برگزاری برنامه های روز بدون نایلکس از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل
20 تیر 1396 ، دیدگاه 0
روز 21 تیر بعنوان روز بدون نایلکس نام گذاری شده است که فرهنگ سازی و ارتقای سطح دانش شهروندان درخصوص مضرات بهداشتی و زیست محیطی استفاده از كيسه ‌های پلاستيكی ضرورت دارد.

کمال انلاین : به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل، روز 21 تیر بعنوان روز بدون نایلکس نام گذاری شده است که فرهنگ سازی و ارتقای سطح دانش شهروندان درخصوص مضرات بهداشتی و زیست محیطی استفاده از كيسه ‌های پلاستيكی ضرورت دارد.

 

با استفاده نکردن یک کیسه پلاستیکی در روز در هر خانواده می توانیم از مصرف میلیون ها کیسه پلاستیکی در سال جلوگیری کنیم.

 

برنامه های سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل برای روز بدون نایلکس به این صورت می باشد که کیسه های پارچه ای در سطح فروشگاه های محوری شهر آمل توزیع می شود.

 

فعالان واحد آموزش این سازمان همزمان با روز بدون نایلکس در فروشگاه های محوری شهر حضور پیدا کرده و نسبت به پخش بسته های فرهنگی و ارائه آموزش های لازم درخصوص اهمیت کاهش استفاده از نایلکس اقدام می کنند.

 

پوسترهایی با هدف فرهنگ سازی استفاده کمتر از نایلکس در سطح ادارات و فروشگاههای سطح شهر آمل با شعارهای تبلیغاتی روزانه یک کیسه پلاستیکی کمتر استفاده کنیم، بیشتر پلاستیک ها بادوام هستند و صدها سال طول می کشد تا خود به خود تجزیه شوند و کیسه های پلاستیکی با بستن راه فاضلاب ها عامل اصلی شدت یافتن سیلاب می شوند توزیع خواهد شد.

 

در پایان از همشهریان عزیز می خواهیم ضمن استفاده کمتر از نایلکس، زباله های بازیافتی خود را به ایستگاه های ثابت و سیار در شهر آمل تحویل داده و از وارد کردن زباله های تر به داخل زباله خشک خودداری كنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0