تشریح عملیات نجات فرد مفقود شده در ارتفاعات لاکوه از سوی فرمانده عملیات و رییس جمعیت هلال احمر آمل
4 خرداد 1396 ، دیدگاه 0
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل از نجات فرد مفقود شده در جنگل و ارتفاعات لاکوه خبر داد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل از نجات فرد مفقود شده در جنگل و ارتفاعات لاکوه خبر داد.

 به گزارش  پایگاه خبری کمال آنلاین به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، جمشبد نیک زاد با اعلام این خبر افزود:در پی تماس تلفنی با مرکز امدادی این جمعیت مبنی بر مفقود شدن یک نفر از افرادی که برای گردش به منطقه جنگلی کوهستانی لاکوه رفته بودند؛ تیم های امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان آمل به منطقه اعلام شده اعزام شدند.

 رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به اینکه این حادثه در ساعت ۱۲ روز چهارشنبه افتاده بود؛ گفت: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه تیم امدادی پایگاه کهرود و دو تیم از شهرستان آمل ویک تیم از آتش نشانی آمل به منطقه اعزام شدند و عملیات جستجو آغاز شد.

 نیک زاد که خودش عملیات را فرماندهی می کرد در همین زمینه ادامه داد: با توجه به صعب العبور بودن منطقه، عملیات جستجو با سختی همراه بود و نیروهای امدادی تا ساعت ۲ بامداد پنجشنبه به جستجوی خود ادامه دادند.

 رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به اینکه عملیات جستجو مجددا از ساعت ۵ صبح ادامه پیدا کرد؛ بیان کرد: در مراحل اولیه این جستجو فقط کفش و موبایل فرد مذکور در  بالای یکی از صخره ها پیدا شد و عملیات جستجو تا پیدا کردن فرد مفقودی در ساعت ۱۳ پنجشنبه ادامه داشت.

 جمشید نیک زاد با اشاره به مصدومیت شدید فرد مفقودی، ادامه داد: نورالله علیزاده ۴۸ ساله  در حالی توسط نیروهای امدادی پیدا شد که از ناحیه سر، دست، پاو کمر دچار شکستگی و آسیب دیدگی بود.
وی در ادامه گفت: عملیات انتقال مصدوم تا ساعت ۲۲ شب پنجشنبه ادامه داشت.

 رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در پایان از حضور تیم های امدادی جمعیت هلال احمر، سربازان گمنام امام زمان، آتش نشانی، هییت کوهنوردی محیط زیست و نیروهای بومی تشکر نمود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0