دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تجهیز مرکز شیمی درمانی آمل کوتاهی می کند
23 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل : خوشبختانه با امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی مقرر شد که ساخت مرکز توسط مجمع خیرین صورت گیرد و تجهیزات آن توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : مسعود نیکپور، مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل در جلسه کارگروه ساماندهی سالمندان شهرستان آمل با قدردانی از همت و حمایت مردم از مجمع خیرین در جشن گلریزان گفت: مردم درآن شب به یادماندنی بیش از پانزده میلیارد ریال کمک کردند که جای تشکر دارد.

 وی با اشاره به اینکه متاسفانه بیشتر بیماران سرطانی را شهرستان آمل دارد افزود: در شهرستان آمل بیش از 2 هزار بیماری سرطانی وجود دارد که این بیماران برای درمان خود به شهرهای همجوار و تهران می رفتند که اعضای مجمع خیرین به این فکر افتادند که مرکز شیمی درمانی درشهر آمل راه اندازی کنند.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل اشاره کرد: خوشبختانه با امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی مقرر شد که ساخت مرکز توسط مجمع خیرین صورت گیرد و تجهیزات آن توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام شود.

 نیکپور اظهارداشت: با کمک خیرین و مردم کار ساخت به اتمام رسید و علیرغم پیگیری های متعدد، دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای تجهیز آن کوتاهی می کند.

وی با انتقاد از اینکه مسئولین بجای حرف زدن به فکر عمل باشند اظهارداشت: مردم توقع دارند تا در کمترین زمان ممکن این مرکز را افتتاح و به بهره برداری برسانیم که امیدواریم تا هفته دولت بتوانیم افتتاح کنیم.

 نیکپور با اشاره به ساخت سرای کرامت که در دستور ویژه مجمع خیرین قرار دارد گفت: یکی از زیبای های انقلاب ما این بود که خودمان فکر کنیم و آینده کشورمان را با کمک دولت بسازیم.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل افزود: خوشبختانه در این مسیر تلاش و حمایت های نماینده مردم آمل در مجلس و قولهای روسای بهزیستی کشور و استان ثمرداد و زمین ساخت سرای کرامت ازسوی سازمان راه و شهرسازی مازندران تحویل مجمع شد.

وی بیان کرد: بسیاری از افراد از اینکه سالمندان از محیط خانه دور شوند نگران هستند اما برخی سالمندان در شرایطی هستند که نیاز به نگه‌ داری و مراقبت بیشتر دارند و این سرای کرامت نیز در کنار بیمارستان احداث شد تا سالمندان مراقبت‌های پزشکی خود را نیز در این مجموعه انجام دهند.

نیکپور ادامه داد: این مجموعه در فضایی به وسعت یک هکتار و با برآورد هزینه پنجاه میلیارد ریالی می باشد که  فاز نخست سرای سالمندان آمل ظرفیت پذیرش یکصد سالمند را دارد که با اجرای فازهای دو و سه میزان ظرفیت پذیرش سالمندان بیشتری فراهم خواهد شد.

وی از برنامه‌ ریزی برای آغاز عملیات ساخت فازهای دو و سه سرای سالمندان آمل به عنوان گام دیگر مجمع خیرین این شهرستان نام برد و افزود: با ساخت فازهای بعدی از اعزام سالمندان آمل به دیگر نقاط کشور جلوگیری می شود.

نیکپور اشاره کرد: گودبرداری و خاکبرداری سرای کرامت آمل شروع شده و بزودی شاهد آغاز ساخت آن خواهیم بود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0