پشت پرده اتفاقات اخیر استقلال/ برخی فرزندان هم دخالت می‌کنند!
16 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
باشگاه استقلال درحالی شرایط پیچیده و مبهمی را پشت سر می‌گذارد که رقبا درحال بستن تیم‌شان برای فصل آینده هستند اما در باشگاه آبی تهران فعلا همه بلاتکلیف هستند.

تجمع هواداران در سه سال اخیر مقابل وزارت ورزش برای تغییر مدیریت یا سرمربی چیز جدیدی نیست، آنها با همین روش افشارزاده را برکنار کردند و منصوریان را سرمربی استقلال کردند. در واقع هواداران استقلال تا جلوی مجلس هم رفتند و گودرزی که پایش روی پوست خربزه بود را هم کنار زدند چون باور داشتند که تصمیم های سال های اخیر به سود پرسپولیس و به ضرر استقلال بوده است.

در واقع همین تجمع ها حتی به برکناری وزیر هم کمک کرد چه برسد به مربی کردن منصوریان یا برکناری افشارزاده. این اتفاق البته اصلا اتفاق خوبی نیست، استقلال باید آرامش داشته باشد، نه استقلال که هر باشگاهی باید بتواند با آرامش کارها را جلو ببرد اما واقعیت این است که در فضای مجازی هم اعتراض ها بسیار زیاد است و شاید وزارت ورزش هم در تولید برنامه برای استقلال رفتار خوبی نداشته باشد.

به عنوان مثال استقلال مدت هاست که اعضای هیات مدیره خود را نمی شناسد و ماه هاست که سه نفره است و برخلاف اساسنامه خودش عمل می کند و حتی جلسه هیات مدیره هم تشکیل نمی شود. این همه در حالی رخ می دهد که رقبای استقلال در حال جذب بازیکن هستند و برای این کار حتی دو روز را هم از دست نداده اند.

استراتژی اشتباه منصوریان
در حالی که منصوریان ته صف مقصران شش تایی شدن استقلال مقابل العین بود و بسیاری از هواداران با اشاره به محرومیت زمستانی استقلال و اعتصاب های پی در پی افتخاری را مقصر از هم پاشیدگی استقلال می دانستند اما منصوریان با بیانیه ای عجیب حمایت کامل خود را از افتخاری اعلام کرد. تا اینجای کار هم عیب این استراتژی زیاد بزرگ نبود اگر چه بسیاری از هواداران استقلال را دلخور کرد اما اشکال اصلی این بود که منصوریان خطاب به هوادارانی که قرار بود جلوی درب وزارت ورزش بروند گفت: «هواداران به کاری که به آنها مربوط نیست دخالت نکنند».

این حرف در حالی اشکال داشت که خود منصوریان را همین هواداران با همین تجمع ها به استقلال آوردند.

اختلاف در درون استقلال
حرف های حسن زمانی منتقد بزرگ منصوریان درون باشگاه استقلال دوباره موید اختلاف های بسیاری در استقلال است. آخرین بار که زمانی تاکید کرد که بازیکنان استقلال و مربی این تیم دریافتی خوبی داشته اند استقلال یک ماه تمام آبستن حوادث شد و منصوریان و زمانی مشکلات زیادی با یک دیگر پیدا کردند و کار به اعتصاب ۵ روزه کشید. زمانی حالا حرف های جدی تری هم می گوید: اول اجازه بدهید اعضای هیات مدیره و مدیرعامل انتخاب شوند بعد در مورد منصوریان تصمیم گیری خواهد شد.

زمانی حتی عذر خواهی را هم پوشاننده اشتباهات نمی داند. این حرف زمانی را بگذارید کنار این خبر که جواد زرینچه و زمانی در مورد فیلیکس ماگات به توافقات اولیه رسیده اند که وی را جانشین منصوریان کنند آن هم در حالی که نه زرینچه مدیر عامل است و نه زمانی قطعا می داند که عضو هیات مدیره  استقلال خواهد بود.

جبهه متحد
برخی نوشته اند که منصوریان پول سه سال قرارداد خود را به صورت وام گرفته و اگر از استقلال کنار برود باید به صورت قسط این پول را به بانک پس بدهد. این در حالی رخ داده که زمانی هم اشاره به این داشت که منصوریان بیشترین دریافتی را داشته است. با این حال بحث مذاکرات برای آوردن فیلیکس ماگات به این تیم هم از سوی یکی از پیشکسوتان در جریان است که بیشتر به نظر می رسد بازی با اسامی باشد نه یک پیشنهاد واقعی اما هرچه هست در مقابل جبهه متحد است.

توقف مذاکرات با فتح الله زاده
در حالی که برخی هواداران باشگاه استقلال امروز باز هم علی فتح الله زاده را به عنوان مدیر منتخب خودشان فریاد زدند این مدیر همچنان در سکوت خبری به سر می برد و هنوز حرفی نزده است. از سوی دیگر پیگیری های خبرنگار مهر نشان می دهد که مذاکرات با این مدیر عملا از سوی وزارت ورزش متوقف شده و چند ماهی هست که کسی با وی در این زمینه از سوی وزارت ورزش تماس نگرفته است.

جلسات افتخاری با منصوریان
میانه مربی و مدیر استقلال فعلا با هم خوب است با این حال باید تاکید کرد که نشست های اخیر بیش از اینکه راهبردی و استراتژیک باشند بیشتر به نمایش تبدیل شده اند. به عنوان مثال استقلال هنوز حتی با یک بازیکن هم قرارداد نبسته و البته تا تعیین هیات مدیره اش هم نمی تواند قراردادی ببندد. با این حال هر روز خروجی جلسه را خرید بازیکن جدید در زوهای آتی اعلام می کنند و این موضوع مدام تکرار می شود.

در وزارت چه می گذرد؟
پیگیری های خبرنگار مهر نشان می دهد که در وزارت ورزش روی دو گزینه هیات مدیره توافق صورت گرفته اما یکی دو گزینه دیگر وجود دارند که در مورد آنها تصمیم نهایی اتخاذ نشده است. در هر صورت طی نشست های روزانه داور زنی با وزیر ورزش طی امروز و فردا هیات مدیره مشخص خواهد شد و در ادامه بسته به اینکه زمانی در استقلال باشد یا نباشد  مدیرعامل و سرمربی هم خودشان را پیدا می کنند. با این وجود باید تاکید کرد که استقلال این روزها اصلا شرایط خوبی ندارد و وزارت ورزش باید در نهایت تصمیم خود را نهایی کند.

موافقان و مخالفان
در وزارتخانه ورزش و جوانان  تعداد موافقان و مخالفان هر تصمیمی بسیار زیاد شده اند از نزدیکان رسانه ای وزیر بگیرید تا نزدیکان داورزنی. حتی فرزندان برخی از مسئولان هم در تصمیم گیری ها حرف هایشان تاثیر دارد. به همین دلیل تصمیم گیری در مورد استقلال بیش از حد طول کشیده در حالی که دو ماه است که در وزارت خانه حرف از تغییرات می زنند و چند ماه است که استقلال دو نفر کم دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0