بازدید سفیر ارمنستان در ایران ازمزرعه نمونه ملی در پرورش گل وگیاهان زینتی و یک واحد تولید لبنیات در آمل
25 تیر 1396 ، دیدگاه 0
سفیر ارمنستان در ایران : میزان سرمایه گذاری بین 2کشور ایران وارمنستان با وجود همسایگی ونزدیکی مرزی به یکدیگرمتاسفانه اکنون به علت نبود اطلاعات وشناخت کم از توانمندیهای تولیدی و ظرفیت های گردشگری، بسیار پایین است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران بهمراه معاون هماهنگی اموراقتصادی ومنابع انسانی استاندارمازندران ، فرماندار ویژه آمل ، رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران ، نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران ودیگر مسئولین مزرعه نمونه ملی در پرورش گل وگیاهان زینتی و شرکت لبنی دوشه هرازدر آمل را ازنردیک مورد بازدید خود قرارداد .

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران گفت: میزان سرمایه گذاری بین 2کشور ایران وارمنستان با وجود همسایگی ونزدیکی مرزی به یکدیگرمتاسفانه اکنون به علت نبود اطلاعات وشناخت کم از توانمندیهای تولیدی و ظرفیت های گردشگری، بسیار پایین است.
وی ادامه داد: با افزایش روابط و ایجاد باور دو جانبه، می توان موفقیت های قابل توجهی در زمینه های مبادلات تجاری بین 2کشور ارمنستان وایران از طریق مازندران به دست آورد.
سفیر ارمنستان در ایران، گفت: درصورت فراهم شدن این فرصت، فعالان 2کشور می توانند تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و از تجربه های موفقیت تجار وبازرگانان مازندران نیز بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه جمهوری ارمنستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا می تواند دروازه بزرگ ایران برای ورود به بازارهای اروآسیا باشد، اضافه کرد: البته اتحادیه اروآسیا مذاکراتی را در سال های گذشته با ایران داشته ومی تواند از فرصت وظرفیت های ایجاد شده با ارمنستان، حجم مبادلات صادراتی خود را افزایش دهد.

حسین خیریانپور معاون هماهنگی اموراقتصادی ومنابع انسانی استاندارمازندران نیز از آمادگی این استان برای میزبانی از فعالان اقتصادی و تجار ارمنستان در راستای افزایش مراودات تجاری 2کشور خبر داد.
حسن خیریان پور اظهار کرد: مازندران با بهره مندی از پتانسیل های مختلف در حوزه های تجاری ، اقتصادی ازجمله وجود سه فرودگاه ، بنادر به خصوص بندرویژه امیرآباد، ساحل و مناطق گردشگری بستر مناسبی را به منظور حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده است.
وی افزود: مازندران اکنون در حوزه محصولات کشاورزی وماشین آلات، سیمان وموادغذایی توان وآمادگی واردات به کشور ارمنستان را دارد.

محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه حجم مبادلاتی میان ایران و ارمنستان هم اکنون به حدود 200 میلیون دلار در سال می رسد ، سهم مازندران در این مبادلات را کمتر از 10 درصد و شامل سیمان ، محصولات کشاورزی و موادغذایی و ماشین آلات اعلام کرد.
وی گفت که اگر تعرفه های گمرکی از سوی ارمنستان اصلاح و یا کمتر شود ، بیش از 20 شرکت تولیدی و برتر مازندران که در کشور مطرح هستند ، آماده همکاری های گسترده در سطح بسیار بالایی در بازارهای آن کشور هستند.
او افزود : ارمنستان ، به عنوان یکی از همسایه های شمالی مازندران هم در صادرات انرژی به کشورمان نقش مهم کلیدی دارد و هم می تواند دروازه صادرات محصولات کشاورزی ، ماشین آلات و موادغذایی به بازارهای این کشور و کشورهای اورآسیا باشد.

مهندس بزرگمهر دادگر، موسس و رئیس هیئت مدیره دوشه ( هراز)، زاگو و لارین لبن ( الیما)  گفت : در سال ۱۳۸۷ با انتقال تکنولوژی و دانش تولید پنیر از آلمان به ایران، هکلند پرسین آمل تولید و فروش محصولات خود را با برند هکلند آغاز کرد. با حفظ و ارتقاء تکنولوژی و فرایندهای تولید و کیفیت محصولات، این شرکت از سال ۱۳۹۳ پس از تغییر کادر مدریتی با نام لارین لبن پارس با برند آلیما به فعالیت خود ادامه داد.

وی افزود : هم اکنون ظرفیت تولید لارین لبن بیش از ۱۲۰۰۰ تن پنیر در سال است. به دلیل کیفیت بسیار بالای نمونه های تولیدی، با چند شرکت ترکیه ای درحال مذاکره جهت سرمایه گذاری مشترک برای تولید پنیر آلیما در ترکیه برای تامین بازار ترکیه و اوراسیا هستیم.

مهندس دادگر یادآورشد : در آینده بخش بزرگی از تولیدات آلیما به مقاصد صادراتی ارسال خواهند شد. بازار عراق، ترکمنستان، آذربایجان و روسیه محل فروش محصولات آلیما در سال های پیش روی خواهند بود. همچنین با دو کمپانی برتر صنعت لبنیات دنیا جهت تولید انواع پنیر ( طبیعی، تازه، نرم، سخت، نیمه سخت و ..) در حال مذاکرات جدی هستیم. حدس من این است که تا پیش از پایان شش ماهه اول سال ۱۳۹۶ مذاکرات به نتایجی رسیده و قراردادهای همکاری بسته شوند. ورود و سرمایه گذاری این دو کمپانی در بازار ایران هم افتخار بزرگی برای ما و هم صنعت لبنیات کشور است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0