انجام موفقیت آمیز اولین عمل جراحی تومور نخاعی در کاشمر توسط پزشک توانمند آملی دکتر امیر امینی نوایی
25 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: اولین عمل جراحی تومور نخاعی در کاشمر روز پنجشنبه در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) این شهر با موفقیت انجام شد.

کمال آنلاین: محمد جواد یزدانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش تنها جراح و متخصص مغز و اعصاب در کاشمر زن 28 ساله که با کمر درد و ضعف اندام تحتانی مواجه بود با تشخیص تومور نخاعی در ناحیه کمر مورد عمل جراحی قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در این عمل که مدت سه ساعت طول کشید بعد از باز کردن پرده نخاع، تومور مزبور پس از جدا شدن از تمام ریشه ‌های عصبی به ‌طور کامل خارج گردید.
وی گفت: بیمار مزبور هم اکنون بدون هیچگونه نقص عصبی به هوش آمده و در وضعیت مناسب به سر می‌ برد.
یزدانی افزود: در مدت هفت ماه حضور این متخصص و جراح مغز و اعصاب در کاشمر بیش از 140 عمل جراحی انجام شده که حدود 10 عمل تومور مغزی و سایر عمل ها مربوط به ستون فقرات بوده‌ و بیش از 95 درصد عمل ‌های انجام ‌شده موفقیت ‌آمیز گزارش شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با کمک خیرین بتوان تجهیزات و کمبودهای مورد نیاز برای انجام عمل‌ های جراحی را در این شهرستان رفع کرد.
جراح و متخصص مغز و اعصاب در کاشمر نیز گفت: با توجه به اینکه تومور در داخل پرده نخاع بیمار رشد کرده و به ریشه ‌های عصبی چسبندگی داشت عمل از حساسیت بسیار برخوردار بود.
دکتر 'امیر امینی نوایی' افزود: حساسیت این عمل بدانگونه بود که باید زیر میکروسکوپ انجام ‌شده و تمام ریشه‌ های عصبی بدون اینکه آسیبی به آنها وارد شود از تومور جدا می شد.
وی اظهار کرد: برای عمل ‌های جراحی اعصاب در این شهرستان نیازمند تجهیزات بیشتری هستیم.
وی گفت: در عمل ‌های جراحی کف جمجمه نیاز به اندوسکوپ بینی هستیم تا بتوانیم بدون شکافتن جمجمه عمل را از طریق بینی انجام دهیم.
دکتر امینی افزود: به‌ رغم اینکه بخشی از تجهیزات مورد نیاز خریداری شده اما برای تکمیل تجهیزات 700 میلیون ریال مورد نیاز است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0