استقلال قدر ساخته‌های خودش را نمی‌داند/ یک کاپیتان دیگر هم رفت!
31 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
استقلال با بی‌توجهی به تمدید قرارداد بازیکنان جوان که محصول آکادمی خودش هستند عملا درحال از دست دادن آینده و سرمایه بزرگی است.

علی دایی تنها یک روز پس از اینکه نیمکت مربیگری سایپا را به دست آورد، اولین خریدش طاها شریعتی بود بازیکن جوان استقلال. شریعتی بارها اعلام آمادگی کرده بود که با استقلال قرارداد ببندد اما او هم مثل نورافکن قراردادش در نهایت تمام شد و به عنوان بازیکن آزاد به سایپا پیوست.

این دومین بازیکنی بود که در عرض چند روز مشخص شد که قراردادش تمام شده بوده و در استقلال هیچکس دنبال تمدید قرارداد وی نبوده است. این بازیکن مدافع تیم جوانان ایران است و دست پرورده و محصول آکادمی استقلال. او که سبک بازی اش شبیه به پژمان منتظری است حتی در لیست بازیکنان بزرگسال هم دیده می شد و منصوریان به بازی او علاقه داشت. کاپیتان تیم نوجوانان ایران اما به سادگی از دست استقلال پرید و رفت.

بازیکنان بزرگ محصول آکادمی استقلال
بی گمان باید آکادمی استقلال را یکی از بهترین آکادمی های فوتبال ایران دانست، این آکادمی هر سال بازیکنان متعددی را به لیگ برتر ایران معرفی می کند اما نکته اینجاست که در سال های اخیر کمتر خودش از ساخته هایش استفاده کرده است. از فردین عابدینی و محبوب مجاز و یعقوب کریمی بگیرید تا برسید به همین نورافکن که او هم قراردادش با استقلال تمام شد و به موقع تمدید نشد و البته همین طاها شریعتی.

آکادمی استقلال به واسطه استفاده از بازیکنان مستعدتر نسبت به بسیاری از آکادمی های دیگر جلو رفته و در بازیکن سازی با اتکا به اصول به روز شده ای که رایکوف در بسته تمرینی این باشگاه گنجاند طی همه سال های گذشته بازیکنان چون مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، وحید طالب لو، امیر حسین صادقی، پیروز قربانی، حسین حسینی و ... را ساخته و در مقاطعی از سازه های خودش به خوبی استفاده کرده است اما امروز بی توجهی به قرارداد های رو به اتمام کار را بسیار سخت کرده و بازیکنان استقلال هر روز یا به باشگاه های دیگر می پیوندند و یا قراردادشان تمام شده و دوباره پای میز مذاکره می نشینند و بسیار هم گران قیمت هستند.

حلقه اتصال کجاست؟
به نظر می رسد حلقه اتصال آکادمی استقلال با تیم بزرگسالان یا قطع است و یا بین این دو مجموعه مدیریت درستی حاکم نمی شود. هر چه هست استقلال سال گذشته تنها با حکم اجباری فیفا بود که مجبور به استفاده از محصولات آکادمی خود به صورت فیکس شد و نتیجه هم کاملا معلوم است. استقلال حالا نه تنها جوان است بلکه در عین جوانی باتجربه هم هست و عالی مسیرش را طی می کند.

به نظر می رسد این باشگاه باید این علائم را جدی بگیرد. شاید استفاده از همین شریعتی و آن مجید حسینی بتواند خیلی راحت تر و ارزان تر بازیکنانی محکم تر و قبراق تر را برای سال های متمادی به استقلال هدیه بدهد. به هر حال طاها شریعتی هم رفت تا استقلال در آینده نزدیک شاید شاهد موفقیت های او باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0