رییس جمهور باید جوانان را از مشکلات موجود نجات دهد
13 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل با اعلام اینکه ملت از دولت و دولتمردان انتظار خدمت دارند، گفت: رئیس جمهور باید خود را برای همه ملت ایران بداند و جوانان را از مشکل بیکاری، بالا رفتن سن ازدواج و نداشتن درآمد نجات دهد.

کمال آنلاین: حجت‌الاسلام سیدجلیل مرتضوی در خطبه‌های نخستین نماز جمعه ماه رمضان امسال در جمع نمازگزاران مصلای میربزرگ این شهرستان، با دعوت همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: تقوا به همراه خود پارسایی و پرهیزکاری را به دنبال دارد و بهترین عمل نزد خداوند است.

وی با اشاره به اینکه انسان باتقواتر بهترین انسان در نزد خداوند است، افزود: دوری از گناه از مهم‌ترین نتایج تقوا است که آبرومندی در دنیا و آخرت را به ثمر می‌آورد.

امام جمعه آمل با بیان اینکه ماه رمضان از بهترین ماه‌ها بوده است، تصریح کرد: تقوا و عمل به فرامین الهی در ماه رمضان ثمرات زیادی دارد و فرصت‌های زیادی  برای مؤمنان از سوی خداوند برای انسان در این ماه مهیا شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه قرائت قرآن و عمل به آن در ماه رمضان توصیه شده است، بیان کرد: قرآن بهترین و والاترین کتاب‌ها است و در ماه رمضان نازل شده است هر چند همه کتاب‌های آسمانی در ماه رمضان فرود آمدند.

مرتضوی با بیان اینکه خداوند قرآن را برای بندگان خود تجلی داده است ولی مخلوقات آن را نمی‌بینند، خاطرنشان کرد: بنا به فرمایشات آیت‌الله جوادی آملی قرآن کلامی از کلام الهی است و هر اندازه که توانسته‌ایم باید مهمان این کتاب باشیم.

وی با اعلام اینکه خواندن قرآن مهمانی با خداوند و قرار گرفتن بر سر سفره الهی را شامل می‌شود، افزود: با قرار گرفتن بر سر سفره خداوند می‌توان برای آخرت توشه گرفت.

امام جمعه آمل با بیان اینکه با داشتن قرآن نباید خود را ارزان بفروشیم بلکه باید زنگار و ناخالصی‌ها را با قرآن صیقل دهیم، ادامه داد: با توجه به بیانات آیت‌الله حسن‌زاده آملی باید در ماه رمضان فرصت برای قرآن بیشتر باشد،نفس‌ها در رمضان عبادت است، خواب بندگی خداوند و تسبیح الهی است پس هر عمل در این ماه مورد قبول و پسندیده است.

این مسؤول با بیان اینکه رمضان فرصت توبه، انابه، پاک‌سازی جسم و روح است، اظهار کرد: توبه به درگاه خداوند باعث رسیدن به عمل صالح می‌شود.

مرتضوی با اشاره به ایام وفات حضرت خدیجه(س)، گفت: مناسبت‌های زیادی در این هفته قرار دارد که باید گرامی داشته شود.

وی با اعلام اینکه ملت ایران در روزهای پایانی اردیبهشت امسال با حضور در انتخابات از امتحان بزرگ دیگر سربلند خارج شدند، ادامه داد: حضور گسترده، حماسی و پرشور در انتخابات عمل به منویات رهبر انقلاب بوده و این پیروزی عظیم را تبریک می‌گویم.

مرتضوی با تأکید بر اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان، گفت: رئیس جمهور منتخب مردم بوده و رأی 42 میلیونی هم تن دادن به قانون در همه عرصه‌ها را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه نظر شورای نگهبان برای همگان فصل‌الخطاب است، اظهار کرد: رئیس جمهور باید خود را برای همه ملت ایران بداند و جوانان را از مشکل بیکاری، بالا رفتن سن ازدواج و نداشتن درآمد نجات دهد.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه دولت و دولتمردان هم امروزه برای 80 میلیون ایرانی داخل کشور و ایرانیان خارج کشور هستند، بیان کرد: وظیفه داریم از دولت حمایت کنیم و نقاط ضعف را با هم از بین برده و نقاط قوت را با هم تقویت کنیم.

این مسؤول با بیان اینکه انتخابات در ایران یک عمل دارای دموکراسی دینی، انقلابی و اسلامی ملت را به دنیا نشان داد، بیان کرد: اگر کلام در قالب انتقاد و پیشنهاد برای دولت مطرح می‌شود نشان از تخریب دولت نیست.

مرتضوی با قدردانی از عوامل انتظامی، سپاه، ارتش، بسیج و دیگر نیروهای نظامی در برگزاری انتخابات پرشور و در راه صیانت از آرای مردم، گفت: ملت از دولت و دولتمردان انتظار خدمت دارند.

وی با اعلام اینکه باید بیشتر از گذشته قدر نعمت ولایت فقیه و رهبری انقلاب اسلامی را بدانیم، ادامه داد: در انتخابات دو دوره گذشته و ایجاد فتنه 88 نقش رهبری برای همه افراد در داخل و خارج کشور به بهترین شکل نمودار شد و معظم‌له در دل فتنه کشور را به سوی آرامش بوده و تمام معادلات دشمنان را نقش بر آب کرد.

امام جمعه آمل با گرامی‌داشت قیام 15 خرداد، گفت: مراسم ارتحال امام امت نیز فردا شب در مصلای میربزرگ این شهرستان با حضور حماسی مردم برگزار می‌شود.

این مسؤول با اعلام اینکه باید همه مسؤولان دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌های دولتی و خصوصی حرمت جانبازان را نگه دارند و بی‌احترامی به جانبازان پسندیده نیست، بیان کرد: بازداشت، توهین و بی‌احترامی به جانبازان مدافع حرم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که این حرکت طی روزهای گذشته در یکی از شهرهای مازندران اتفاق افتاد.

مرتضوی گفت: جانبازان شهدای زنده کشور هستند و برای ایران اسلامی در داخل و خارج مرزها عزت‎، ابهت، اعتبار و قدرت به ثمر آوردند البته همه حرکات و برخوردارهای آنها باید برای دیگران الگو باشد

منبع: فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0