یازدهمین همایش استانی کتابت وحی در آمل برگزار می شود
10 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره ارشاد آمل :برنامه های جانبی این همایش تجلیل از استاد علی احمدیان یکی از خوشنویسان برتر و برپایی نمایشگاه آثار هنری دینی مذهبی هنرجویان می باشد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : امیر امیرنیا رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل درجلسه ستاد برگزاری همایش استانی کتابت وحی درآمل با اعلام اینکه در ماه مبارک رمضان امسال مطابق سال‌های گذشته همایش کتابت وحی به اجرا در می ‌آید، گفت: با توجه به اینکه چند سالی این همایش به حالت استانی درآمده امسال نیز سعی داریم این برنامه معنوی را دوباره در آمل به صورت استانی برگزار کنیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آمل با بیان اینکه در کنار آن نمایشگاههای علوم قرآنی و کتاب قرآنی برپا می‌شود تا به شناساندن و آشنایی جوانان به این معجزه الهی کمک کند، خاطرنشان کرد: معرفی کتابهای قرآنی و اسلامی از سوی نشر اسراء در دستور کار قرار می‌ گیرد.

امیرنیا  گفت: خوشنویسی یکی از هنرهای ارزنده ای است که از گذشته تاکنون علاقمندان زیادی را به سمت خود سوق داد و مشتاقان بسیاری دارد.

وی افزود: برگزاری همایش کتابت وحی از برنامه های فرهنگی و دینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل است از که با همکاری خوشنویسان و هنرمندان این شهرستان یازدهمین دوره خود را تجربه می کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل ادامه داد: یازدهمین همایش استانی کتابت وحی با حضور خوشنویسان مطرح استان در جدول برنامه های سی شب سی مسجد  در تاریخ نوزدهم ماه مبارک رمضان در دانشکده علوم قرآنی و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، امام جمعه، فرماندار، مدیران شهرستانی و علاقمندان به هنر خوشنویسی برگزار می شود.

امیرنیا از جمله برنامه های جانبی این همایش را تجلیل از استاد علی احمدیان یکی از خوشنویسان برتر و برپایی  نمایشگاه آثار هنری دینی مذهبی  هنرجویان دانست.

وی تصریح کرد: در یازدهمین همایش استانی کتابت وحی هنرمندان از افطار تا سحر آیات وحیانی و نورانی قرآن کریم را به رشته تحریر در می آوردند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل اشاره کرد: طی سالهای گذشته علاوه بر کتابت آیات مختلف قرآن کریم، سوره قدر به صورت ویژه به خطهای نستعلیق، نسخ، ثلث و شکسته نستعلیق تحریر می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0