاق در جامعه کنونی می باشد تصریح کرد: آسیب های برنامه های ماهواره بیشتر پیکره خانواده را هدف قرار داده اند و در این رسانه ها سریال هایی پخش می شوند که در صدد عقلانیت بخشیدن به خیانت زن و شوهر که در نهایت دگرگون شدن سبک زندگی زنان  و مردان ایران و روابط بین آنها را به وجود می آورد.

حسین زاده تاکید کرد: 70 درصد اینگونه طلاق ها توسط شبکه های ماهواره ای ترویج می شود و 35 درصد طلاق اعتیاد و دخالت های اطرافیان صورت می گیرد.

وی دیگر طلاق را طلاق عاطفی نام برد و گفت: بخاطر اینکه خانواده ها متوجه نشوند باهم زندگی مشترک دارند.

وی با بیان اینکه بیش از 6 هزار پایگاه اینترنتی مشغول تبلیغ مواد مخدر هستند که بتوانند راحت تر مواد رادر دسترس قرار دهند گفت: فاصله گرفتن پدر و مادر از فرزندان ، انجام حرکاتی توسط پدر و مادر که روی فرزندان اثر گذار می باشد ، عدم توجه بر رفتار فرزندان و دیگر امور باعث می شود که جوانان به سمت اعتیاد روآورند.

 وی با اشاره به خط تلفن 1480 و خط ملی 09628 برای دادن مشاوره و ارائه خدمات بصورت رایگان در امر اعتیاد و دیگر امور تصریح کرد: وجود 5 کمپ و 7 مرکز درمان در شهرستان آمل که در سال 95 بیش از 8 هزارنفر تحت درمان قرارگرفتند که نسبت به سال 94 افزایش داشته است و بیشترین اعتیاد بخاطر روی آوردن خانم ها برای تناسب اندام و مصرف بیش از حد شیشه می باشد.

وی تاکید کرد: دهه 90 دهه انفجار آسیب های اجتماعی می باشد و اگر برنامه ریزی صورت نگیرد قطعا با رشد فراوانی آسیب های اجتماعی در جامعه روبرو خواهیم شد و دشمن درحال کارکردن می باشد که در قالب بسته های شکلاتی و آدامس مشغول ضربه زدن بر پیکره جامعه می باشد.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به افزایش 3 برابری اعتبارات در اشتغال گفت: در سال گذشته در امر اشتغالزائی 900 میلیون تومان اعتبار داده شد که درسالجاری با رویکرد جدیدی برای کارفرمایانی که نسبت به اشتغال معلولین اقدام کنند مورد حمایت صددرصد بهزیستی درهمه جهات قرار خواهند گرفت.

حسین زاده از توافق با شهرداری درخصوص راه اندازی بازارچه خیریه برای زنان سرپرست خانوار خبرداد و عنوان داشت: 31 خانواده دو معلول فاقد زمین و مسکن وجود دارند و اگر خانواده ای که زمین داشته باشد و برای ساخت مسکن اقدام کنند 400میلیون ریال وام بلاعوض دریافت خواهند کرد.

 وی با اشاره به بستن قرارداد با مرکز جهت دادن خدمات به جامعه هدف اشاره کرد: برای معلولین توانخواهان که دارای مشکلات گفتار درمانی، رفتار درمانی و فیزیوتراپی هستند امسال برای اولین بار با 5 مرکز قرارداد منعقد شد که تمام خدمات بصورت رایگان انجام خواهد شد.

وی همچنین درخصوص شناسائی و دادن خدمات به معلولین در روستاها ، انجام آموزش مهارت زندگی ، تنبلی چشم ، اشتغال در روستا ، بستن تفاهم نامه با امورصنفی و نظام پزشکی و آموزش فنی وحرفه ای در جهت دادن خدمات بهینه به جامعه هدف مطالبی را عنوان داشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0