بازسازی و زیباسازی 140 مدرسه در طرح هجرت
23 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل : متاسفانه بودجه طرح هجرت از سال 92 تاکنون رو به کاهش می باشد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : عباس مرزبند، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان آمل گفت:  در سال گذشته 146 مدرسه را از محل پرداخت عوارض شهرداری ها بهسازی، بازسازی و مرمت کردیم.

 وی اشاره کرد: در تابستان سال گذشته 40 آموزشگاه در طرح هجرت با کمک آموزش وپرورش، بسیج سازندگی شهرستان و اداره کل نوسازی مدارس بهسازی و مرمت صورت گرفت که بودجه ۱۴۶ میلیون تومانی از محل عوارض شهرداری تعلق گرفت.

مرزبند عنوان داشت: متاسفانه بودجه طرح هجرت از سال 92 تاکنون رو به کاهش می باشد که در سال 92 مبلغ 127 میلیون تومان و در سال 95 مبلغ 31 میلیون تومان اختصاص پیدا کرد.

وی با بیان اینکه مهم‌ ترین اعتبار برای بازسازی مدارس از محل 5 درصد عوارض دریافتی از شهرداری است، ادامه داد: سال گذشته هیچ سرانه‌ ای برای بخش عمرانی به مدارس تعلق نگرفت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل اشاره کرد: سرانه برای هر دانش آموز روستایی در طول سالهای 95 و96 مبلغ 3 هزار تومان می باشد که بسیار ناچیز است.

 وی استفاده از ظرفیت هنرستانهای شهرستان در اجرای طرح هجرت را بسیار موثر دانست و ادامه داد: در زمینه دوخت لباس، ساخت و مرمت نیمکت دانش آموزان، نصب دوربین مداربسته  و نصب تابلوی روان و دیگر امور از توان هنرستانها استفاده کردیم.

 .مرزبند از شروع ساخت آموزشگاه عالی نژاد بعد از تاخیر 15 ساله خبرداد

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه مازندران ازلحاظ وزن اضافی جزو استان‌های اول کشور است، افزود: پیشگیری‌های اولیه را باید در مدارس در نظر داشته باشیم.

دکتر حمزه قاسمی از والدین دانش آموزان خواست از گذاشتن هرگونه اجناس و کتاب اضافی در کوله‌ پشتی دانش آموزان خودداری کنند و گفت: سنگینی کوله‌ پشتی موجب می‌شود که کودکان در سنین بزرگ‌سالی دچار کمردرد زودرس شوند.

وی گفت: آموزش‌ و پرورش جمعیت بالایی دارد و هرچه مدارس زیباتر و شرایط بهتر باشد دانش آموزان نشاط بیشتری خواهند داشت.

قاسمی ادامه داد: وضعیت مدارس غیرانتفاعی نابهنجار است و در این مدارس فاصله نیمکت تا تخته خیلی کم است که دانش آموزان دچار خستگی چشم و سردرد می شوند که این امر موجب خستگی از درس خواندن دانش آموزان می ‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0