ضرورت هوشیاری در برابر آسیب های فضای مجازی و تلاش برای گسترش معنویت
4 تیر 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : سازمان تبلیغات اسلامی با ابزار تبلیغی که در اختیار دارد به خوبی می‌تواند هجمه‌های دشمنان در فضای مجازی و جامعه را خنثی کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل در دیدار رئیس و کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آمل بمناسبت یکم تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در تبیین معارف اسلامی و انتقال فرهنگ به جامعه تاثیر گذار باشد.

 وی افزود: امروز دشمنان با ترفندهای تبلیغاتی و با اشاعه فرهنگ غربی درحال نفوذ بر روی جوانان و خانواده ها از طریق ماهواره می باشند و باید برای مقابله با شبیخون فرهنگی با برنامه ریزی حرکت کنیم.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه در ماههای محرم، صفر و رمضان بهترین فرصت برای تبلیغ می باشد عنوان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی با ابزار تبلیغی که در اختیار دارد به خوبی می‌تواند هجمه‌های دشمنان در فضای مجازی و جامعه را خنثی کند و به شبهات دینی که از سوی بیگانگان و یا عوامل وابسته به آنان مطرح می‌شود پاسخ‌گو باشند.

رسولی اصلی‌ترین رسالت تبلیغی روحانیون را مقابله با پدیده آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه طلاق و اعتیاد عنوان کرد و افزود: روحانیون می‌توانند اثرگذارترین نقش را در این زمینه ایفا کنند و در جهت آگاهی ‌بخشی به عموم مردم در زمینه‌های آثار سوء ماهواره و آنچه که موجب انحرافات اخلاقی در جامعه می ‌شود تلاش کنند.

وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی می توانند هم به عنوان یک تهدید و یک فرصت باشند گفت: باید هشیار باشیم که مشغول شدن جوانان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و گرفتن روح معنوی از جوانان از حیله‌ها و نیرنگ‌های دشمنان است و اگر دشمن این بنیه اعتقادی را از جوانان ما بگیرد وظایف نهادهای دینی سنگین‌تر می‌شود و بایستی این مسأله را مدیریت و پیشگیری کنیم تا گرفتار همچنین مسائلی نگردیم.

وی با قدردانی از تلاش ائمه جمعه شهرهای آمل که می توانند به عنوان پشتیبان اصلی اشاعه فرهنگ در جامعه کمک کار باشند اظهارداشت: از روحانیون مقیم در شهرستان برای تبلیغ در روستاها استفاده کنیم و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها که برای پیشبرد برنامه های عمرانی تلاش می کنند نیاز است اولویت اول را به فرهنگ اختصاص دهند.

معاون استاندار در پایان خواستار شد که در طول سال در مساجد دارای برنامه باشیم تا شاهد حضور جوانان باشیم.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آمل با قدردانی از توجهات فرماندار ویژه آمل به امر تبلیغ در جامعه گفت: سازمان تبلیغات اسلامی تحت نظر دفتر مقام معظم رهبری قراردارد و تمام سیاست آن در راستای منویات و فرمایشات ایشان است.

 وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان با کمبود اعتبارات مواجه است، افزود: در شهرستان آمل شاهد حضور 220 روحانی مقیم هستیم که در تمام مراسمات ملی و مذهبی اعزام می شوند.

 وی اشاره کرد: امسال در ماه مبارک رمضان 430 مبلغ و روحانی به بخش‌ها و مناطق مختلف شهرستان آمل اعزام شدند که با اعزام این تعداد از مبلغان حدود 90 درصد از مناطق شهرستان پوشش داده شد که در تاریخ سازمان بی نظیر بوده است.

رمضانی با اشاره به اینکه 100موسسه قرآنی تحت پوشش سازمان قرار دارد گفت: در همین راستا 250 مربی قرآنی و30 پیش دبستانی داریم که در امر تبلیغ برای کودکان و نوجوانان تلاش می کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آمل از وجود 450 هیئت مذهبی درشهرستان خبرداد و تصریح کرد: تاکنون برای 350 هیئت مجوز صادر شد و500 نفر مداح در سامانه ثبت نام کردند.

وی همچنین درخصوص ساخت خانه عالم با مشارکت مردمی، واگذاری کتابخانه سازمان به کتابخانه عمومی و تخصیص اعتبارات لازم برای تجهیز آن مطالبی را عنوان داشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0