برگزاری مراسم تجلیل از عوامل اجرایی کاروان نور ویژه ماه رمضان در آمل + عکس
10 تیر 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : برای اشاعه فرهنگ قرآنی دربین جوانان، مجمع قاریان قرآنی تشکیل تا در هرماه در یکی ازمساجد شهر و باحضور سخنرانان کشور و قاریان ممتاز تلاوت قرآن صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل در مراسم اختتامیه و تجلیل از عوامل اجرایی برگزاری کاروان نور در شب های ماه مبارک رمضان آمل با اشاره به دیدارهای متعدد با مقام معظم رهبری در سالهای گذشته گفت: در این دیدارها مقام معظم رهبری تاکیدات فراوانی بر برگزاری نماز صبح و برگزاری برنامه های قرآنی در منازل داشتند.

 وی با اشاره به استقبال جوانان در مراسم معنوی کاروان نور در مساجد شهرستان در شبهای ماه مبارک رمضان افزود: برای اشاعه فرهنگ قرآنی دربین جوانان، مجمع قاریان قرآنی تشکیل تا در هرماه در یکی ازمساجد شهر و باحضور سخنرانان کشور و قاریان ممتاز تلاوت قرآن صورت گیرد.

 امام جمعه آمل با بیان اینکه شهر آمل به عنوان مهد قرآن و شهر قرآنی معروف بوده است ادامه داد: این شهر به وجود دو نور نیرین در آسمان علم وفقاهت آیات جوادی و حسن زاده آملی درخشان می باشد که  مقام معظم رهبری به این دو بزرگوار ارادت خاصی دارند.

 مرتضوی اشاره کرد: آیت الله جوادی آملی که به عنوان مفسر کبیر قرآن زبانزد خاص و عام می باشند و نیاز است که همه همت کنیم و شهر آمل را به عنوان شهر قرآنی مطرح کنیم.

وی اظهارداشت: قرآن این کتاب سراسرنورانی، هدایت و وسیله ی قرب به سوی خدای متعال و دستورالعمل زندگی بشر جامعه و دل ها را به سوی نور می کشاند.

وی با بیان این که رسالت کسانی که با قرآن مانوس اند کار سختی است یادآور شد: خداوند را شاکریم با رهنمودهای رهبری و با تشویق و تبلیغ دائمی ایشان تلاوت قرآن یکی از برنامه های عمومی جامعه ی ما تبدیل شده است.

امام جمعه آمل تاکید کرد: قرآن نباید در مساجد بلکه در میادین ورزشی که انبوهی از جوانان حضور دارند تلاوت شود تا جوانان نسبت به قرآن بی توجه نباشند و نیاز است در این امور فرهنگ سازی صورت گیرد.

 وی ضمن قدردانی از حمایت ها وتلاش های مسئولین شهری در اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی شهرستان افزود: برای ماه محرم باید برنامه ریزی مدونی صورت گیرد و تجمع عزادران حسینی در روز هفتم محرم در شهر به عنوان یک سنت سالانه تبدیل شود.

 وی با اشاره به وجود امام زادگان متعدد در شهرستان آمل عنوان داشت: وجود این امام زادگان برای ما یک نعمت الهی است که از این مکانها می توانیم به عنوان مکانهای تبلیغی و فرهنگی استفاده کنیم.

قوامی مسئول برگزاری کاروان نور شهرستان آمل با ارائه گزارش کار در شب های ماه مبارک رمضان گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های که صورت گرفت توانستیم به اهداف خودمان برسیم.

 وی اشاره کرد: درکاروان نور علاوه بر برگزاری کرسی های مجلسی و ابتهال برای کودکان در قالب برگزاری مسابقات نقاشی همراه با صرف افطاری ، سحر و میان وعده با همراهی خوب متولیان و هیئت امنا مساجد شهرستان صورت گرفت.

مسئول برگزاری کاروان نور شهرستان آمل اشاره کرد: با حضور خبرنگاران شهرستانی در کلیه برنامه های قرآنی درطول شب های ماه مبارک رمضان 40 گزارش خبری وتصویری در جراید و سایت های معتبر کشوری و شهرستانی منتشر شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0