برگزاری مراسم افتتاح دفتر آستان قدس رضوی مازندران در آمل
19 تیر 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : نگاه دشمن چه در زمان انتخابات و بعد از آن بیرون راندن افکارهای تاثیرگذار در خارج میدان حکم می‌باشد که نمونه آن توهین به مدافعان حرم در بعضی از شهرتسان‌های کشور شاهد بودیم غافل از اینکه اگر همین مدافعان حرم نبودند جنگ خیابانی را در شهرهای کشور شاهد بودیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت‌الاسلام سیدجلیل مرتضوی در مراسم افتتاح دفتر آستان قدس رضوی مازندران در آمل در مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت امام‌زاده ابراهیم این شهرستان با اشاره به اینکه نباید عرصه خدمتگذاری خالی کنیم، بیان کرد: باید با مدیریت و انجام کار جمعی عرصه مدیریت را برای دیگران باز کنیم و بدنبال مقبولیت باشیم تا کارهای ما رنگ و بوی دینی و انسانی بگیرد.

وی با بیان اینکه دزد و چماق دار نظریه سیاسی می‌دهند و یک نفر اثرگذار در شهرستان در هر لباسی باشد با انگ سیاسی بودن از صحنه خارج می‌کنند، عنوان کرد: کارمان را بر مبنی دینی انجام دهیم تا در لقی سیاست، تقوا بیرون می‌آید و نباید ترسی داشته باشیم و هر آنچه که رضای خدا باشد همان رقم خواهد خورد.

امام جمعه آمل گفت: نگاه دشمن چه در زمان انتخابات و بعد از آن بیرون راندن افکارهای تاثیرگذار در خارج میدان حکم می‌باشد که نمونه آن توهین به مدافعان حرم در بعضی از شهرتسان‌های کشور شاهد بودیم غافل از اینکه اگر همین مدافعان حرم نبودند جنگ خیابانی را در شهرهای کشور شاهد بودیم.

وی افزود: امام رضا حج فقرا است که باید بستری آماده کنیم تا همه بتوانیم راحت‌تر به این حج مشرف شوند شاید در این کار خیر سیاست هم در آن باشد و ما به وظیفه خود عمل کنیم.

مرتضوی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی در مازندران تنها سه وقف مرتبط با علی بن موسی رضا داریم، ادامه داد: مردم این استان که خود را شیعه و طرفدار آن حضرت می‌دانیم و مازندرانی که مهد امام‌زادگان است باید در این خصوص فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

امام جمعه آمل با قدردانی از کار خوب و پسندیده آستان قدس رضوی در ایجاد دفاتر برای جذب خادمان امام رضا گفت: مبنی کار ما باید معنوی و دینداری باشد و عزیزانی که مسئولیت این کار برعهده گرفتند در همه حال امام رضا را ناظر اعمال خود بدانند.

محمداسماعیل امام‌زاده مسئول دفتر آستان قدس رضوی مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه اگر قرار است جاودان بمانیم باید به اقیانوس ائمه اطهار به ویژه علی بن موسی رضا پیوند بزنیم، گفت: آستان قدس رضوی به هیچ وجه رویکرد سیاسی ندارد بلکه رویکرد آن خدمت به محرومین جامعه و بسترسازی فرهنگی در بین مردم است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این دفتر در مازندران شناسایی محرومین و خیرین است، تصریح کرد: تمام کارها بنام امام رئوف برای رفع محرومیت‌زدایی و استفاده از خیرین در مازندران است و تمام سعی و تلاش ما بر این است تا موقوفات و نذوراتی که متعلق به امام هشتم است در همان شهرستان هزینه شود.

امام‌زاده ادامه دارد: آنچه را که برای خدا داده می‌شود باقی می‌ماند و برای شهرستان آمل که زینت‌بخش دیگر شهرستان‌های مازندران است با افتتاح این دفتر با همکاری امام جمعه و فرمانداری ویژه آمل شاهد تحولات چشم‌گیر در امر دستگیری محرومین و اشاعه فرهنگ رضوی در این شهرستان باشیم.

وی اضافه کرد : باوجود اینکه اعلامی صورت نگرفت ومردم اطلاعی از نحوه خادم شدن ندارند درمازندران 800 خادم داریم که تازه خادم شدند وماهانه اسامی حدود 400 نفر در سامانه اعلام می شود .

مدیر دفتر آستان قدس رصوی مازندران با اشاره به اینکه ظرفیت جدیدی که آقا علی ابن موسی الرضا دراستان ها به وجود آوردند بخشی معطوف به انتقال سرمایه استان ها است تصریح کرد : برای دهه کرامت پیش بینی 300 هزار نفر رابرای دریافتی از آستان قدس بصورت غذا ، بسته حمایت وسایر مواد داریم .

در این مراسم سرهنگ احمد کوهستانی به عنوان رابط دفتر آستان قدس رضوی آمل به مازندران معرفی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0