مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در آمل:
18 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
نمایشگاه تولیدات ناشران در شهرهای مازندران برگزار می شود /پرداخت وام زود بازده به چاپخانه داران +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاتین ، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جمع چاپخانه داران، مدیران موسسات فرهنگی و هنری و ناشران که با حضور معاون امور فرهنگی ، کارشناس چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در مجتمع چاپ نسرین آمل برگزار شد با اشاره به اینکه حل مشکلات تمام صنوف وابسته به ارشاد نیازمند تعامل و همفکری می باشد گفت: متاسفانه بعضی از مشکلات موجود در بعضی از ادارات به سبب این است که کارهها بصورت سلیقه ای انجام می شود.

وی افزود: برای حل مشکلات نیازمند راه اندازی تشکل های قوی هستیم که بتواند پیگیر امور باشند که تنها اتحادیه وابسته با استان اتحادیه چاپخانه داران می باشد که باید همه حضوری قوی درتصمیم گیری داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه امروز در دنیا شاهد تحولات چشمگیر در صنعت چاپ هستیم عنوان داشت: متاسفانه به علت عدم ارتباط چاپخانه داران استان با صنعت چاپ شاهد هستیم که اکثر چاپخانه داران بصورت قدیمی مشغول بکار هستند که نیاز است ترتیبی اتخاذ شود تا علاقمندان به پیشرفت در صنعت چاپ بازدید از نمایشگاههای چاپ در کشورهای همسایه داشته باشند.

جاودانی اظهارداشت: تعداد زیادی از واحدهای چاپی در بخش های چاپ کتاب، روزنامه و بسته بندی فعالیت دارند که به دلیل سنتی بودن شیوه کار و قدیمی بودن دستگاه ها، نیازمند کمک مالی برای به روز رسانی و مدرن کردن فن آوری صنعت چاپ می باشند.

وی ادامه داد: برای حمایت از ناشران مازندران بزودی نمایشگاه تولیدات ناشران در شهرهای مازندران با هدف معرفی برگزار خواهد شد.

وی همچنین درخصوص آموزش ، پیگیری مالیاتی و ارزش افزوده ، بیمه هنرمندان ، هماهنگی با ادارات کل استان جهت استفاده از چاپخانه داران برای چاپ اوراق چاپی و دیگر امور مطالبی راعنوان داشت.

 عباس زارع معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه در چند سال اخیر اعتبارات خوبی تخصیص داده نشده است گفت: در سال گذشته مبلغ یک میلیارد تومان اعتبار برای کل استان در نظر گرفته شد که توانستیم بین شهرهای مازندران تقسیم کنیم و امسال پیگیر هستیم تا اعتبارات بیشتر تخصیص داده شود.

 وی با اشاره به اینکه صنعت چاپ مازندران نیازمند بازسازی اساسی است افزود: با پیگیری هایی که در دست اقدام داریم بتوانیم با دادن وام های زود بازده با بهره کم در آینده شاهد بازسازی و نوسازی صنعت چاپ در مازندران باشیم.

وی با بیان اینکه بیش از 9 هزار واحد صنفی تحت پوشش این اداره کل قرار دارد اظهارداشت: از این تعداد بیش از 130 نفر از چاپخانه داران عزیز هستند.

معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: چاپخانه دارانی که در حوزه فرهنگی فعالیت می کنند از پرداخت مالیات معاف هستند مشروط بر اینکه اظهارنامه مالیاتی را پرکنند و گرنه مشمول مالیات می شوند.

 زارع درخصوص بیمه هنرمندان گفت: متاسفانه در سالهای گذشته افرادی بیمه هنرمندان شدند که اصلا هیچ سابقه ای نداشتند و این برای دولت بار مالی سنگینی داشت که وزارتخانه به دنبال این هستند افرادی که سابقه کارهای هنری و دیگر رشته های مرتبط با هنر داشته باشند از بیمه هنرمندان استفاده کنند.

وی گفت:  لازم است در نمایشگاه‌های برون مرزی که در کشورهای همسایه برگزار می‌شود، غرفه‌ای به صنعت چاپ مازندران اختصاص یابد تا از ظرفیت بخش صنعتی بهره‌ مند شوند.

امیر امیر نیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با بیان اینکه صنعت چاپ در آمل پویا و فعال است گفت؛ با تجهیز امکانات، ظرفیت ‌های زیادی در صنعت چاپ آمل ظهور می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه برای رفع مشکلات این صنعت در شهرستان هر ماه جلساتی را به صورت دوره ای در یکی از چاپخانه شهرستان داریم تا بتوانیم راهکارها را برای حل مشکلات پیدا کنیم.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با بیان اینکه صنعت چاپ در دنیا رو به پیشرفت است اظهارداشت: می طلبد که مدیران استانی برای بروز کردن  و نوسازی صنعت چاپ در شهرستان وام های با بهره کم در اختیار این عزیزان قرار دهند.

وی اشاره کرد: خوشبختانه ناشران خوبی در این شهرستان فعالیت می کنند که با حمایت شاهد تحولات چشمگیر در این بخش خواهیم بود.

در این جلسه اعضای چاپخانه داران ، ناشران و موسسات فرهنگی و هنری شهرستان درخصوص وضعیت سنگین مالیات، عدم همکاری بانکها در پرداخت وام با بهره کم، آموزش، بازدید از نمایشگاههای بین المللی، بازاریابی ، جلوگیری از چاپ اوراق اداری درخارج از استان، تداخلات صنفی. بیمه هنرمندان، تامین اجتماعی و دیگر امور مطالب عنوان داشتند که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران قول مساعد در پیگیری مطالبات دادند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0