تجربه ای تلخ از ادغام وزارتخانه ها/ استقبال از ارائه لوایح تفکیک سه وزارتخانه به مجلس
16 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل درمجلس : تجربه بیانگر این است ادغام وزارتخانه ها در گذشته تاثیرات خوبی به همراه نداشته است.

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مطرح شدن خبری در رابطه با لوایح تفکیک سه وزراتخانه گفت:براساس برنامه پنجم توسعه کشور مقرر شده بود در راستای کوچک سازی دولت، وزارتخانه ها ادغام شوند که این کار در چند وزارتخانه صورت گرفت.

نماینده مردم آمل و لاریجانی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تجربه بیانگر این است ادغام وزاتخانه ها در گذشته که به تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی منجر شد، تاثیرات خوبی به همراه نداشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: ادغام وزارتخانه های مذکور باعث ایجاد مشکلاتی در بخش اجرایی شده، بنابراین با تفکیک سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی و ورزش و وزارت جوانان می توان روند اجرایی امور را ارتقا داد.

یوسفیان ملا افزود: تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت این امکان را به وجود می آورد تا در بخش های صادرات و بازرگانی کشور تحرکی ایجاد شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تفکیک بخش های وزارت ورزش و جوانان باعث می شود این دو بخش مهم دارای متولی باشند.

گفتنی است پیش از این حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری به اظهار نظر پرداخته بود و گفته بود، موضوع تبدیل وزارت راه و شهرسازی به وزارتخانه های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» در دولت نیز مطرح شده است .

به گفته امیری همچنین قرار شد وزارتخانه صنعت، معدن وتجارت به وزارتخانه های «صنعت و معدن» و «بازرگانی» و وزارت ورزش و جوانان نیز به «وزارت ورزش» و «سازمان ملی جوانان» تبدیل شوند.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری افزود: امیدواریم این لوایح با فوریت در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و به تصویب برسد تا رئیس جمهوری، کابینه دوازدهم را بر اساس این ساختار تشکیل دهد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0