کمال آنلاین گزارش می دهد؛
29 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
ضرورت ترویج فرهنگ مقابله و پیشگیری از اعتیاد / تشکیل کمپین مناطق عاری از موادمخدر در آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : امروز جوان جامعه ما با مشكل بحران هويت روبه رو است، به گونه‌ای كه ‏فرهنگ وارداتی با تبليغات زياد برای او جايگزين فرهنگ ايرانی شده و جوان اصلا ‏فرهنگ خود را نمی شناسد كه بخواهد آن را بپذيرد  و به هر ترتيبی بايد به هر طريقی كه ‏شده هويت را به جوانانمان برگردانيم و ضرورت دارد اقدامات شایسته برای مقابله با اعتیاد نیز صورت گیرد.

حسین احسانی معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این شهرستان گفت: به منظور مقابله و پیشگیری از مواد مخدر، مدیران دستگاه‌های اجرایی شورای هماهنگی در جهت ترویج فرهنگ مقابله با آسیب ‌های اجتماعی گام بردارند.

وی با بیان اینکه با آغاز سال‌جاری از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های مهم مصوب شده که با ابلاغ آن به استانداری ‌ها از سوی فرمانداری ‌ها نیز باید اجرایی شود، بیان کرد: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این شورا باید ارتباط و تعامل همه جانبه داشته و در ترویج فرهنگ مبارزه با مواد مخدر گام اساسی بردارند.

وی با تاکید بر اینکه امروزه یکی از معضلات اجتماعی و آسیب ‌هایی که جوانان ما را تهدید می‌کند استفاده از داروهای روان ‌گردان و مواد مخدر است، اظهار داشت: برای جلوگیری از این معضل باید به فرهنگ‌ سازی نسبت به آگاهی‌ بخشی این نوع موادمخدر در بین خانواده‌ ها پرداخت.

احسانی عنوان کرد: باید کارهایی صورت گیرد تا همه مردم به این باور برسند مواد مخدر به ویژه روان‌ گردان معضلی برای خانواده‌ ها و از هم پاشیدگی تحکیم بنیان خانواده است.

وی اضافه کرد: طی چند هفته گذشته حدود 320 کیلوگرم موادمخدر هروئین در این شهرستان کشف و ضبط شد.

معاون فرماندار ویژه آمل با تاکید براینکه یکی از مهمترین راهکارها برای مقابله و پیشگیری جرایم و موادمخدر فرهنگ‌سازی و ترویج آن بین مردم است، یادآور شد: باید جلسات شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر را بین بخش ‌های این شهرستان کشانده تا همه دهیاران و شوراهای روستا را وارد کار آورده و از این معضل خانمان سوز آگاهی‌بخشی دهیم.

وی مطرح کرد: در این عرصه رسانه و مطبوعات نقش اساسی در ترویج فرهنگ مبارزه با مواد مخدر دارند و در اجرای برنامه ‌ها می‌توان از آنها به عنوان ستون فرهنگی استفاده بهینه ‌ای برد.

امیر امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با بیان اینکه در حوزه فرهنگ باید باورهای مردم را بیشتر اهمیت داد زیرا مردم با اعتقاد و باور زندگی می‌کنند، گفت: در برگزاری برنامه ‌های فرهنگی و اجتماعی باید با استفاده از باور و اعتقاد مردم به اجرا درآورد تا در مقابل مبارزه با موادمخدر گام اساسی برداشته شود.

امیر امیرنیا عنوان کرد: به منظور ترویج از فرهنگ مبارزه با آسیب‌های اجتماعی می‌توان از سوی شورای هماهنگی این شهرستان به معرفی یک روستایی که عاری از مواد مخدر هستند معرفی کرد و آن را به عنوان پایلوت شهرستان و الگو به دیگر روستاها شناساند.

وی خاطرنشان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد نیز در جهت مبارزه با موادمخدر و ترویج مقابله با آن در نظر دارد کمپین مناطق عاری از مواد مخدر را تشکیل دهد تا جوانان آملی از این کمپین نسبت به معضلات و آسیب‌های اجتماعی آشنا شوند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0