سد هراز در سال 97 آبگیری می شود / پیگیری ویژه حل معضل زباله
26 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل در مجلس گفت: در سال 97 سد هراز آبگیری می شود که نعمت عظیم و بزرگی است.

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی نمازجمعه آمل افزود: در سال 97 سد هراز آبگیری می شود که نعمت عظیم و بزرگی است.

وی تصریح کرد: 98 هزار هکتار از اراضی علاوه بر اراضی موجود زیرکشت می رود که آب شرب 5 شهر تامین شده و اشتغالزایی بسیاری فراهم می کند.

یوسفیان ملا با بیان این که سد هراز برای آب شرب، کشاورزی و برق است، گفت: این سد به تنهایی 27 درصد آب مازندران را جمع آوری می کند و کانال عظیم سردآب رود را داریم و به صورت شبانه روزی دارد کار می شود تا به سد هراز برسد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس افزود: آب بهای کشاورزی حذف شد اما مالیات بر ارزش افزوده در کارخانه شالیکوبی از کشاورزان بابت تبدیل می گرفتند که تصویب و ابلاغ شد تا از کشاورزان مبلغی نگیرند و باید کاری کنیم هزینه کشت پایین بیاید و سم و کود نیز به صورت رایگان به دست کشاورزان برسد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر آمل در حوزه زباله کارهای خوبی انجام دادند که در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با رییس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور جلسه داشتیم تا تکلیف زمین کارخانه زباله سوز در اسرع وقت مشخص شود.

یوسفیان ملا ادامه داد: وزیر کشور هم برای احداث کارخانه زباله سوز توسط شرکت ژاپنی همکاری داشتند که کمال قدردانی را داریم.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس اظهارداشت: امیدواریم با همت مسئولان هرچه زودتر مسئله زباله حل و به نتیجه لازم برسد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0