در جلسه تهیه زمین احداث بزرگترین مرکز فرهنگی و کتابخانه در آمل با حضور معاون وزیر ارشاد چه گذشت؟
19 تیر 1396 ، دیدگاه 0
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، متأسفانه سرانه فضاي فرهنگي مازندران خيلي پايين مي باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : دکتر سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درجلسه ای درخصوص تهيه زمين براي احداث بزرگترين مرکز فرهنگي و کتابخانه در آمل گفت: مي خواهيم که در آمل يک مرکز فرهنگي خوبي در خور مردم شريف آمل برپا کنيم ، متأسفانه سرانه فضاي فرهنگي مازندران خيلي پايين مي باشد.

وی افزود: اگر در روستاهاي بزرگ مدرسه اي ـ مکاني و يا داخل مساجد اتاقي باشد مي توانيم در آنجا کتابخانه احداث کنیم  و يا اينکه در داخل شهر اماکني يا زميني به متراژ 100 يا 200 متر باشد که غير قابل استفاده باشد بلافاصله مي توانيم آنرا تبديل به کتابخانه کنيم.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت ارشاد ادامه داد: ما بيشتر در پي آن هستيم که سرانه کتابخواني و فضاي فرهنگي را بالا ببريم.

حسینی اشاره کرد: اگر سالن خوبي داشته باشيم مي توانيم از آن استفاده چند منظوره نمائيم و بلافاصله آن را تجهيز مي کنيم و حتي بخش خصوصي داراي سالني باشد بخواهد در آنجا سينما بزند ما صندلي ـ پرده ديجيتال و ... را به آن اختصاص مي دهيم که تبديل به سينما بشود و بودجه اي بالغ بر 100 تا200 ميليون تومان به آن اختصاص مي دهيم تا بتواند يک سينماي خوب در مکاني مناسب در داخل شهر احداث کند.

سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه تنها کتابخانه عمومي شهرستان آمل که در سال 1336 احداث شد هم اکنون در حال بازسازي مي باشد گفت: آمل بزرگترين شهر در سطح استان مازندران مي باشد که در ارتباط با بحث کتابخواني بيشترين مراجعه کننده و کتابخوان را در سطح استان دارد و فرهنگ کتابخواني در سطح استان رتبه اول را دارد.

وی افزود: تنها کتابخانه اي که باتوجه به فضاي موجود جوابگوي مراجعه کنندگان نبوده و کتابخانه مذکور در زماني که ساخته شده براي جمعيت 30000 نفري بوده اما اکنون جمعيت شهر آمل بالغ بر 301000 نفر جمعيت دارد ، اگر کتابخانه اي در فضاي ديگر افتتاح گردد مراجعه کننده زياد و سرانه کتابخواني و فضاي فرهنگي بالا مي رود.

فرماندار ویژه آمل عنوان داشت: با کمک و مساعدت دکتر يوسفيان ملا دو کتابخانه ديگر در سطح شهر ساخته شده اما کتابخانه مرکزي خوبي نداريم در اين ارتباط انجمن کتابخانه هاي عمومي شهرستان آمل تلاش زيادي جهت تهيه زمين و مکان مناسب براي کتابخانه اي بزرگتر در نظر گرفته اما با بودجه هاي استاني نمی توان آنرا احداث و تجهيز کرد بنابراين عنايت ويژه جناب آقاي دکتر حسيني را مي طلبد باتوجه به اينکه مکان جديد در قلب شهر واقع شده بتوانيم مکان فرهنگي و کتابخانه اي بزرگ جهت بالابردن سرانه فضاي فرهنگي اقدام نمود.

دکتر عزت الله يوسفيان ملا نماينده مردم آمل در مجلس گفت: با توجه به اينکه شهر آمل يکي از شهرهاي بزرگ استان مازندران محسوب می شود سرانه فضاي فرهنگي خوبي ندارد اما در بحث کتابخواني رتبه اول را در سطح استان دارا است.

وی عنوان داشت: به جهت اینکه فرهنگ کتاب و کتابخواني را بالا ببريم نياز به يک مکان فرهنگي خوب و در خورد شأن مردم آمل می باشد، به همين منظور مکان مناسبي در شهر آمل آماده کرده ايم که با همت و تلاش دکتر حسيني که از هم استانيهاي خوب ما در وزارت فرهنگ و ارشاد هستند که موجب خشنودي و خرسندي همه مازندران مي باشد نیاز به کمک وهمیاری داریم.

حجت الاسلام سید خلیل مرتضوي امام جمعه آمل بیان داشت: آمل مهد علما و فقهاي بزرگي از قبيل حضرت علامه حسن زاده آملي و حضرت علامه جوادي آملي و ديگر بزرگان مي باشد و براي شناساندن اين عزيزان بايد مکاني داشته باشيم که در آن جوانان و نوجوانان ما بتوانند از امکانات آن بخوبي استفاده نمايند.

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0