لگوی پروژه مهر سال 96 آموزش و پرورش آمل رونمایی شد
19 تیر 1396 ، دیدگاه 0
معاون امور متوسطه آموزش وپرورش مازندران : امسال در استان مازندران در بیش از 4 هزار مدرسه پروژه مهر اجرا خواهد شد و در تاریخ 25 شهریور 96 در سراسر مازندران مانور بازگشایی مدارس را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : با حضور معاون آموزش متوسطه ، معاون هماهنگی و ارزشیابی و کارشناسان اداره کل آموزش وپرورش مازندران، مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان آمل، مدیران مدارس ابتدائی مدارس، الگوی پروژه مهر سال 96 آموزش و پرورش آمل در دبستان فرهنگ رونمایی شد.

اسفندیار نظری معاون امور متوسطه آموزش وپرورش مازندران با اعلام شعار سال پروژه مهر 96 اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران در سال تحصیلی گذشته با کسب امتیاز 100، رتبه اول کشور در اجرای مطلوب پروژه مهر را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه مدارس باید از حالت سنتی خارج شده و به صورت برون مدار اداره شوند، تأکید کرد: مدیران مدارس باید بتوانند با برنامه ریزی درست با رویکرد فرایند مداری به بهبود کیفیت مدارس بپردازند.

معاون امور متوسطه آموزش وپرورش مازندران با بیان اینکه روز اول مهر متعلق به همه مردم ایران است، تصریح کرد: پروژه مهر، نماد مدیریت، برنامه ریزی، راهبری آموزشی و هدایت تحصیلی بوده و مظهر اثربخشی و کارایی است.

نظری مدرسه بانشاط، فرصت های برابر آموزشی، توسعه مشارکت های همه جانبه، ارتقای توانمندی نیروی انسانی و برنامه محوری را به عنوان 5 سیاست کلان آموزش و پرورش مازندران در سال تحصیلی جاری برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: "مدیر مدرسه به عنوان رهبر برنامه درسی" شعار پروژه  مهر 96 استان مازندران است و همه  فعالیت ها حول این محور انجام می شود.

معاون امور متوسطه آموزش وپرورش مازندران یکی دیگر از دغدغه های خانواده ها که مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور است را شاداب سازی جامعه و مدارس دانست و گفت: آموزش و پرورش مازندران بعنوان یک ایده نو و خلاقانه کارگروه ویژه ای را تحت عنوان کارگروه فرهنگی و ورزشی با مسئولیت معاونت پرورشی و تربیت بدنی تشکیل داد.

 نظری ادامه داد: کارگروه فرهنگی و ورزشی وظیفه شاداب سازی مدارس و فضاهای آموزشی را برعهده دارد تا با اقدامات صورت گرفته از سوی این کارگروه دانش آموزان در اولین روز مهرماه تغییر را در مدارس مشاهده و احساس نمايند.

وی اشاره کرد: امسال در استان مازندران در بیش از 4 هزار مدرسه پروژه مهر اجرا خواهد شد و در تاریخ 25 شهریور 96 در سراسر مازندران مانور بازگشایی مدارس را خواهیم داشت.

نقی شادمان معاون هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران گفت:  ثبت نام دانش آموزان میان پایه برای مقاطع بالاتر نیز پس از پایان امتحانات و تصحیح اوراق بدون نیاز به حضور والدین توسط مدیر مدرسه از طریق سامانه سناد صورت می گیرد.

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران ادامه داد: در سال تحصیلی جدید تعداد 259 هزار و 838 دانش آموز در 6 پایه ابتدایی و 41 هزار و 818 دانش آموز در پایه هفتم ثبت نام می شوند.

وی با بیان اینکه در زمان ثبت‌نام پول کتاب و بیمه از دانش‌آموزان دریافت می‌شود، اضافه کرد: مدیران مدارس نیز مکلف شدند تا نرخ کتاب را در تابلوی اعلانات مدارس نصب کنند تا خانواده‌ ها در این زمینه آگاهی پیدا کنند و همچنین مبلغ 7 هزار و 500 تومان بابت بیمه دانش‌آموزان از آنان دریافت می‌شود.

معاون هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران در مورد دریافت هزینه مشارکت از خانواده‌ها در زمان ثبت‌نام، افزود: تأکید ما به مدیران مدارس این بوده که هزینه مشارکت را از خانواده‌ ها دریافت نکنند و بحث مشارکت را در هفته پیوند اولیا و مربیان عنوان کنند.

عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل از اعلام آمادگی تمام مدارس شهرستان برای اجرای پروژه مهر 96 گفت: تمام تلاش مدیران مدارس شهرستان بر این است تا مهر باشکوه و بدون دغدغه داشته باشیم.

وی اشاره کرد: بدون تردید مدیران شهرستانی از مدیران استانی هستند و به وجود تک تک آنها افتخار می کنیم و بهترین اثرگذار در تعلیم وتربیت مدیران مدارس می باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0