57 میلیارد تومان از اعتبارات سامانه بهین یاب به واحدهای تولیدی آمل پرداخت شد
19 تیر 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : زمانی که بیشترین واحدهای صنعتی استان در آمل مستقر است باید مشکلات کارگری و اقتصادی بیشتری در این منطقه باشد اما آمل وضعیت خوبی در استان دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : سید جعفر رسولی معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه شهرستان آمل در نشست مسئولان پست بانک مازندران در فرمانداری آمل با اشاره به اینکه حفظ اشتغال موجود از وظایف دولت در استان و شهرستان است گفت:استاندار مازندران برای شهرستان ها سهمیه ایجاد اشتغال تعیین کرده اند که نیاز است برای برآورده شدن آن اقدامات زیادی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مازندران باید به تعهد ایجاد اشتغال در دولت عمل کند و این با همکاری همه شهرستان ها میسر می شود، عنوان کرد: برخی واحدها در شرایط خاص کشور فعال هستند و ضمن تولید، حفظ اشتغال نیز در دستور کار آنان قرار دارد.

معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه شهرستان آمل با اشاره به اینکه 57 میلیارد تومان از اعتبارات سامانه بهین یاب به واحدهای شهرستان آمل کمک شده است، افزود: از طریق این تسهیلات در بخش صنعت و کشاورزی کمک های خوبی به شهرستان صورت گرفت.

وی با اعلام اینکه بیشترین واحدهای صنعتی استان مازندران در شهرستان آمل مستقر است، اظهار کرد: زمانی که بیشترین واحدهای صنعتی استان در آمل مستقر است باید مشکلات کارگری و اقتصادی بیشتری در این منطقه باشد اما آمل وضعیت خوبی در استان دارد.

رسولی با اشاره به اینکه آمار بیکاران در مقطع تحصیلی زیردیپلم بسیار کمتر از استان های دیگر است، بیان کرد: این امر به دلیل وجود واحدهای بزرگ اقتصادی در شهرستان است اما در زمینه اشتغال تحصیل کردگان همچنان آمار بیکاری وجود دارد.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در روستاها ارزشمند است، گفت: اگر در هر طرح هر یک نفر از هر روستا مشغول به کار شود این اشتغالزایی بسیار خوب و ارزشمند است.

کامران طیبی مدیر شعب پست ‌بانک استان مازندران در ادامه جلسه گفت: با بیان اینکه 34 میلیارد و 500 میلیون ریال برای طرح‌های توسعه روستایی استان اختصاص یافت گفت: پست بانک، بانک دولتی و رسالت آن خرده بانکی است، یک بانک روستایی که با هدف توسعه کسب و کار خرد و اشتغال‌زایی در مناطق کم برخوردار و محروم راه‌اندازی شد.

مدیر شعب پست بانک مازندران با اشاره به اینکه پست بانک، بانک عامل صندوق توسعه ملی شد، تصریح کرد: این تسهیلات به نقاط کم برخوردار براساس طرح‌هایی که دارند با نرخ 10 درصد پرداخت می ‌شود.

طیبی خاطرنشان کرد: این تسهیلات براساس شیوه ‌نامه تنظیم شده به طرح‌های احداث گلخانه و تولید گل و گیاه، طرح‌های زیرمجموعه شیلات مثل پرورش ماهی گرم آبی و سردآبی، پرورش میگو و تجهیزات صیادی، طرح‌های بهره برداری از آبیاری قطره‌ای کشاورزی و خرید تجهیزات کشاورزی پرداخت می‌  شود.

وی با اشاره به اینکه به طرح ‌هایی که از سوی استانداری به ما ارجاع داده می‌شود نیز اعتبار لازم تخصیص داده می‌شود، افزود: پرداخت تسهیلات عقود مبادله‌ ای و مشارکتی همچنین پرداخت 10 هزار فقره تسهیلات به مردم مازندران که 75 درصد آن به مردم روستا اختصاص یافته بود از جمله اقدامات انجام شده پست بانک مازندران در سال گذشته برای توسعه روستایی بود.

وی گفت: پست بانک مازندران دارای 17 شعبه و 400 باجه بانکی روستایی است که امسال 50 باجه بانکی به مازندران اضافه می‌ شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0