پرداخت 42 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال جامعه هدف / توقف 90 درصدی خودکشی در مازندران
29 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
مدیرکل بهزیستی مازندران : الحمدالله در سال 95 میزان رشد طلاق نسبت به سال 94 هیچ گونه افزایشی نداشتیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : دکتر سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران در مراسم افطاری که با حضور معاونین بهزیستی مازندران، رئیس بهزیستی آمل و خیرین در خانه نگهداری كودكان و نوجوانان امام سجاد (ع) برگزار شد گفت: آدمهایی که موفق شدند وقتی به زندگی آنها نگاه می کنیم سختی ها و محدودیت های زیادی را پشت سر گذاشتند.

وی ضمن قدردانی از سرکارخانم علیپور که همانند یک مادر دلسوز  نسبت به پیگیری امور کودکان و نوجوانان این مرکز تلاش می کنند افزود: هیچ مسئله ای نباید مانع از پیشرفت شما عزیزان بشود و ضرورت بتوانیم انسان های مفیدی را وارد جامعه کنیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه تلاش و برنامه بهزیستی در مسیر ایجاد بشود که جامعه هدف ما بتواند یک زندگی مستقل در حفظ شان و جایگاه داشته باشد عنوان داشت: یکی از اصلی ترین کارهایی که منجر به توانمندسازی جامعه هدف می شود بحث اشتغال است و  در 3 سال اخیر و به لطف الهی بهزیستی در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده است.

دکتر آرام اظهارداشت: سال  94 و95 در حوزه اشتغال توانستیم رتبه اول کشوری را کسب کنیم و برای سال 96 میزان تسهیلاتی برای اشتغال جامعه هدفمان درنظر گرفته شده رقم آن نسبت به سال 95 سه برابر شد.

وی تصریح کرد: در سال 95 بالغ بر 14 میلیارد تومان اعتبار داشتیم ولی درسال 96 این رقم به حدود 42 میلیارد تومان رسیده است و میزان تسهیلاتی را که به جامعه هدفمان می دهیم افزایش پیدا کرد و امسال به 20 میلیون تومان رسید.

وی تاکید کرد: علاوه بر پرداختی تسهیلات در بیمه جامعه هدف از محل هدفمند سازی یارانه ها و پرداخت کارفرمائی و خویش فرمائی حمایت می کنیم که جامعه هدفمان بتوانند به استقلال اقتصادی خود برسند و با هماهنگی که با آموزش فنی وحرفه ای درجهت توانمند کردن و آموزش حرفه ای جامعه هدفمان صورت می گیرد با برنامه های حمایتی که سازمان انجام می دهد زمینه اشتغال جامعه هدف ایجاد می شود.

وی با اشاره به تماس 18 هزار نفر از مردم با تلفن 124 اورژانس اجتماعی در مازندران گفت: عمده تماس ها در مسیر موضوعاتی اجتماعی از قبیل طلاق، خودکشی، کودک آزاری و... و بیش از 600 تماس دردارتباط با موضوعات خودکشی بوده است عمدا این موارد با حضور بموقع و مداخلات تخصصی توانستند بیش از 90 درصد خودکشی را متوقف کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران ادامه داد: در هفته بهزیستی 6 مرکز جدید اورژانس اجتماعی در شهرهای میاندرود، جویبار ، سوادکوه ، فریدونکنار ، نور و عباس آباد افتتاح خواهد شد که تعداد مراکز ما به 18 مرکز خواهد رسید و در مازندران هیچ شهری بالای 50 هزارنفر نخواهیم داشت که اورژانس اجتماعی نداشته باشند.

دکتر آرام به اجباری شدن غربالگری ژنتیک در مازندران اشاره کرد و یادآورشد: با آئین نامه و هماهنگی که با دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته کلیه ازدواج هایی که درسطح استان صورت می گیرد زوجین باید غربالگری ژنتیک انجام شوند و زوجینی که دچار مشکل هستند به مراکز مشاوره ای هدایت می شوند که خدمات تخصصی ارائه می شود و خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد که بضاعت مالی مناسبی ندارند تمام هزینه ژنتیکی توسط دستگاه حمایتی پرداخت خواهد شد.

وی اشاره کرد: از این طریق می توانیم از تولد بسیار کسانی که از مادر زادی دچار معلولیت هستند جلوگیری کنیم و در حال حاضر بین 25 تا 30 هزارنفر کودک به علت بیمارهای ژنتیکی و مادرزادی کشور معلول متولد می شوند.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر طلاق در مازندران افزود: از سال 93 به بعد شاهد رشد طلاق بودیم که بیشترین میزان رشد طلاق مربوط سالهای 81 تا 91 بودیم که در این 10 سال رشد طلاق ضریب آن زیاد بود ولی از سال 92 تا 93 با فعالیت های صورت گرفته توانستیم رشد طلاق راکاهش بدهیم.

وی تاکید کرد: الحمدالله در سال 95 میزان رشد طلاق نسبت به سال 94 هیچ گونه افزایشی نداشتیم و این رقم خوبی بوده که با برنامه ریزی که با قوه ثضائیه و دادگستری داریم من بعد کلیه پرونده هایی که به دادگاه خانواده معرفی می شوند به مراکز مشاوره ای بهزیستی ارجاع داده می شوند و مورد بررسی قرارمی گیرد و نسبت به حل مشکل اقدام می شود که این اتفاق باعث می شود عوامل منجر به طلاق می شود را در همان ابتدای راه پیشگیری کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0