آمادگی اجرای طرح گردشگری مذهبی در بقاع متبرکه آمل
11 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل : در طرح نشاط معنوی کلاس های متنوعی در قالب کلاس های فرهنگی، کلاس های تخصصی پاسخ به شبهات دینی و کلاس کودک با عناوین مختلف توسط روحانیون اعزامی از قم صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رئیس  اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل در جلسه ستاد اوقات فراغت تابستان شهرستان آمل گفت: برنامه های طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه شامل آموزش قرآن، روخوانی، روانخوانی، ترجمه، مفاهیم و حفظ قرآن کریم، اعتقادات، داستان‌های ائمه معصومین(ع) و پیامبران، احکام و برنامه های دیگر فرهنگی و هنری بوده که به تناسب سطح و مقطع تحصیلی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل به اهداف اجرای طرح نشاط معنوی اشاره کرد و گفت: غنی سازی اوقات فراغت، تقویت بنیه دینی و اعتقادی، سوق دادن جوانان به عرصه‌های دینی، معنوی و قرآنی، فضاسازی معنوی و نهادینه کردن ارزش‌های انقلاب به عنوان اهداف محوری این طرح  است.

بهرامی با بیان اینکه برگزاری طرح نشاط معنوی تاثیر فراوانی در تبدیل شدن بقاع و اماکن متبرکه به قطب های فرهنگی دارد، گفت: برپایی کلاس های ورزشی و برگزاری اردوهای فرهنگی و تفریحی در این طرح برای شرکت کنندگان پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف بلند طرح تربیت فرزندان در مسیر دینی و قرآن و اهل بیت (ع) است که با تربیت جوانان بتوانیم در مقابل شبیخون فرهنگی که توسط دشمنان انقلاب در قالب جنگ نرم شروع شده مقابله کرد.

 وی ادامه داد: اجرای این طرح در کنار بقاع و امامزادگان خاطرات معنوی خوبی را در ذهن دانش‌آموزان به‌ جای می‌گذارد و آنها را به سمت عوامل معنوی سوق می ‌دهد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل عنوان داشت: در طرح نشاط معنوی کلاس های متنوعی در قالب کلاس های فرهنگی، کلاس های تخصصی پاسخ به شبهات دینی و کلاس کودک با عناوین مختلف توسط روحانیون اعزامی از قم صورت می گیرد.

بهرامی با اشاره به اینکه اکثر بقاع امام زادگان شهرستان در ییلاق های خوش آب و هوا قراردارد اظهارداشت: تابستان فرصت بسیار خوبی می باشد که با اجرای طرح گردشگری مذهبی این امام زادگان را بیشتر به جوانان بشناسانیم.

 وی با ارائه طرحی درخصوص تجمیع برنامه های طرح اوقات فراغت جوانان در تابستان توسط دستگاههای مربوطه گفت: در این طرح با گردآوری برنامه ها توسط ادارات می توانیم ضمن صرفه جوئی در هزینه ها باکمترین قیمت می توانیم آموزش را با کیفیت بهتر به جوانان بیاموزیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0