آئین تکریم و معارفه ریاست اداره اوقاف و امور خیریه بخش لاریجان شهرستان آمل برگزارشد+عکس
19 تیر 1396 ، دیدگاه 0
در این مراسم از تلاش‌های حجت‌الاسلام رمضان شجاعی قدردانی و حجت الاسلام محمد زمان خلیلی به‌عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : باحضور مدیرکل اوقاف وامور خیریه مازندران ، بخشدار لاریجان ، روسای ادارات بخش ،آئین تکریم و معارفه ریاست اداره اوقاف و امور خیریه بخش لاریجان شهرستان آمل برگزارشد

حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف وامور خیریه مازندران با بیان اینکه مازندران رتبه دوم بقاع متبرکه رادرکشور دارد گفت : دراستان مازندران بیش از هزار و ۲۲۰ بقعه متبرکه وجود دارد که مورد تکریم وتعظیم مردم قراردارند

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، اظهار داشت: بخش لاریجان گنجینه علما است و در طول تاریخ این بخش زبانزد عام و خاص بود وریاست دو قوه از این بخش هستند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه مازندران بیشترین سادات را در ایران اسلامی دارد، افزود: مسئله وقف بسیار مهم و ارزشمند و گنجینه خوبی به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه طول عمر وقف به طول عمر بشریت بر می‌گردد، ادامه داد: خداوند وقف را برای بشریت داد تا از آن استفاده کنیم و در طول تاریخ بشریت، وقف بود.
علیزاده با بیان اینکه اوقاف در سه حوزه  موقوفات، امامزادگان قرآن و اهل بیت وظیفه دارد، بیان کرد: در حوزه‌های مدیریت موقوفات، حفظ موقوفات، اجرای موقوفات خیر اندیش می‌توانیم ورود کنیم و در مازندران بیشتر از ۱۳ هزار موقوفه داریم.
وی با اشاره به اینکه بعضی از شهرهای مازندران چندین برابر استان‌های دیگر موقوفه دارند، ادامه داد: ۷۰ درصد موقوفات برای عزاداری سیدالشهداء است و در این استان بیشتر از هزار و ۲۲۰ بقاع متبرکه داریم.
حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه هیچ بهانه برای مسئولین به خدمتگذاری وجود ندارد، ادامه داد: مسئولان نظام ایران اسلامی با یکدیگر همراه هستند که همه این‌ها به برکت انقلاب اسلامی کشورمان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه امامزادگان متعلق به همه مردم است، افزود: بقاع متبرکه متعلق به همه کشور است اما از لحاظ مدیریتی بر اساس تقسیمات کشوری متعلق به استان‌ها است.
وی گفت: از حمایت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه و نماینده مردم آمل در مجلس تقدیرو تشکر می‌کنیم، افزود: با تعاملات و بدون تنش همکاری خواهیم کرد تا تغییر در مدیریت آستانه امام زاده هاشم (ع) انجام شود.

در این مراسم از تلاش‌های حجت‌الاسلام رمضان شجاعی قدردانی و حجت الاسلام محمد زمان خلیلی به‌عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان معرفی شد.

محمدزمان خلیلی رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان، ریاست اوقاف و امور خیریه بندپی شهرستان بابل  و ریاست اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار  را در کارنامه خود دارد .

مدير كل اوقاف استان به اتفاق مسئولان ستادی و روسای قدیم و جدید اداره اوقاف لاریجان بهمراه فرزند شهید تيمسار سرتيپ سيد مسعود منفرد نيا كي  از بقعه سيد حسن ولي و سيد عالي نياك لاريجان بازدید کردند

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0