احداث پارک ویژه معلولین با مشارکت شهرداری آمل و اداره بهزیستی
21 تیر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل : پیگیری و هماهنگی با اداره مسکن و شهرسازی استان مازندران بودجه 700 میلیون تومانی جهت احداث پارک ویژه معلولین در منطقه آسیب پذیر در نظر گرفته شده

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین: جلسه شورای شهر آمل با حضور اعضای شورا، شهردار و رییس اداره بهزیستی آمل برگزار شد ساخت و تجهیز پارک ویژه معلولین توسط اداره بهزیستی در زمین متعلق به شهرداری با حفظ مالکیت شهرداری مطرح و به تصویب اعضا رسید .

خسرو ابراهیم زاده نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ضایعه درگذشت مدیر توانمند شهرداری؛ مرحوم حمیدرضا طاهرنژاد اظهار داشت : متاسفانه جامعه ی آماری معلول زیادی در آمل داریم که زیر مجموعه بهزیستی هستند و وظیفه ی ماست که برای این قشر عزیز در عرصه ی خدمتی قدم هایی برداریم .

وی افزود : تعامل شورا و شهرداری با مجموعه بهزیستی شهرستان آمل یک از مواردی است که در شورای دوره ی چهارم قدم های خوبی در این خصوص برداشه شد و امیدوارم با دعای خیر معلولین عزیز و حمایت های معنوی مسئولین و همشهریان عزیز بتوانیم در ادامه خدمت رسانی بی منت موفق باشیم .

نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه احداث پارک ویژه معلولین با مشارکت شورا، شهرداری و اداره بهزیستی یک کار ماندگار و ستودنی است که برای اولین بار در استان مازندران اجرا خواهد شد تصریح کرد : ایجاد چنین مکان های مطلوب برای معلولین عزیز، آنها را امیدوار و خوشحال و بسیاری از مشکلات عاطفی آنها را برطرف می کند .

ابراهیم زاده با اشاره به اهمیت توجه به معلولان گفت : در دوره ی گذشته احداث پارک ویژه بانوان و چندین پارک محله ای در نواحی مختلف شهر را شاهد بودیم و عزم 13 نفر از اعضای دوره چهارم شورا و شهردار نیز بر این بود تا توسعه ی فضای سبز و احداث پارک ها را در دستور کار داشته باشیم که بر این اساس چندین پارک محله ای را به بهره برداری رساندیم و در حال حاضر هم احداث پارک ویژه معلولین که ویژگی های فنی و مختص معلولین را داشته باشد در دستور کار داریم .

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه امیدواریم در تمامی شهرهای استان شاهد چنین اقداماتی، ویژه معلولین باشیم و با تداوم این خدمات و امکانات، شاهد برخوردار شدن این قشر از امکانات رفاهی و ورزشی باشیم اظهار داشت : شاید این افراد از لحاظ ظاهری و جسمی معلول باشند اما از نظر روحی به مراتب شادمان تر و دارای پتانسیل های بالقوه ای هستند که برای شکوفا شدن نیازمند حمایت هستند .

شهردار آمل با اشاره به احداث پارک ویژه معلولین با مشارکت شهرداری و اداره بهزیستی گفت : شهرداری و شورای اسلامی شهر آمل خود را خادم این قشر عزیز می داند و برای رفاه و آسایش این بزرگواران از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد چرا که همواره اعتقاد داریم بهره برداری از این پارک ها، رفاه و آسایش را برای معلولین عزیز و همشهریان قدرشناس آملی به ارمغان خواهد داشت .

وحید حسین زاده رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تعامل شورا و شهرداری با مجموعه بهزیستی و با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی بیش از 150 نوع خدمات گوناگون به معلولین عزیز ارائه می دهد گفت : طی پیگیری و هماهنگی با اداره مسکن و شهرسازی استان مازندران بودجه 700 میلیون تومانی جهت احداث پارک ویژه معلولین در منطقه آسیب پذیر در نظر گرفته شده که امیدوارم با تامین زمین توسط شهرداری، بزودی در یک مناسبت خوب کلنگ آن به زمین زده شود و عملیات اجرایی آن آغاز گردد  .

وی افزود : هدف از احداث این پارک نصب مبلمان شهری، وسایل بازی و دستگاه های ورزشی ویژه افراد معلول و کم توان، احداث کتابخانه نابینایان، سالن گلبال نابینایان، انجام کارهای فرهنگی ویژه معلولین و ... می باشد .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0