ضرورت توجه به کشاورزان / دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین برنمی داریم
27 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو ودشت سر : به فضل خدا با این روند آینده ای روشن در مسیر نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود و در مقابل فتنه و نفوذ دشمن سربلند بیرون خواهیم آمد.


بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه دوم :
اوصیکم عبادالله و نفسی و نفسی و نفسی بتقوی الله .
 در این خطبه نیز همانند خطبه اول محضر شریف شما در ابتدا خودم و بعد همه ی شما را به تقوای الهی توصیه می کنم . تقوا فرصت خودسازی ، رسیدن به درجات کمال و سعادت را برای مان ایجاد میکند . تقوا موجب می شود که انسان تذکر و تنبهی را در رسول درونی خودش ایجاد کند . و اماده ی مبارزه با هوای درونی نفس شود . و خود را اسیر نفس نکند . هر چه هست ، هر ابتلا و دردی که موجب حضور در گناه است به خاطر تبعیت از هوای نفس است و در این ماه رمضان که ماه تقویت اراده بوده است فرصت مناسبی است که از این دانشگاه و از این مقام در ادامه ی مسیر برای اعتلاء به مقام انسانیت استفاده کنیم . خود را از خدا و معنویت الهی دور نکنیم . در محضر ولایت باشیم .  
در ابتدای عرائضم عرض تسلیت دارم به محضر امام زمان (عج) و نائب برحقش ولی امر مسلمین و خدمت شما شیعیان و رهروان و ره پویان مکتب علوی خوش به سعادت شویم .
خازوش به حال شما که  21 شب گذشته را به شایستگی استفاده کرده اید . اندک زمانی از ماه رمضان باقی ست . دو شب قدر را کنار گذاشتیم . فرصتی دیگر پیش رو است . تقدیر مقدرات یک ساله را به ما می دهند . متوجه باشیم . شما اهل کیاست ایمان و باور هستید . از این سرمایه ی معنوی غافل نباشید . عمر دردست من و شما نیست . خفتگان در این قبرستان گواه و سند به عرائضم هستند . چه کسانی از همین شهر ، در همین قبرستان و یا در دو بخش بودند و امروز در بین من و شما نیستند و قطعاض پیام شان این است که با مراعات تقوای الهی فرصت سازی کنید و نه فرصت سوزی .
با حب به علی (ع) کلید جنت را دریافت کنید . که همه مسائل در گرو محبت به علی و در گرو تبیعت به قرآن است . قران ها زمین گذاشته شده . استفاده ی ابزاری از قران نکنیم . استفاده ی فصلی دین داری نداشه باشیم . قرآن برنامه ی هستی بخش است . از این قرآن استفاده کنیم . قرآن فقط برای این نیست که ما شب های قدر بر روی سرمان بگذاریم . قران نیامده که ما فقط فرزندان مان را از زیر ان عبور دهیم . و موقع قسم خوردن به ان قسم بخوریم . برنامه ی هستی بخش است . حیات انسانیت به تمام معنا برنامه اش دراین کتاب است . من از مبلغان عزیز می خواهم که حتماً بالای منبر محوریت سخنان شان تفسیر قرآنی باشد . مشرب قرانی ، خانواده ی قرآنی را معرفی کند . اگر ما بخوهایم و بتوانیم از قران استفاده کنیم که متاسفانه نه خواستیم و نه توانستیم که ایمن همه گناه و فحشا و روابط نامشروع وجود دارد . پس به این دلیلی است که از قران فاصله گرفتیم . از مبانی قران استفده کنیم . از این شب های باقی مانده استفاده کنیم .  
قطعاً یکی از عمده ترین مسائل جدا شد از محورولایت بوده . اگر غدیرخم فرامومی شد سقیفه بوجود نمی آمد . چه کسانی سقیفه را بوجود آورده اند . انهایی که عقد قلبی به ایمان نداشتند . در عمل شان کم امدند در ملأ عام به مردمن نشان دادند که چقدر با تفکر پیغمبر فاصله دارند . امروز عرصه ی تبعیت در عصر امام زمان هست . امام زمان در پرده ی غیبت نیست . این گناه مان هست که حجاب شده وگرنه امام زمان وجود دارد و نائب امام زمان ولی فقیه به عنوان حاکمیت نظام اسلامی امروز محوریت هدایت گری و روشن گری مردمان آزادی خواه را در بر دارد  امروز تبعیت از این منتخب الهی دستور دین است .
خب چه کسی نمی داند که امام خامنه ای دراین ایام قریب به سه دهه بعد از ارتحال امام خمینی به شایستگی به تمام معنا ، حتی بیشتر از نزدیکان امام تبیین بکند سیرت و اصول مکتب امام را . به عنوان صحیفه ی انقلاب . همواه در تمام سخنرای هایش مردم را به بهرمند ی از تفکر امام . و کشتی انقلاب اسلامی را همان گونه که در مسیر امام راحل با وجود فتنه ها و توطئه های فراوان هدایت فرموده است.
در استحکام منطق و منش عادلانه و البته قابل اطمینان و اعتماد رهبری حکیم و فرزانه انقلاب امام خامنه ای همین بس که پس از اما و اگرهایی بالاخره شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسه ای در تاریخ ۲۳ خرداد ۹۶ و با مسئولیت ریاست جمهور داشته و در راستای هشدارهای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز لغو توقف سند ۲۰۳۰ را تصویب نمود .
سندی که می رفت در پرسه زمانی ۱۵ ساله کشور و جامعه سرزنده و پویا و انقلابی ایران اسلامی را به بهانه توسعه پایدار و جهانی سازی زندگی شهروندی تسلیم آداب و رسوم و فرهنگ منحط غربی نموده و با اجرای آن استقلال کشور را مخدوش و علی رغم داشتن سندهای بالادستی جامع همچون سند تحول آموزش و پرورش بر دامنه سیطره نظام سلطه آن هم در کشورانقلابی ایران اسلامی بی فزاید هر چند انتظار می رود فراتر از لغو کلیت این سند ابطال کامل و سندهای مشابه نیز به تبع آن از دستور خارج گردد و به دستگاهها دستور هیچ استفاده از آن را ندهند و الا قطعا با آنها برخورد خواهد شد .
اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن قابلیت تقدیر و

تشکری که دارد به واقع نشان داد که بر خلاف آنچه القاء می شد که نظرات رهبری مبتنی بر گزارشات غلط است استدلال و منطق مقام معظم رهبری بی نظیر و کاملا قابل اطمینان و اعتماد و مطابق با منافع و مصالح ملی می باشد.
البته منفعتی که طبق تفسیری که خود معظم له در جمع کارگزاران نظام بیان داشته اند آنجا که فرمودند همه چیز در نظام باید مطابق با مصلحت و منفعت ملی باشد و ملاک و معیار سنجش ملی را نیز ۳ عنصر اساسی اسلام و پیشینه تمدنی و تاریخی ایران و شعارها و آرمانهای انقلاب مطرح نموده اند چه آنکه افتخار همه به اسلامی بودن و ایرانی بودن و انقلابی بودن باشد و هر تصمیم و طرح و برنامه ای که با این سه اصل اساسی در تضاد و تزاحم باشد محکوم به شکست و البته نشانی از نفوذ و انحراف دارد و باید همگان با آن مقابله کنند .
و البته در داشتن این حساسیت در تعصب و روحیه مقابله مدیران و مسئولان نظام به ویژه دولت مردانی که در اداره کشور از امکانات بیشتری برخوردار می باشند اولویت هستند و دچار انفعال نباشند و در عمل به دستورات رهبری مبادرت نمایند و الا ضرر خواهند نمود .
موضوع دیگری که قابل طرح می باشد سرمایه وجودی جامعه نخبگی و فرهنگی کشور با وجود دانشجویان و طلاب و اندیشمندان و صاحب نظران متعهد و کارآشنا هستند که مجازند آتش به اختیار عمل نمایند و قطعا مراد از آتش به اختیار هرج و مرج و عبور از مجاری قانونی و چهارچوب تعریف شده به منزله میثاق ملی نمی باشد بلکه اقدام با ملاحظه می باشد چون این امر ایجابی و با توجه به تکیه بر استعدادها و ظرفیت های مردمی به ویژه جوانان با انگیزه و متدین و انقلابی که بیشتر تمرکز در دانشگاهها و حوزه ای علمیه دارند و نیز محلات و مساجد و پایگاههای مقاومت بسیج و در چارچوب ارزشهای ملی و انقلابی و نیز قوانین مصرح و با رعایت اصل انسجام ملی و سیاستها و منویات راهبردی مقام معظم رهبری می باشد و در واقع همان الگوی امر به معروف و نهی از منکر می باشد و البته تعبیر آتش به اختیار برداشتی از ادبیات نظامی و امنیتی است که معمولا در شرائط خاص با اعتماد به نیروهای تحت برای پیشبرد اهداف و مبارزه با خصم با تکیه بر استعدادهای خودی و با اختیار است و در واقع تعویض در جهت تسریع برای رسیدن به اهداف به کار می رود و البته دور از افراط و تفریط .
لذا امروز با حضور افسران جنگ نرم به تعبیر دکتر جلیلی دولت سایه همه به کمک دولت آمده تا از این پیچ تاریخی عبور نموده و سربلند بیرون بیاییم و البته با تامین منافع ملی در مسیر تصمیم گیری کلان جهت پیشبرد اهداف اصلی در تحت فرمان ولی امر مسلمین محقق خواهد شد لذا به فضل خدا با این روند آینده ای روشن در مسیر نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود و در مقابل فتنه و نفوذ دشمن سربلند بیرون خواهیم آمد.
یکی از مسائل دیگری که در دیدار کارگزاران عنوان شده تحذیر رئیس جمهوری منتخب از مبتلا شدن به سرنوشت بنی صدر بود
این نصیحت و هشدار ناصحان و عبرت آموز اصلا سابقه تاریخی ندارد خوی رهبری معظم دو قطبی شدن کشور و دو دستگی مردم را تجربه ای خطرناک دانسته اند و فرمودند در سال ۵۹ رئیس جمهور وقت جامعه را دو قطبی و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرد که نباید این تجربه تکرار گردد.
در بخش دیگر هم نماز گزاران عزیز مستحضرید رئیس جمهور منتخب را از خطابه خوانی و رهنمودگرایی به عمل گرائی گرایی و مسئولیت پذیری دعوت کردند که مخاطب اصلی خود ایشان و کابینه شان می باشد و به دنبال اتهام دیگران نباشند و البته همه باید نسبت به این امر مبادرت کنیم و هر کسی نسبت به مسئولیت خودش خدمت لازم را انجام دهد چه دولت چه نمایندگان محترم مجلس و چه قوه محترم قضائیه .
موضوع بعدی ای که حائز اهمیت هست نقد صریح و ضرورت تشکیل هیات نظارت بر برجام برای چندمین بار و سخن از خسارت های برجام و اعتماد به آمریکا در بیانات مقام معظم رهبری برای دولت مردان پیام روشنی دارد و با توجه به تحریم های جدید این توصیه را داریم دست از اعتماد به آمریکا و غرب بردارید و فریب لبخند دشمنان را نخورید و به جای غرب گرایی به فریاد اقتصاد کشور و تولید و اشتغال برسید .
و یکی از مسائلی که در دیدار شاعران عنوان شده نقل روایت پیامبر به یکی از صحابه دستور هجو مشرکان داده اند این پیام بزرگ به محکومیت نظام سلطه است چون بعضی در خیال خام خود آرزوی آن داشته‌اند دیگر نگوییم مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ‌بر انگلیس با توجه به این بیان نورانی تنبه بزرگ به قائلان این امر بوده و ما دست از این اعتقاد دینی خود بر نداشته و آن به ذلت سازش نخواهیم داد و پیرو نظر مستکبران عمل نخواهیم کرد و دولت مردان بدانند که دشمنان در پی مبارزه با حاکمیت نظام می باشند که قطعا غلط نموده و ما تا اخرین قطره خون ایستادگی خواهیم نمود وجانبرکف رهبری می باشیم و شعار مان بر گرفته از شعور و غیرت دینی و عبرت تاریخی است و در هفته بعد روز جهانی قدس

ضمن محکومیت نظام سلطه برای نابودی اسرائیل تمام سعی و تلاش خودمان را خواهیم نمود و اصلا جریان تروریستی اخیر در پی فراموشی جریان بزرگ بیت المقدس قبله اول مسلمین بوده آنها در منطقه با حمایت دواعش و جنگ نیابتی به دنبال فراموش کردن مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم اشغالگر قدس می باشد و ما هرگز دست از حمایت برادران مسلمان خود نخواهیم کشید و همه و همه خواهیم آمد تا هم مرگ و نابودی اسرائیل را رقم بزنیم و هم اعمال غیر انسانی پادشاه قبیله ای
شراب خوار رقاص بی عرضه وهابیت را در پی کشتن مسلمانان بحرین و یمن و سوریه و عراق محکوم نماییم .
آری ما فراموش نمی کنیم آن رقص شمشیر را که بعد از آن چگونه ما را مورد تهمت حمایت از تروریسم قرار داده در حالی که همیشه ایام بهترین نخبه هایمان و دانشمندان هسته ای و علمایمان را به شهادت رسانده اند و قطعا خون شهید نمرها و شیخ زکزاکی ها و بهشتی و رجایی و باهنر ها و مطهری ها به بار خواهد نشست و به قمر خواهد رسید و مسیر سقوط آل سعود را رقم خواهد زد و با استفاده از موشک های بالستیک ضربه ای مهلک بر آنها وارد خواهیم کرد .
ما بر همان شعار و شعائر و باور استواریم و مرگ نظام سلطه را همه هفته بعد طلب خواهیم نمود .
البته بنده از همین تریبون به بخشداران عزیز می گویم ضمن دعوت از دهیاران و شوراها و حوزه های مقاومت ضمن دعوت از بسیجیان و فرمانده هان به روحانیت معظم توصیه می کنم هیچ نمازی استثناءا هفته بعد در هیچ یک از روستاهای دو بخش برگزار نشود تا هم از ملت شریف برای حضور در این روز بزرگ دعوت گردد و هم ارزشی برای نماز جمعه این میعادگاه شور و شعور قائل گردیم لذا بنده هفته بعد با توجه به جمعیت بالای دو بخش و شهر توصیه حضور حداکثری عزیزان را داشته که البته با سخنرانی نماینده محبوب و ارزشمند مان در مجلس شورای اسلامی انجام خواهد گرفت .
عرض آخر هفته گذشته هفته جهاد کشاورزی بود بنده ضمن تشکر از مجاهدتهای مسئولین دو بخش خودم و شهرستان خبری مبنی بر ورود برنج خارجی در ایام برداشت محصول شنیدم که خیلی رنجیده خاطر شده ام لذا توصیه دارم دست از این کار بردارند به جای واردات برنج سرطان زا را به فریاد مردم فقیر کشاورز برسند و آنها را حمایت کنند اگر خدای ناکرده این حرف صحت داشته باشد باز هم هفته های بعد تکرار خواهم نمود و توصیه به خدمت می کنیم نه مبارزه با کشاورزان که در غیر این صورت مواجه خواهیم بود به هجرت کشاورزان به شهر و تبدیل اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز گرچند که در این ایام شاهد ورود برنج آمریکایی در داخل کشور بوده ایم واقعا متاثر شدم از این همه دلدادگی به کدخدا و بس است دیگر .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0