برگزاری مراسم تجلیل از برترین های چهلمین دوره مسابقات قرآنی شهرستان آمل +عکس
25 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان آمل : امسال برای تربیت حفظ قرآن در طرح ملی حفظ قرآن، هشت هزار سهمیه در نظر گرفته شده است که ثبت نام آن در مراکز قرآنی شروع شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل در مراسم تجلیل از داوران و برترین های چهلمین دوره مسابقات قرآنی شهرستان آمل که در آستان امام زاده ابراهیم(ع) برگزار شد با اشاره به اهميت حفظ آيات قرآن مجيد افزود: هر كس با قرآن ارتباط دارد روح او با اثربخشی از مفاهيم قرآن كريم نورانی می شود و حفظ قرآن كريم جزو اصلی ترين و بهترين فعاليت های فرهنگی محسوب می شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری كه فرمودند 15 ميليون حافظ قرآن در كشور تربيت كنيم، خاطرنشان كرد: همه تلاش می كنيم تا با تربيت هر چه بيشتر حاملان و حافظان آيات نورانی قرآن کریم، در مقابل دسيسه های دشمن محكم و استوار بايستيم و اهتمامی شایسته دز هین راستا داشته باشیم.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با اشاره به اینکه تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف وظیفه ذاتی سازمان اوقاف در رسیدن به هدف عالیه واقفان خیراندیش و تبلیغ دین خداوند متعال است، گفت: وقف نمونه بارز پیوند انسان با خداوند متعال است که احیاء آن در هر بُعد مشمول رحمت پروردگار است که باید در راستای ترویج فرهنگ وقف کوشا باشیم.

حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه در چهلمین دوره مسابقات قرآنی شهرستان بیش از 190 نفر از خواهران و برادران شرکت داشتند، گفت: خوشبختانه با داوری بسیار خوب داوران این دوره از مسابقات 24 نفر در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ بیست، ده و پنج جزء، اذان، دعا و ابتهال به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شدند.

وی اشاره کرد: این مسابقات در یک روز که خواهران در مجمع بصیرت اوقاف و برادران در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد و 5 نفر از برادران و 8 نفر از خواهران داوری مسابقات را برعهده داشتند.

رییس اداره واقاف و امور خیریه آمل ادامه داد: نفرات اول تا سوم جهت شرکت در مسابقات قرآنی استانی معرفی می شوند.

حجت الاسلام بهرامی اظهارداشت: امسال برای تربیت حفظ قرآن در طرح ملی حفظ قرآن، هشت هزار سهمیه در نظر گرفته شده است که ثبت نام آن در مراکز قرآنی شروع شد.

وی همچنین از تربیت مربیان حفظ قرآن کریم در شهر مقدس قم خبرداد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0