به همت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری آمل؛
11 تیر 1396 ، دیدگاه 1
بزرگترین مرکز کنترل ترافیک شهری شمال کشور در شهرداری آمل افتتاح شد + عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : بزرگترین مرکز پایش تصویری و مرکز کنترل ترافیک شهری در سطح استانهای شمالی کشور با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ، فرماندار ویژه آمل، رئیس پلیس راهور مازندران، مدیران استانی و شهرستانی، اعضای شورای شهر، شهردار آمل ، مدیران عامل سازمان های شهرداری و دیگر مهمانان در شهرداری آمل افتتاح شد.

مهندس ابوالقاسم آزاد مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری آمل در آیین بهره برداری از این مرکز گفت: مرحله نخست مرکز کنترل ترافیک شهری با نصب 15 دوربین در 9 میدان و بلوارهای پرتردد شهری در سال 94 آغاز و در مرحله تکمیلی این تعداد به 26 دوربین نظارتی و کنترل ترافیکی در 18 نقطه حساس و پرتردد شهری آمل اضافه و راه اندازی شد.

وی افزود: دوربین های راه اندازی شده از بهترین برندهای روز دنیا و به راحتی قابلیت تشخیص پلاک خودروها و حتی سرنشینان را با کیفیت مطلوب دارند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری آمل با بیان اینکه امکان تصاویر دریافتی به صورت فیبرنوری و بی سیم حداقل تا یک ماه در مرکز کنترل ترافیک قابلیت ذخیره شدن دارد، افزود: 18 مانیتور پیوسته به صورت لحظه ای تصاویر خروجی را در مرکز کنترل ترافیک نمایش می دهد که به لحاظ نمونه مشابه آن در سطح شهرهای استانهای شمالی کشور به لحاظ تعداد و کمیت بی سابقه است.

مهندس آزاد اضافه کرد: مرکز کنترل ترافیک شهرداری آمل در فضایی به مساحت حدود 120 مترمربع با 25 میلیارد ریال اعتبار ساخته ، تجهیز و راه اندازی شده و مجهز به اتاق کنترل و مدیریت تصاویر، سالن مدیریت و جلسات مواقع اضطراری برای مدیران شهری و اتاق پشتیبانی رایانه ای است.

وی با بیان اینکه این مرکز توسط دوربین های ثبت تخلف، دوربین های نظارتی و سامانه کنترل ترافیک شهری نظارت و پایش تصویری می شود، هدف از راه اندازی مرکز کنترل ترافیکی را در راستای کمک به روان سازی گره های کور ترافیکی در مناطق پرتردد شهری، مدیریت بحران و نظارت بر خدمات شهری بیان کرد.

وی یادآورشد: در افتتاح این پروژه شورای اسلامی شهر، شهردار، فرمانداری ویژه آمل، استانداری مازندران، سازمان همیاری های شهرداری های مازندران، اعضای هیئت مدیره و شورای سازمان، پرسنل خدوم و زحمتکش سازمان نقش آفرینی داشتند و کمال قدردانی وتشکر را داریم.

اسدالله تورنگ، رییس شورای اسلامی شهر آمل هم در این مراسم از اقدامات  موثر این شورا که توسط شهرداری آمل در دوره چهارم در سطح شهر آمل وخدمت به شهروندان آملی انجام شد گزارش داد.

 تورنگ افزود: راه اندازی چهار ونیم کیلومتر از مسیر بلوار بزرگ ولایت، راه اندازی دهها پارک بزرگ در محلات و تجهیز و بهسازی پارک های قدیمی سطح شهر، همسطح سازی پیاده روهای خیابانهای اصلی شهر با هدف بهبود در رفت وآمد شهروندان و زیبایی شهر و ساماندهی بازار روز آمل و تجهیز و اضافه کردن ماشین آلات سازمان آتش نشانی از مهم ترین این اقدام ها بوده است.

وی ادامه داد که اجرای این طرح ها با تلاش، پشتکار و همت شهردار آمل ومدیران مختلف مجموعه شهرداری بوده است.

علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار به 31 شهرداری این استان برای فراهم کردن زیرساخت های لازم برای ایجاد مراکز پایش تصویری شهری خبر داد.

وی گفت: تاکنون در شهرهای جویبار، ساری، بابل، چالوس، نوشهر، فریدونکنار و ایزدشهر سامانه های پایش تصویری شهری در مرحله نصب دکل و دوربین های نظارتی و کنترل ترافیکی است که در شهر آمل با تلاش مجموعه شهرداری آمل تکمیل و مشغول به فعالیت شد.

وی افزود: شهرداری‌ ها موظف به تکمیل و تجهیز مرکز مانیتورینگ و کنترل ترافیک در شهرها هستند و در جاده ها نیز نصب این تجهیزات برعهده سازمان حمل ونقل جاده ای است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه امروزه در دنیا برای کنترل ترافیک از سیستم ‌های ماهواره‌ای استفاده می‌شود، افزود: امروزه فناوری وعلم و پیشرفت های روزافزون آن در خدمت منافع مردم درآمده است.

وی همچنین از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل برای اهتمام در اجرا و راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در این شهر قدردانی کرد وگفت: آمل در نصب دوربین‌های پایش تصویری سرآمد تمام شهرهای استان است.

معاون سیاسی وامنیتی استاندار مازندران همچنین اضافه کرد: علاوه بر شهرداری آمل، در روستاهای شهرستان آمل نیز با تلاش دهیاران، دوربین‌های کنترلی در ورودی و خروجی روستا نصب شده و انتظار است که دهیاران مناطق دیگر استان هم در این بخش بیشتر فعال باشند.

سرهنگ مهدی باقری رئیس پلیس راهور مازندران گفت: هوشمندسازی دوربین های ترافیکی در شهرهای این استان برای حضور کمتر پلیس برای برخورد فیزیکی  و صدور قبض های کاغذی در مقابل ناهنجاری ها ضروری است.

وی افزود: هم اکنون به طور میانگین روزانه بیش از هزار برگ جریمه از سوی پلیس آمل برای رانندگان متخلف در این شهر صادر می شود که با فعال تر شدن دوربین های نظارتی در بیشتر میادین و خیابانهای اصلی و پرجمعیت، شهروندان را به سمت قانونمند شدن و نیز الزام به قانون سوق خواهد داد.

رییس پلیس راهور مازندران با تمجید از عملکرد شورای ترافیک شهرستان و شهرداری آمل و نگاه تحول آفرین در کاهش معضلات ترافیکی در این شهرستان گفت: در شهر آمل درسالهای اخیر و با افتتاح چندین بلوار بزرگ و کوچک، بسیاری از گره های کور ترافیکی به سمت هسته مرکزی شهر و نیز برخی مناطق پرجمعیت این شهر کاهش داده و در این راستا این شهرستان را در وضعیت مطلوبی به نسبت دیگر شهرهای استان قرار داده است.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل هم در این آیین با بیان اینکه فراهم آوردن رفاه و آسایش بی دغدغه برای شهروندان و بالا بردن ضریب امنیت جانی و مالی برای آنها بهترین و بزرگترین نعمت و خدمت برای شهروندان محسوب می شود، گفت: نگاه دوربین های نظارتی در مناطق حساس شهری، برای افرادی که قصدشان هنجارشکنی و خلاف شئونات اسلامی را دارند و آنها را پا بند می کند، خدمتی ارزشمند است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. احمد آملی

    احمد آملی

    کاری خوبیه موفق باشید