همایش کوهنوردان و صعود ورزشی در شهر آمل برگزار شد
23 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
مدیرکل محیط زیست مازندران : مطالبات مردمی زیادی داریم که رفع مشکلات زباله از اولویت های مهم استان به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حسین علی ابراهیمی کارنامی مدیر کل محیط زیست مازندران در همایش کوهنوردان و صعود ورزشی که درآمل برگزار شد اظهار داشت: قله دماوند و ارتفاعات شهرستان آمل زبانزد کل کشور است که قله دماوند در بعد جهانی زیبایی بی نظیری دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه ساخت و ساز غیر مجاز، تغییر کاربری در ارتفاعات کوه ها در مازندران گریبانگیر است، ادامه داد: در استان مازندران با چالش های زیادی مواجه هستیم که کوهنوردان در حفظ محیط زیست همکاری زیادی در برطرف نمودن مشکلات با ما دارند.

وی گفت : یکی از مشکلات گردشگری نا آگاهانه صورت می گیرد که در این امر باید فرهنگ سازی صورت بگیرد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه تشکل های مردم نهاد زیادی در این استان داریم، ادامه داد: کوهنوردان استان مازندران برای حفظ مرال در ارتفاعات شب های زیادی را اقامت داشتند تا این گونه ها سالم زندگی کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران زباله را یکی از معظلات بزرگ استان دانست و خاطر نشان کرد که مطالبات مردمی زیادی در این مهم داریم که رفع مشکلات زباله از اولویت های مهم استان به شمار می رود.

وی گفت: سرعت تخریب و تغییر کاربری زیاد است که این امر موجب می شود تا نسل آینده این امکانات را مشاهده نکنند.

ناصر نصری رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان آمل با اشاره به اینکه هیئت کوهنوردی شهرستان آمل یکی از شاخص ترین هیئت های استان به شمار می رود گفت : هر هفته بیشتر از 300 کوهنورد در گروه های مختلف به کوه های مختلف می روندو در طول سال شاهد افتخار آفرینی این ورزشکاران هستیم.

نصری با بیان اینکه کوهنوردان آملی یکی از اصلی ترین نیرو های امداد و نجات و اطفاء حریق در مسیر های کوهپایه ای به شمار می روند که بدون هیچ گونه چشم داشتی در حال خدمت است، ادامه داد: کوهنوردان زیادی در رابطه با حفظ محیط زیست شب های در کوه های مختلف شب را اسکان داشتند.

حمید احسانی رئیس هیئت کوهنوردان و صعود ورزشی آمل با اشاره به اینکه کوهنوردی انفرادی نیست بلکه تمام اعضای خانواده قادر به استفاده از این ورزش هستند، ادامه داد: تنها دغدغه این هیئت از بدو تاسیس ثبت نماد قله دماوند برای آمل است تا میزبان کوهنوردان زیادی از تمام نقاط جهان در قله دماوند باشیم.

رئیس هیئت کوهنوردان و صعود ورزشی آمل با بیان اینکه برای اولین بار افتخار برگزاری همایش صعود مسئولانه به قله دماوند با حضور مسئولین کشوری را در آمل برگزار کردیم، ادامه داد: با نشست با مسئولان آموزش و پرورش این شهرستان، آموزش کوهنوردیرا در اکثر مدارس آمل برگزار کردیم.

احسانی با بیان اینکه این هیئت تمام توانمندی و همبستگی خود را در امداد و نجات و حفظ محیط زیست به کار می گیرد،ادامه داد: این هیئت به دلیل عدم منابع مالی در تامین امکانات اولیه امداد و نجات، همکاری های زیادی با سازمان هلال احمر در امداد و نجات دارد.

وی گفت: دو دوره آموزش البرز شناسی بهمن شناسی برگزار کردیم و بر اساس آمار هیئت کوهنوردی رتبه اول استان مازندران را درآموزش به کوهنوردان کسب کرد.

احسانی از ساخت اولین سالن تخصصی سنگ نوردی در شهرستان آمل خبرداد و افزود: ساخت این سالن پیشرفت های زیادی داشت که در بازدید اخیر وزیر ورزش و جوانان به آمل قول مساعدت در ادامه ساخت را دادند که از حمایت های نماینده مردم آمل در مجلس و پیگیی ریاست اداره ورزش و جوانان آمل تشکر می کنیم.

وی اظهار کرد: این هیئت در بیشتر از 180 عملیات امداد و نجات شرکت کرد که اخیرا در نجات مفقود شده محمود آبادی در لاکوه بخش امام زاده عبدالله نقش زیادی داشتیم.

احسانی با اشاره به فعالیت کمیته بانوان این هیئت گفت: بانوان در فصل زمستان به قله دماوند در دمای منفی 40 درجه صعود کردند و در تابستان 96  به قله 5 هزار و 33 متری کازبک گرجستان صعود خواهند کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0