ضرورت ورود رسانه ها برای توسعه همه جانبه استان مازندران
22 تیر 1396 ، دیدگاه 0
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران : رسانه باید موقعیت شناس بوده و دقت محوری، مطالعه و توجه به جوانب امور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مراسم رونمایی از دوهفته نامه بیداری اندیشه که در سالن همایش های شهرداری آمل برگزار شد اظهارداشت: در کشوری زندگی می کنیم در مسیر دموکراسی و تحقق مردم سالاری حرکت می کند و نیاز است برای تحکیم این حاکمیت، موولفه هایی در کنار هم و باهم حرکت کنند.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال جامعه مردم سالار هستیم باید حاکمیت کوچک و مشارکت مردم زیاد شود اما در کشورمان تا می توانیم سازمان دولتی و بنیاد در عرصه اجرا داریم که همزمان نمی توانیم مشارکت مردم را داشته باشیم.

جاودانی ادامه داد: زمانی که مشارکت مردم نظام مند باشد می تواند اثرگذاری لازم را داشته باشد که ضرورت دارد در قالب تشکل های مردم نهاد قرار گیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان این که رسانه ها در کنار رسالت خود بعنوان نهادی برای آگاهی بخشی دارند احزاب و تشکل های مردم نهاد را نمایندگی می کنند، گفت: رسانه باید موقعیت شناس بوده و دقت محوری، مطالعه و توجه به جوانب امور داشته باشند.

وی با اشاره به این که دستگاه قضایی به دنبال مچ گیری از رسانه ها نیست، ادامه داد: اگر احزاب فعال شوند و با برنامه حرکت کنند رسانه ها در بخش نظارتی خود دچار سردرگمی نمی شوند.

جاودانی بیان داشت: استان مازندران همه ظرفیتهای توسعه ای لازم را در بخش های مختلف دارد و بهترین ها در این استان است که باید ببینیم مازندران در مسیر توسعه در کجا قرار دارد و چه کنیم تا بتواند در همه بخش ها توسعه پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: رسانه ها در حوزه های اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و نظارت می توانند اقدامات ارزنده و شایسته ای صورت دهند که نیاز می رود از این ظرفیت استفاده شود.

وی اظهارداشت: رسانه ها باید دقت لازم را داشته باشند تا مطلبی نوشته نشود حرمت و آبروی مردم ریخته شود که رسانه ای موفق است در مسیر آزادگی، اخلاق گرایی و واقع بینی قدم برمی دارد.

جاودانی افزود: در استانی هستیم کمترین شکایت ها از اصحاب رسانه و خبرنگاران صورت می گیرد و ارتباط بسیار خوبی میان مدیران و رسانه ها وجود دارد که نیاز است دقت رسانه ها و سعه صدر مدیران تقویت شود.

حسن افشار، رییس بسیج رسانه مازندران در این مراسم اظهارداشت: هدف سازمان بسیج رسانه در راستای تربیت کادر رسانه تراز انقلاب اسلامی است و تلاش می کنیم حامی خوبی برای فعالان رسانه ای باشیم.

وی بیان داشت: بسیج رسانه مازندران دارای 22 کانون در سطح شهرستان های استان است که خدماتی نظیر آموزش، بیمه، تسهیلات، اردو و دیگر اقدامات صورت می گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0