مدیر کل زیرساختهای حمل و نقل شمال کشور خبرداد:
30 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
آغاز ساخت تقاطع غیرهمسطح (پل روگذر) میدان هزارسنگر آمل + عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : با حضور مدیر کل ساخت و توسعه زیر ساختهای حمل و نقل شمال کشور، امام جمعه آمل، نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه آمل، شهردار آمل، رئیس شورای شهر و دیگر مسئولین و کارشناسان، ساخت پل روگذر میدان هزارسنگر آمل در فرمانداری این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس حسین کلهر مدیرکل ساخت و توسعه زیر ساختهای حمل و نقل شمال شرق کشور گفت: به حول قوه الهی میدان هزارسنگر آمل را بصورت یک تقاطع غیر همسطح با ایجاد یک پل روگذر از ابتدای ورود پل تا خروجی پل حدود 500 متر با دهنه های 30 متری و به نوعی دیده شده که نمای ورودی شهر و کسانی که می خواهند از بالای پل با ایمنی و باسرعت خاصی عبور کنند طراحی شده است.

وی افزود: اعتبار این  پل بالغ بر 20 میلیارد تومان و به مدت 3 سال طراحی و به مناقصه و پیمانکار آن تعیین شد و مشاور پیمانکار پای کار هستند که به لطف الهی و بزودی شاهد آغاز عملیات آن خواهیم بود.

مدیر کل ساخت و توسعه زیرساختهای حمل و نقل شمال کشور اشاره کرد: با وجود اینکه شرایط احداث پل در شرایط خاصی می باشد با حجم ترافیک بالا است و یکی از گره های ترافیکی در استان می باشد که شرایط کار را طوری برنامه ریزی کردیم بد قول نباشیم و تلاش می کنیم با حمایتی که دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس، امام جمعه، فرماندار ویژه آمل و شهردار آمل دارند و با تخصیص اعتبارات شاید قبل از موعد مقرر افتتاح شود.

کلهر اشاره کرد: امسال 6 میلیارد تومان برای احداث پل روگذر هزارسنگر تامین اعتبار شده که برای تامین اعتبارات از محل های دیگر اسناد خزانه و اوراق مشارکت بتوانیم حجم اعتبارات را بالا ببریم تا بتوانیم زمان را کوتاه کنیم.

 دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس افزود: با توجه به اینکه شهر آمل جزو شهرهای حیاتی و مهم استان مازندران میباشد و همچنین در آمل جاده مهم هراز قرار دارد و یکی از شهرهای مهم ورودی استان مازندران میباشد، بار ترافیکی سنگینی در ایام  مهم سال تحمیل می شود که باید با اجرای چنین پروژه هایی این ترافیک را روانتر نمود و به ساماندهی و کنترل ترافیک پرداخت.

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل با بیان اینکه ما این پروژه را فقط برای وزارت راه نخواهیم دانست افزود: شهرداری آمل در طول اجرای پروژه تمام قد ایستاده است تا این پروژه به بهترین حالت ممکن اجرا شود تا بعدها از آن به عنوان پروژه ماندگار همچون پل معلق و دوازده چشمه یاد شود.

شهردار آمل افزود: این پروژه نباید بیش از حد بخوابد و ضرورت دارد زودتر آغاز و زودتر به پایان برسد و ما اکنون آماده ایم در تجهیز کارگاه و در دیگر امور به پیمانکار پروژه کمک کنیم تا با ایجاد یک فضای صمیمی و با همدلی هرچه بیشتر این پروژه در کمترین زمان به پایان برسد.

 امیرسلیمانی افزود: برای المان هزارسنگر حتما فکری اساسی و تخصصی خواهیم کرد تا در جای مناسب میدان قرار گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0